'Eenzame' Mark Rutte vangt bot bij het CDA Venetië naar Istanbul IN HET NIEUWS 3 Ik kijk in het stemhokje wel of ik een bekende zie Ik twijfel nog tussen partijen Tessel Driesprong „Ik stem altijd, dat is nooit een vraag. Maar ik twijfel wel tussen par tijen: D66 en Groen links. SP ook wel eens. D66 stem ik van oudsher en ze hebben nu een belangrijke posi tie in de Eerste Kamer. Vanwege hun gedoog- steun hebben ze echt in vloed op het regeringsbe leid. Via de Provinciale Staten kunnen ze die steun houden of mis schien zelfs nog wel ver groten. Groenlinks zou ik kie zen omdat het provincia le verkiezingen zijn: ik heb belang bij een echt groene leefomgeving. De keuze maak ik niet in het stemhokje. Voordat „Vroeger stemde ik meestal lokale partijen of het CDA, toen ik nog het advies opvolgde van mijn vader. Zo ging dat toen. Maar tegenwoor dig is er niets meer wat me aanspreekt in de poli tiek. Ik stem nog maar zelden. Tja, een verloren stem. Maar als niemand stemt, is dat ook een te ken aan de wand. Ik heb het gevoel dat dit sys teem niet echt meer werkt. Den Haag is ge voelsmatig ver weg. En het provinciebestuur in Den Bosch, daar heb ik helemaal geen gevoel bij. De enige reden dat ik heel misschien toch naar het stembureau ga, is een dorpsgenoot van mij. Die doet mee aan de ik daar heen ga, bekijk ik de standpunten van bei de partijen nog eens grondig. Misschien dat het dan toch D66 wordt. Debatten op tv volg ik wel, maar die zijn niet bepalend voor mij. Die zijn allemaal zo propa- ganda-achtig." waterschapsverkiezin gen. In een stuk over in novatie schreef hij dat er te weinig wordt gedaan met de kennis op de werkvloer. Dat sprak mij aan. Als ik er dan toch ben, stem ik ook voor de provincie. Ik kijk dan wel in het stem hokje of ik een bekende zie op de lijst." Ik heb nog nooit gestemd ders aanpakken. Dat klinkt raar hé, dat ik dat zeg. Maar er zijn buiten landers die misbruik ma ken van de voorzienin gen in Nederland. Ik niet, ik werk er hard voor." „Ik ben geboren in de Dominicaanse Repu bliek, maar ben 25 jaar geleden met een Neder landse man getrouwd en hier heen gekomen. Ik heb nog nooit ge stemd. Ik twijfel elke keer, ook nu. Maar uitein delijk ga ik toch niet. Omdat ik het te druk heb met werken. Als ik 's avonds thuiskom, ben ik te moe. Dan heb ik geen zin meer om naar het stembureau te gaan. En de politici doen toch wat ze willen. Als ik ga, stem ik op Rut- te of Wilders. Rutte om dat het beter gaat met de economie. Hij heeft be wezen dat hij het land goed kan besturen. Maar Wilders vind ik ei genlijk nog beter, hij heeft in veel dingen ge lijk. Hij wil buitenlan- Door niet samen te willen wer ken met het kabinet laat het CDA gewone gezinnen in de steek, meent Rutte. „U kiest voor uw ei gen gewin in plaats van het ge zin." Volgens Buma is Rutte 'ver blind door alleen naar het CDA te kijken' voor steun, terwijl de WD-leider zelf met 'mooie praat jes' kiezers in de maling neemt. Ook de flirt van PvdA-leider Die- derik Samsom met de SP haalde weinig uit. Samsom nodigde SP-leider Emile Roemer uit om na de verkiezingen mee te onder handelen over de begroting. Door als twee linkse partijen samen op te trekken zouden de laagste inko mens het wat beter kunnen krij gen. „In plaats daarvan staat de SP aan de zijlijn", aldus Samsom. Roemer ging niet in op de avan ces. Volgens de SP-leider verkon digt de PvdA in verkiezingstijd al tijd 'linkse praatjes' om vervol gens rechts beleid uit te voeren. „De kiezers geloven u niet meer", aldus Roemer tegen Samsom. Eerder in het debat legde SGP-lei- der Kees van der Staaij de eis op tafel om het budget voor defensie met een miljard op te schroeven. GroenLinks-voorman Bram van Ojik voelt daar niet voor, omdat door zo'n 'wapenwedloop' de in ternationale spanningen oplopen. U kiest voor uw eigen gewin in plaats van het gezin WOENSDAG 18 MAART 2015 (32 jaar) uit Arnhem, beleids- adviseur bij woningcorporatie Freddy Lamers (43 jaar) uit Haps (NB), distributiemana ger bij frisdran kenfabrikant Marilin Diaz (45 jaar) uit Arnhem, werkt in huishoude lijke dienst door Laurens Kok DEN HAAG - WD-premier Mark Rut te voelt zich 'eenzaam' op de cen trumrechtse flank, zo zei hij gister avond in het slotdebat bij de NOS. Hij mist het CDA als partner met wie hij samen kan opkomen voor de middenklasse. Een 'sneu ver haal', oordeelt CDA-leider Sybrand Buma, die Rutte 'ongeloofwaardig' noemt. Mark Rutte tegen Sybrand Buma 'i J (L. u iniio jCORFU TURK| GRIEKENLAND Wegens groot succes extra ingekocht! 4-sterren cruise per Costa neoClassica vanuit Venetië naar Split, Corfu, Santorini, Athene en Istanbul. Inclusief vliegreis per KLM, transfers, alle maaltijden én stadstour door Istanbul. Per Costa neoClassica****, volledig gerenoveerd in 2014, voorzien van o.a. restaurants, bars, wellness, theater, casino en vele sportfaciliteiten Slow Cruising: flexibele dinertijden, gastronomische keuken en lange aanlegtijden in de havens Vertrek september t/m november

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3