Kovacevic gevierde man bij VC Vlissingen Axel loopt droomduel in bekertoernooi mis Bosnië eerste opponent voor BouzamBroers SPORT 37 Bruse Boys morst punten tegen Zwaluwe Van Drongelen speelt gelijk tegen België -17 De Graafschap zegt twaalf contracten op Trainer Ruud Pennings was na af loop trots op zijn ploeg. „We had den flink wat mutaties en dan is het des te mooier dat je wint van een sterke tegenstander." Dennis Kovacevic werd in Dongen de ge vierde man. De behendige aanval ler bezorgde Vlissingen zeven mi nuten voor tijd de winst. VC Vlissingen, dat niet kon be schikken over Josimar Pattinama, Ferry Alfons, Thomas Ragut, Hoessein en Saïd Bouzambou, was in de eerste helft de betere ploeg, maar kreeg in de 25e mi nuut een bittere pil te slikken. Uit een corner liet Revy Rosalie de 1-0 voor Dongen aantekenen. De thuisploeg mocht slechts vijf mi nuten van die voorsprong genie ten. Roy cel James kopte in de 30e minuut raak uit een vrije trap van Etienne Mallie. Vlak voor de pau ze was Abdoe Abdenbi dicht bij de x-2. Na rust gaven de beide hoofdklas sers elkaar weinig toe en bleef het lang 1-1, totdat Dennis Kovacevic in de 83e minuut het eindstation was van een aanval over meerdere schijven. De aanvaller, in de be langstelling van Kloetinge, schoof na de assist van Geraldi Geerman de bal met rechts in het doel. 1-2. Pennings: „Zoiets is mooi voor twee van die jonkies." Vlissingen treft nu in de kwartfi nales Halsteren en weet zich bij winst verzekerd van een plaats in de landelijke KNVB-beker. „We hebben tegen Halsteren nog wat goed te maken", stelde Pennings, refererend aan de 6-2-nederlaag tegen de Brabantse ploeg in de voorronde van het bekertoernooi. tjes", vond Verhoene op zijn beurt. „Ik snapte bijvoorbeeld niet dat Mitchell (Braafhart) in de tweede helft naar een bal sprintte die over de achterlijn ging. Ter wijl ook op zulke dingen geha merd wordt in de voorbereiding op een wedstrijd. Dan moet je juist alle tijd nemen. Maar aan dat soort dingen kun je zien dat we momenteel in de competitie in een lastige periode zitten." LAGE ZWALUWE - Bruse Boys leed zaterdag puntenverlies bij Zwalu we in de tweede klasse van het za terdagvoetbal: 1-1. Het verslag van deze wedstrijd is maandag abusie velijk weggevallen uit het over zicht. In de eerste twintig minuten speelde Bruse Boys een koploper waardig. Kans na kans werd ge creëerd, maar Tom Blomaard, Mare Bij de Vaate, Mats Willemse en Ben von Unen (2x) misten allen de roos. Toen Blomaard het net uiteindelijk wel vond, was Bruse Boys de schwung echter kwijt. Na rust was 'Bru' geen schim meer van de ploeg van voor rust. Gijs van der Made profi teerde daarvan en zorgde namens Zwaluwe voor de gelijkmaker. Bruse Boys staat nu in punten ge lijk met MZC'11, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. Feit bleef wel dat Hoek zich gister avond plaatste voor de kwartfina les van de districtsbeker. „Nog een keer winnen en dan hebben we onze eerste doelstelling be reikt", doelde Wilson op het be reiken van de halve finale, een prestatie die recht geeft op deelna me aan het landelijke KNVB-be- kertoernooi. Daarvoor zal eerst Dubbeldam verslagen moeten worden. Die SCHIJNDEL - Voetballer Rick van Drongelen heeft met het Neder lands elftal onder zeventien jaar gelijkgespeeld tegen de leeftijdsge noten van België. In Schijndel kwamen beide ploe gen in hun laatste kwalificatie wedstrijd niet tot scoren. Door de o-o-eindstand is België poulewin naar geworden. De zuiderburen plaatsen zich door de groeps- winst direct voor het EK in Bulga rije, later dit jaar. Nederland, twee de in de poule, is vrijwel zeker van deelname aan dat EK als één van de zeven beste nummers twee, maar dat wordt pas later be kend. De uit Axel afkomstige Van Dron gelen speelde de volledige tachtig minuten. De zestienjarige voetbal ler, die onder contract staat bij Sparta, stond opgesteld als links back. ploeg versloeg FC Axel gistera vond met 3-2. Verhoene: „Het is jammer voor Axel dat ze die wed strijd verliezen. Zij hadden graag tegen ons gespeeld, en wij natuur lijk ook graag tegen hen. Het zou een mooi affiche geweest zijn. Dan hadden we een keer in de au to kunnen stappen. Nu moeten we weer in de bus, naar Dord recht. Maar dat is niet onoverko melijk, haha." DOETINCHEM - De Graafschap heeft de contracten van twaalf spelers formeel opgezegd. Het be treft allemaal spelers met een aflo pende overeenkomst bij de Doet- inchemse eerstedivisieclub: Jas per Heusinkveld, Soufian Echcha- raf, Jerry van Ewijk, Jordan Gar- cia-Calvete, Tigran Gazarjan, San- ty Hulst, Jordy van de Kracht, Vlatko Lazic, Edwin Linssen, Mi lan Massop, Ted van de Pavert en Robin Pröpper. De contracten moeten volgens de wet vóór 1 april 2015 zijn opge zegd omdat ze anders automa tisch worden verlengd. De Graaf schap wil met een aantal van de twaalf wel doorgaan en zal met hen om de tafel gaan zitten. Ook het contract van Tim Bakens is opgezegd. De voormalige werkt dit seizoen als accountmanager bij De Graafschap. De teleurstelling was groot in het kamp van FC Axel. „Verliezen zijn we niet gewend", stelde trai ner Kees Westerweele. FC Axel is dit voetbalseizoen in de competi tie nog ongeslagen en was tot gis teravond in het bekertoenooi ook onaantastbaar. „We hadden zo ge hoopt op de thuiswedstrijd tegen Hoek", zei Westerweele. „Het had ook gekund. Dubbeldam is een sterke ploeg, maar we hebben de kansen gehad om te winnen." De oefenmeester doelde onder meer op een poging van Urmeion Martis. Bij een 2-2-stand in de tweede helft belandde een inzet van hem op de paal. Axel keek gisteravond al na vijf minuten tegen een 1-0-achter- stand aan, maar herstelde zich knap. Via Urmeion Martis en Wouter Boeije (mooie volley) stond het bij rust 1-2. Na de pauze kwam het fysiek sterke Dubbel dam opzetten en zorgde Rob Kan- ters uit een schitterende vrije trap voor de 2-2. „Dat was een on gelooflijke knal", vond Wester weele. Tien minuten voor tijd viel de be slissing. Bij een rommelige situa tie voor de goal liet Axel-doelman Sjoerd de Graaf de bal los en was de 3-2 plots een feit. „Het is nu zaak om de koppies weer leeg te maken", zei Westerweele. „Ko mende zaterdag staat de topper te gen Serooskerke immers op het programma en dan moeten we er weer staan." Maandag reisde de veertienkoppi- ge selectie af naar Bosnië en Her zegovina. Daar zal Oranje het op nemen tegen achtereenvolgens het thuisland, Rusland en Let land. Vanavond staat het eerste duel op het programma. De nummer één van de poule plaatst zich rechtstreeks voor het EK in Servië in 2016. Voor de nummer twee is er nog een her kansing via de play-offs. Voor de PZC houden de broers Bouzambou tot het einde van het toernooi een dagboek bij. Hun bij dragen zijn terug te lezen op: PZC.nl/bouzambroers. Het programma van het EK-kwali- ficatietoernooi ziet er als volgt uit: WOENSDAG 18 MAART 2015 Hoek de winst door Jan Dagevos DONGEN - VC Vlissingen zette het toch al goede voetbalseizoen gister avond luister bij. De Walcherse hoofdklasser plaatste zich voor de kwartfinales van de districtsbeker. Dongen, dat in de hoofdklasse B uitkomt, werd na een spannende slotfase met 2-1 verslagen. door Jan Dagevos Brian Leons schiet door de benen van Hoek-verdediger Reguillo Vandepitte. De spits van IFC ondernam meerdere pogingen, maar vond telkens doelman Mitchell Braafhart op zijn weg. foto Ronald den Dekker DORDRECHT - Het komt in de kwart finales van de districtsbeker niet tot een treffen tussen Hoek en FC Axel. De trotse koploper van de derde klasse A in het zaterdagvoet bal werd gisteravond in de achtste finales uitgeschakeld. Zondag-der deklasser Dubbeldam won op ei gen veld met 3-2 van de Zeeuws-Vlamingen. door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Voor de Vlissingse zaalvoetballers Hoessein en Saïd Bouzambou gaat het EK-kwalifica- tietoernooi in Bosnië en Herzegovi na vanavond van start. Met het Ne derlands zaalvoetbalteam treden zij aan tegen het thuisland, de eer ste tegenstander in de poule van vier. Vandaag, 17.30 uur. Bosnië en Her zegovina - Nederland. Morgen, 17.30 uur. Nederland - Rus land. Zaterdag, 16.00 uur. Letland - Neder land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37