Advocaat moet bij Sunderland het vuur blussen SPORT 35 Met Dick Advocaat heeft Sunder land zijn zoveelste brandweer man aangesteld om het vuur te doven. De Hagenaar, niet onbe kend met dergelijke klussen, moet de club uit Noord-Engeland in de resterende negen duels in de Premier League behoeden voor degradatie. Als hij daarin slaagt met zijn assis tent Zeljko Petrovic, mag een an der het herstel verder gaan vorm geven. Het vertrek van Poyet kwam rijke lijk laat. De Uruguayaan haalde vo rig seizoen nog de finale van de League Cup en voorkwam na een felle eindsprint een afdaling naar het Championship. Zijn begin, hij volgde Paolo di Canio tussentijds op, kon slechter. Nadien kreeg de ex-prof, zo leek het, de kolder in zijn kop. Hoe moeizamer het ging, hoe vreemder hij zich gedroeg. Poyet maakte een paranoïde in druk door te stellen dat er iets goed mis was bij de club. Wat er precies aan de hand was, wist hij niet. Tactisch haalde hij steeds meer fratsen uit. Zijn verhandelin gen in de kleedkamer duurden soms zolang dat spelers zich te laat op het veld meldden voor de tweede helft. De problematiek lag voor een groot deel in zijn, voor Engelse be grippen, uitgeklede takenpakket. Poyet was hoofdtrainer, het tech nisch beleid nam Lee Congerton voor zijn rekening. Inspraak in de transfers kreeg hij wel enigszins, maar naar zijn mening niet vol doende. Zijn 'gekte' leek meer op doelbewuste sabotage dan op een plotseling verlies van de verstan delijke vermogens. De supporters in het imposante Stadium of Light keerden zich als vanzelf tegen hem. Voorzitter El- lis Short mocht zich de kritiek persoonlijk aantrekken. De Ameri kaanse miljardair heeft zich, sinds hij de aandelen van Sunderland opkocht, vaak laten betrappen op fouten. Poyet is daar één van, net als Di Canio en Roberto Di Fanti, die voor de komst van Congerton in 2014 kortstondig het technisch beleid uitstippelde. Advocaat, de vijfde trainer in zes jaar, zit nu opgescheept met een zwakke defensie, heeft geen spel maker tot zijn beschikking en mist creativiteit op de vleugels. Adam Johnson, één van de weini ge spelers van Sunderland met scorend vermogen, is voor onbe paalde tijd geschorst. De politie onderzoekt of hij een relatie heeft gehad met een meisje van vijf tien. Zaterdag begint Advocaat op de bank als Sunderland, zeventiende op de ranglijst, het in Londen op neemt tegen West Ham United. Na de interlandweek wacht zijn debuut in het Stadium of Light te gen streekrivaal Newcastle Uni ted. Als Advocaat slaagt in zijn op dracht kan hij een bonus van naar verluidt 750 duizend euro tege moet zien. Mocht het onverhoopt mislopen, dan kan niemand hem de schuld geven. Minnaard in Ronde van Catalonië Wielrenner Marco Minnaard uit Wemeldinge rijdt op 20 maart de Handzame Clas sic. Drie dagen later begint de 25-jarige renner van Wan- ty-Groupe Gobert aan de Ronde van Catalonië. Die duurt van 23 tot en met 29 maart. De Handzame Classic is een UCI 1.1-koers door Vlaande ren, de Ronde van Catalonië een meerdaagse Spaanse etappekoers van de UCI World Tour. Haase onderuit tegen Rosol Robin Haase heeft gisteren bij het prestigieuze masters- toernooi in Indian Wells zijn meerdere moeten erken nen in Lukas Rosol. De Haag se tennisser verloor in de derde ronde in drie sets: 6-4 6-7 (4) 7-6 (3). De enerveren de partij duurde twee uur en 33 minuten. De 29-jarige Tsjech is als 27e geplaatst in Californië. Sauber bevestigt schikking Sauber heeft gisteravond be vestigd dat een schikking is getroffen met Giedo van der Garde. De Nederlandse auto coureur eiste bij de rechter met succes een stoeltje op in het Zwitserse formule i-team. Toch zag hij voor de Grand Prix van Australië af van een start. „We zijn blij dat deze zaak is opgelost", zei een woord voerder van Sauber op de Zwitserse televisie. Volgens Nederlandse media is Van der Garde voor zo'n 15 mil joen euro afgekocht. Kerkhove meteen onderuit in Mexico Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren al meteen in de eerste ronde van het 25.000 dollartoernooi in het Mexicaanse Irapuato een ne derlaag geleden. De Zierikzee- se ging met tweemaal 6-3 on deruit tegen de Amerikaanse Alexa Glatch. Kerkhove was bij het toernooi als achtste ge plaatst vanwege haar 217e plek op de WTA-ranglijst. Glatch staat 343e. Nigel de Jong terug bij AC Milan Nigel de Jong heeft bij AC Milan de training hervat. De middenvelder was sinds eind februari uit de roulatie vanwege een dijbeenblessu re. Volgens de website van de Italiaanse club trainde hij gisteren weer voluit mee. De Jong behoort tot de voor lopige selectie van het Ne derlands elftal voor de EK-kwalificatiewedstrijd op 28 maart tegen Turkije in Amsterdam. WOENSDAG 18 MAART 2015 1.,-v yu •- T U- - -• Bernardo Silva (links) van Monaco in de achtervolging op Laurent Koscielny van Arsenal, foto ANP/Sebastien Nogier door Geert Langendorff SUNDERLAND - Gretig, ervaren, een stevig cv, maar niet op zoek naar een baan voor langere tijd. Op de ze profielschets van Sunderland voor een nieuwe manager viel feite lijk weinig aan te merken. De club zocht een opvolger voor de ontsla gen Gus Poyet om tot het einde van het seizoen zijn taken over te nemen. De ironie wil dat de om schrijving in bredere zin ook op gaat. Weinigen maken carrière bij de Black Cats. Dick Advocaat gaat, met Zeljko Petrovic als assistent, proberen Sunderland in de Premier League te houden. WEMELDINGE INDIAN WELLS ZÜRICH IRAPUATO MILAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35