Ook Bauke en Fabian vormen een prima stel Alleskunner Trentin in Ronde Zeeland Seaports Davis naar Beslistnl Ik 34 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Atlético door na strafschoppen HHSR! - Arsenal wint in Monaco (0-2) maar sneuvelt in de Champions League, net als Liverpool en Chelsea. De twee vielen elkaar gisteren achter het podium van Tirre- no-Adriatico gelukzalig in de ar men. Cancellara als de winnaar van de afsluitende tijdrit en Molle ma als de man die - achter eind winnaar Nairo Quintana - knap de tweede plaats in het eindklas sement had veiliggesteld. Samen dragen ze na de onder gang van Andy Schleck het team van Trek. Mollema (28) is de man die afgelopen week slaagde voor zijn toelatingsexamen als klasse mentskopman en de 34-jarige Cancellara is nog altijd de renner die als topfavoriet de komende grote klassiekers ingaat. Met zijn zege in de 10 kilometer lange tijdrit liet hij in ieder geval zien dat er nog maar weinig sleet zit op de Zwitser. „Fabian is de echte leider van de ploeg", verduidelijkt Mollema. „Die man heeft al zoveel meege maakt en gepresteerd. Ik ben blij dat hij bij mij in de ploeg zit. Ik kan zoveel van hem leren." Cancellara dweept vaak met de eenheid binnen de vrienden- ploeg. Mollema ondervond in Tir- reno-Adriatico aan den lijve wat dat begrip inhoudt. „Niet dat ik wat te klagen heb over mijn vori ge ploeg Belkin, maar ik weet nu in ieder geval hoe het er bij Trek in de koers aan toe gaat." Molle ma doelde daarmee op maandag. Uitgerekend op het moment dat de Tinkoff-ploeg van Contador en Sagan besloot om op een koude helling het gros van de sprinters de nek om te draaien, reed de Gro ninger lek. „Fabian gaf me direct zijn wiel. En daarna reed hij zich samen met Popovics, Devolder en de anderen helemaal leeg om mij weer terug te brengen bij de groep met de klassementsren ners." Minstens zo blij was Mollema met zijn tijdrit. Van de klasse mentsrenners was alleen Conta dor sneller dan de Trek-kopman. Mollema halveerde de achter stand op Quintana, maar had nooit de illusie de Colombiaan in het klassement nog te kunnen passeren. „Wat dat betreft mag je me feliciteren." Trentin is van alle markten thuis. Hij kan de twaalf kilometers Zeeuws-Vlaamse kasseien goed verteren, kan goed alleen aanko men en heeft ook een sterke sprint. Hij won in 2013 de veer tiende etappe in de Tour, vorig jaar won hij de zevende etappe. Trentin is ploeggenoot van Niki Terpstra, dé publiekstrekker van de Zeeuwse wielerwedstrijd voor profs. De Ronde van Zeeland Seaports wordt zaterdag verreden en heeft Terneuzen als start- en fi- nishplaats. Etixx-Quick Step lijkt de te kloppen ploeg. Naast Terp- De Amerikaan is een fenomeen en doet het bovendien uitstekend in de media. Een garantie voor veel zendtijd en krantenkolom men. Precies waarom het online winkelcentrum in 2012 de Neder landse volkssport instapte. „Maar wat ook telt is de ervaring van Shani en het feit dat we nog te veel een 500-meterploeg zijn", verklaart Yuri Solinger, oprichter van de stichting iSkate, waar Be- slist.nl onder valt. Davis is tweevoudig olympisch kampioen en won elf wereldtitels. Hij is nog altijd in het bezit van de wereldrecords op de 1000 en 1500 meter en voert al jaren de Adelska- lender aan, de wereldranglijst van gecombineerde persoonlijke re cords. „Met Sven Kramer de beste schaatser ooit", vindt Solinger. stra en Trentin heeft de World- tourploeg ook Guillaume Van Keirsbulck, Martin Velits en Niko las Maes aan het vertrek, alle vijf renners die zich voorbereiden op de voorjaarsklassiekers. Het aantal Zeeuwen is terugge bracht tot drie. Davy Gunst uit Yerseke is van de lijst van SEG Ra cing afgevoerd. Volgens Gunst is het nooit de bedoeling geweest om in Terneuzen van start te gaan. „Ik rij vanaf maandag een etappekoers van zes dagen in Nor- mandië. Dan lijkt het me niet ver standig om in Zeeland op zater dag ook nog 200 kilometer te rij den." De drie Zeeuwen die wel meedoen zijn Johnny Hoogerland en Brian van Goethem van Team Roompot en Nick van der Lijke van Lotto.NL-Jumbo. Die laatste ploeg heeft een sprin ter aan de ploeg toegevoegd. De Belg Tom van Asbroeck vervangt de Nederlander Martijn Keizer. NIJMEGEN - Arsenal won de return in en tegen Monaco gisteravond met 0-2, maar dat was niet vol doende om de kwartfinales van de Champions League te berei ken. Daardoor heeft Engeland na gisteravond nog één vertegen woordiger over op het kampioe nenbal. Het is een trieste balans voor één van de rijkste competi ties van Europa, zeker omdat de kans groot is dat de enig overge bleven deelnemer vanavond ook uit het toernooi wordt getikt. Vrij wel niemand houdt er rekening mee dat Manchester City op be zoek bij Barcelona de zaak nog recht kan trekken. Ter vergelijking: vorig seizoen was Engeland met vier clubs ver tegenwoordigd in de achtste fina les, haalden Chelsea en Manches ter United de laatste acht en sneu velde de club uit Londen pas in de halve finales tegen Atletico Ma drid. Dit seizoen liggen de kaar ten heel anders op de pokertafel van de Uefa. Liverpool greep vo rig seizoen naast de landstitel, maar de pijn werd enigszins ver zacht door de rechtstreekse plaat sing voor de groepsfase van de Champions League. Een ploeg om daarin een rol van betekenis te spelen hebben ze op Anfield niet. Doelpuntenmachine Luis Suarez verkaste voor zo'n tachtig miljoen euro naar Barcelona, waarna Liver pool met de grillige Mario Balotel- li als vervanger op de proppen kwam. Die heeft het stempel van miskoop al verdiend, ook omdat The Reds in de Champions Lea gue derde werden in een poule met Real Madrid, FC Basel en nummer vier Ludogorets. In de Europa League is Liverpool inmid dels al uitgeschakeld, net als Tot tenham Hotspur. Hull City, verlie zend finalist in de FA Cup, over leefde de laatste voorronde tegen Lokeren niet eens. Alleen Everton is in het tweede Europese toer nooi nog in de race. Waar Liverpool kwaliteit tekort kwam, struikelde Chelsea vorige week mede door de laffe tactiek van José Mourinho. Tegen tien man van Paris Saint-Germain hield Chelsea de voet op de rem, waardoor de Fransen twee keer MADRID - Atletico Madrid en Bayer Leverkusen lieten het gister avond in de achtste finale van de Champions League aankomen op strafschoppen. Nadat Leverkusen de thuiswedstrijd met 1-0 had ge wonnen was het gisteravond na 120 minuten 1-0 in het voordeel van de Madrilenen door een doel punt in de 57e minuut van Mario Suarez. Atlético was het doeltref fendst in de strafschoppenserie met 3-2. langszij konden komen (2-2) en overleefden. Een andere Franse ploeg had twee weken eerder in Londen Arsenal al pijn gedaan. Monaco won de heenwedstrijd met 1-3, omdat het optimaal profi teerde van de defensieve zwakte. Het is niet alleen een minpunt bij Arsenal. Meer Engelse topclubs zijn achterin opvallend kwets baar. De echte topverdedigers lo pen vooral bij de grotere Spaanse en Italiaanse clubs rond. De defensie van Monaco hield gis teravond 36 minuten stand. Het duel werd opengebroken door Oli vier Giroud, de Franse spits van Arsenal, die met zijn 0-1 weer wat hoop in de harten van The Gun ners pompte. Het was pas de eer ste tegentreffer die Monaco dit sei zoen in de Champions League moest incasseren. Arsenal bleef daarna jagen op een unicum. Nog nooit is een ploeg er in de knock-outfase van de Champions League in geslaagd om na zo'n ne derlaag in een thuiswedstrijd als nog de volgende ronde te berei ken. Gisteravond werd ook Arsenal aan dat rijtje clubs toegevoegd. Terwijl de tijd wegtikte, bleef de ploeg van Arsene Wenger gedul dig zoeken naar een opening. In valler Aaron Ramsey vond er één na 79 minuten toen hij Danijel Su- basic, de doelman die Maarten Ste kelenburg op de bank houdt, met een schuiver passeerde (0-2). Het Engelse publiek ontplofte, ho pend op een bevrijdende derde doelpunt. Die treffer kwam er ech ter niet. Wenger en zijn spelers dropen af, Engeland verloor op nieuw een deelnemer aan de Champions League. Alleen Man chester City kan de Britse eer nog hoog houden, maar de kans dat dat vanavond in Barcelona lukt is erg klein. door Ad Pertijs SAN BENEDETTO DEL TRONTO - Bij Belkin vormde hij met Laurens ten Dam twee zomers lang het illuste re duo Bau&Lau. Als kersverse kop man bij het Trek Factory Team heeft Bauke Mollema een volgende partner gevonden met wie hij geza menlijk ten strijde trekt. Fabian Cancellara is zijn naam. door Koen de Vries VLISSINGEN - De Ronde van Zee land Seaports heeft een nieuwe toprenner aan het deelnemersveld kunnen toevoegen. Het is de Itali aan Matteo Trentin, die bij zijn ploeg Etixx-Quick Step de Frans man Julian Alaphilippe vervangt. door Rik Spekenbrink NIJMEGEN - Bij Beslistnl draaien ze er niet omheen. Shani Davis komt ook naar het schaatsteam van coach Gerard van Velde vanwege zijn commerciële waarde. Geen hoofdrol Engelse clubs door Barry van der Hooft F. «tJJ Dick Advocaat (grote foto) neemt tot het einde van het seizoen bij Sunderland de taken over van de vertrokken trainer Gustavo Poyet. Zeljko Petrovic (inzet) wordt ook hier zijn assistent, foto Alexa Stankovic/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34