Drie klassen tegelijk in Noordgouwe Kiek noe! Greep uit reserve voor onderhoud havens Ontdek'Late Rembrandt' online. Stalker veroorzaakt veel commotie in Stapelhof Dreischor SCHOUWEN-DUIVELAND 31 kpn RUKSMUSEUM kpn.com/rembrandt Nu online: rondleidingen met commentaar van Jort, André, Sophie en Mart. Zo ook op deze opname uit schooljaar 1956/1957 uit de collec tie van Kieknoe-lezer Han van El- dik. Op de foto poseren leerlingen van de klassen 5, 6 en 7 van de la gere school in Zonnemaire. Van Eldik, zelf ook op de foto, weet nog precies wie er allemaal Klassenfoto 's van Schouwen -Duiveland www.pzc. nl/kicknoe op de oude opname staan. Geheel links ontwaart hij hoofdonderwij zer meester Roskam. Verder op de achterste rij v.l.n.r: Cor Kersten, Han de Keizer, Cor Romijn, Han van 't Veer, Han Geelhoed, Han van Eldik, Jaap Vis, Rinus Ganze- man en Chris van Eldik. Op de tweede rij v.l.n.r: Mina Schiettekatte, Marjan van Lent, Francoise Kosten, Ria de Blonde, Jenny de Keizer, Ria Tanis, Jenny Stolker, Lau van As, Nellie de Regt. Derde rij v.l.n.r: Coby van Sas, Adrie van der Werf, Truus Ro mein, Willy Bos, Lina van de Kas- teele, Nellie van As, Ina Verton, Jo den Hollander. Onderste rij v.l.n.r: Jos Koppel- stok, Jan Bruin, Nelis Viergever, Maarten Tanis, Koos van As, Louis Verburg, Daan Janse en Joop Timmerman. Het ontbreken van een langjarig onderhoudsplan in combinatie met oppervlakkige inspecties van de kwaliteit van havens, kades en damwanden heeft geleid tot deze greep uit de reserves. De drie mil joen euro extra gaan de komende twee jaar naar vijf projecten waar hard ingrijpen noodzakelijk is. Dat zijn dit jaar de vervanging van de damwand Vissersdijk Zie- rikzee, het aanpakken van de Keersluis en vervangen van dam wanden in Brouwershaven. In 2016 staan de renovatie van de ka demuren aan de oude Haven en de Nieuwe Haven in Zierikzee op het programma. In 2007 zijn de gemeentelijke ha- Achterstallig onderhoud dwingt gemeente tot eenmalige investering van drie miljoen in havens. vens voor het laatst geïnspec teerd, maar toen zijn niet alle ha vens meegenomen en is ook niet onder water gekeken. Ook inspec ties van stalen damwanden en meerpalen zijn achterwege geble ven. Dat is opmerkelijk, omdat in september 2006 in de Vluchtha- ven van Bruinisse een stalen meerpaal afbrak omdat deze volle dig was doorgeroest. Al snel bleek dat alle stalen meerpalen waren aangetast door roest en moesten mosselkotters tijdelijk op een an dere plek liggen. Bij dezelfde inspectieronde van 2007 is ook de kwaliteit van de damwanden in haven 't Sas in Zie rikzee niet gecontroleerd omdat er toen al plannen waren voor een totale herinrichting van het gebied. Vorig jaar bleek dat de damwand langs de Vissersdijk (in de haven 't Sas) erg instabiel is. Er is direct instortingsgevaar. Niet al leen bij laag water als de 'tegen druk' van het water ontbreekt, maar ook bij hoog water. Het ge volg is dat de Vissersdijk deels is afgesloten. Om de kwaliteit van de havens in kaart te brengen en een plan te kunnen maken voor meerjarig on derhoud is een nieuwe inspectie uitgevoerd. Niet alleen boven wa ter, maar ook onder water met duikers. De havens van Brouwers haven, Bruinisse, Den Osse, Zie rikzee, De Val en Viane zijn on derzocht. Aan de hand van de be vindingen is nu een onderhouds plan gemaakt. Ontdek samen met Jort Keider, André Kuipers, Sophie Hiibrand en Mart Visser de tentoonstelling 'Late Rembrandt' online. Ze gaan in gesprek met een Rembrandt-expert die alles weet over hun favoriete werken uit de laatste jaren van onze allergrootste schilder. Hiermee maakt KPN, hoofdsponsor van het Rijksmuseum, het voor iedereen mogelijk deze bijzondere expositie te zien. Bekijk de online rondleidingen op kpn.com/rembrandt Zij deed dat in overleg met secre taris-penningmeester Bram Schrij ver van de bewonerscommissie. „Laura en haar zoon en dochter zijn er direct bij betrokken, maar in totaal hebben vijftien mensen ermee te maken. Een aantal bewo ners is regelmatig lastig gevallen met mails en brieven van een oud-bewoner hier", zegt Schrij ver. Hij hoopt dat met de uitzending van SBS op zondag 5 april einde lijk een einde komt aan de narig heid in het wooncomplex. De stal ker waar het om draait is de 56-ja- rige Toon. Laura de Bilde besloot eind 2012 na internet-dating haar leven met hem te gaan delen. Zij namen hun intrek in service-apparte ment Stapelhof in Dreischor. „Hij leek een prima kerel, heel gezellig ook tijdens de koffiebijeenkom- sten hier", zegt Schrijver. De Bil de merkte echter dat Toon vaak dingen vertelde die niet klopten. „Als ik hem met die leugens con fronteerde, ontkende hij maar ge droeg zich wel plots heel anders. Toen de politie aan de deur kwam met de klacht dat hij zijn ex-vrouw stalkte met dreigmails deed hij dat af met de bewering dat zij de weg een beetje kwijt was." Op 23 november 2013 werd het De Bilde te veel. Ze vertrok uit Stapel hof en trok tijdelijk in bij haar zus in Zierikzee. Daarmee begon de ellende pas echt. Toon stuurde dreigmails met teksten als: 'Ik kom in de nacht, sleep eerst je dochter naar beneden, steek haar in brand en daarna je zoon en jou ook'. Na aangifte bij de politie zat Toon drie dagen vast in Torentijd, maar werd daarna weer vrijgelaten. Via de rechter werd hij wel op 1 april 2014 uit het complex in Dreischor gezet. De Bilde ging daar zelf na zijn ver trek weer wonen. „De dreigmails gingen door en hij ging pakketjes sturen met een vi brator, Barbie-schoenen, afslank pillen en steeds moest ik bewij zen dat ik dat niet had besteld. Ook regelde hij proefritten in nieuwe auto's voor me. Dan werd ik weer gemaand waar ik bleef. Toen hij mijn kleinzoon van vier ging bedreigen, is mijn zoon zo verschrikkelijk kwaad geworden. Toen hebben we SBS ingescha keld. Ze hebben de afgelopen maanden opnamen gemaakt, ook bij Toon." I Hoofdsponsor van het WOENSDAG 18 MAART 2015 De klassen 5, 6 en 7 van de lagere school in Noordgouwe, schooljaar 1956/1957. foto collectie Han van Eldik door Piet Kleemans NOORDGOUWE - Het gebeurde wel vaker vroeger; meerdere klassen op één foto. Dat was goedkoper voor de vaak kroostrijke gezinnen van wie meerdere kinderen dezelf de school bezochten. Stonden ze al lemaal op één foto. Meer schoolfoto's, zie www.pzc.nl/kieknoe door Melita Lanting ZIERIKZEE - Achterstallig onder houd aan gemeentelijke havens kost de inwoners van Schou- wen-Duiveland eenmalig drie mil joen euro. Het geld wordt uit de al gemene reserve gehaald. Daar naast is jaarlijks 150.000 euro no dig om het onderhoudsfonds in de komende jaren op peil te houden. Het achterstallig onderhoud is bij recente inspecties aan het licht ge komen. door AM Pankow DREISCHOR - Een stalker zorgt al ruim een jaar voor onrust onder de bewoners van service-appartement Stapelhof in Dreischor. De meest gedupeerde is Laura de Bilde (55). Zij heeft ten einde raad het televi sieprogramma 'Stalking' van SBS 6 ingeschakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57