8 U en uw LENTEKRIEBELS -•■«>■ Of het standvastig is, moeten we afwachten. Maar de eerste lenteachtige dagen hebben we te pakken. We voelen het. Wij, en de natuur ook. De scholekster wint deze week de aaibaarheidsprijs. Bloesem en krokussen brengen weer kleur in ons landje. Binnenkort kunnen de eerste kikkervis jes worden gesignaleerd. En het strand en de branding komen weer tot leven. Gecombineerd met de voorjaarsschoonmaak is het nieuwe jaar nu echt begonnen, de verwachtingen zijn hoog gespannen. Over weersomstandigheden gesproken, in deze tijd van het jaar staat de zon vaak nog zo laag, dat we bijna niet zonder een zonnebril kunnen. Dus in plaats van te wachten tot het hoogzomert, dachten we: volgende week woensdag 25 maart plaatsen we foto's van U en Uw ZONNEBRIL. In de auto, op het terras in uw tuin, op de fiets - we hopen op een flinke oogst van zongebrilde hoofden. Stuur uw foto('s) voor maandag 23 maart naar buiten@pzc.nl (1 MB, 200 dpi). Graag met vermelding van uw naam en woonplaats en een korte toelichting. Ons lentewandelingetje door het park in Oost-Souburg. Cai Wen wilde de krokussen graag van dichtbij be kijken. foto Esmeralda de Waard, Middelburg Bij het aanschouwen van deze in wording zijnde scholeksterfamilie komt het echte lentegevoel naar boven, foto Lou Wisse, Westkapelle We liepen afgelopen donderdag op het strand bij Zoutelande en we zagen de eerste strandhokjes van het seizoen. Nou als je daar geen lentekriebels van krijgt, foto André de Visser, Middelburg Dit paard heeft er duidelijk zin in, lekker door het water rennen op het Nollestrand. Daar krijg je echt een voorjaarsgevoel van. foto Lisette van Peenen, Vlissingen Dit zijn mijn lentekriebels, kwam ik tegen op een fietstochtje vlak bij Turkeye. foto A. van Gend, IJzendijke Lentekriebels: schoonmaakkriebels! foto Kees van Staveren, Kapelle Dit is ook een lentegevoel, 150 kikkers in de vijver die kuit komen schieten, foto Maja de Wolf, Oost Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52