ZEELAND 33 3 Wat verandert er als uw partij het straks voor het zeggen krijgt in het dagelijks provinciebestuur? nomen. Nu de economie weer aantrekt, kan het succesvolle beleid vooral meer banen!) voortgezet worden. Het gaat om de toekomst van Zeeland en daarom is een stabiel en ervaren dagelijks bestuur voor Zeeland nodig!" Kees van Beveren, CDA 1„De rek tot bezuiniging is er nu zo langzamerhand wel uit. De omvang van de provinciale begroting zal de ko mende tijd afnemen (omdat grote pro jecten worden afgerond) en doeluitkerin gen zullen worden omgezet in provincie fondsuitkeringen. Nieuwe bezuinigin gen zullen pijnlijk worden en ingrij pend zijn. In verband daarmee zal de provincie de komende periode nog meer terug moeten naar de echte kernta ken." 2 „Meer geld zal er de komende perio de nodig zijn voor onderhoud van de infrastructuur en voor de digitale ont sluiting. Er moeten snelle internetver bindingen komen voor iedere Zeeuw. Al leen op die manier houden we Zeeland vitaal en bovendien is het cruciaal voor de toekomst van het buitengebied, maar ook voor bijv. de zorg, het onderwijs en de recreatie." /-v „Het CDA draagt verantwoordelijk- J heid voor het beleid, omdat het al deelneemt aan het dagelijks provinciebe stuur. De financiën moeten op orde blij ven. Dat vergt degelijke en betrouwbare bestuurders." Mark Faasse, Zeeland Lokaal 1„Er kan bezuinigd worden op zaken als Impuls, het ROVZ (Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland) en be paalde gebiedsontwikkelingen. Ook be paalde provinciale afdelingen zijn groter dan noodzakelijk." 2 „Eén van onze speerpunten is, dat onderwijs ook een economische acti viteit kan zijn. Daarmee doelen we op een tweede university college in Middel burg. Daar vaart de stad bijzonder wel bij en het is de bedoeling dat een deel van de activiteiten en daarmee ook reve nuen in de regio komt." 3 „Versobering over de hele linie. Het verhogen van de provinciale belas ting (opcenten op de mototrrijtuigbelas- ting) was een automatisme, zonder dat daar noodzaak voor was. Op het platte land is een auto, soms meerdere, een noodzaak. Zeker nu het openbaar ver voer verminderd is." Willem Willemse, 50Plus Zeeland 1„5oPlus wil op het financiële vlak niet vooruitlopen op onze vertegen woordiging in de Provinciale Staten. 5oPlus spreekt in dit geval liever over ombuigingen in plaats van bezuinigin gen." 2 „Voor het openbaar vervoer, een tol vrije Westerscheldetunnel, bereik baar onderwijs in de dorpskernen en het stimuleren van werkgelegenheid." 3„5oPlus is er natuurlijk niet alleen voor ouderen. Een gezonde en vitale samenleving bestaat uit een mix van jong en oud en daarom zullen wij ook veel aandacht besteden aan onderwijs, werkgelegenheid en cultuur." Marien Weststrate, Partij voor Zeeland 1„Op bijvoorbeeld de aanleg van zoge naamde 'nieuwe natuur' en subsidies aan met name de Zeeuwse Milieufedera tie (ZMf) en Scoop." 2 „In het behoud van bereikbare en be trouwbare basisziekenhuizen in Vlis- singen, Goes en Terneuzen inclusief de bestaande poliklinieken in andere plaat sen, met een goede onderlinge en elkaar versterkende samenwerking (ook grens overschrijdend)." „Onze doelstellingen zijn helder. Méér Zeeland en minder Den Haag!" Peter van Dijk, PW 1„Op de taakvelden cultuur en nieuwe natuur. Bij cultuur worden nog subsi dies verstrekt aan bijvoorbeeld moderne podiumkunsten, die in de praktijk door weinig mensen bezocht worden maar waar door die subsidies door alle inwo ners aan meebetaald wordt. Natuur is er genoeg in onze provincie. Ook het be- heeer kost geld." 2 „Het wegennet in Zeeland heeft echt groot onderhoud nodig. Juist door de eilandenstructuur van onze provincie is het -om het leefbaar te houden- nodig dat auto's, bussen en vrachtauto's over goede wegen onze steden en dorpen kunnen bereiken. Dat geldt ook voor de bedrijfs- en industrieterreinen." /-„Een zuinig en transparant provincie- bestuur, wat de lasten voor de Zeeuwse inwoners zo laag mogelijk houdt. De Westerscheldetunnel wordt btw-vrij. En met name voor jongeren: de werkgelegenheid in Zeeland bevorde ren, zodat ze na hun studie meteen aan de slag kunnen." Ton Veraart, D66 1„De afgelopen jaren heeft de provin cie eerst veel geld uitgegeven en daar na bezuinigingen doorgevoerd. Nog meer bezuinigen is lang niet overal no dig. Het waterschap kan worden samen gevoegd met de provincie en het be stuur van provincie en gemeenten kan nog altijd beter en ook doelmatiger, zo dat de lasten voor Zeeuwse burgers niet verder omhoog gaan. Wat D66 Zeeland betreft kunnen de lasten omlaag." 2 „We moeten meer investeren in in novatieve en duurzame economische ontwikkelingen. Voor Zeeland liggen er goede kansen in: kenniseconomie, bioba- sed industry, duurzame energieopwek king, zeeboerderijen, zorgtoerisme, cul tuurtoerisme, natuurtoerisme en excel lent onderwijs." s-y „D66 wil graag investeren en Zee- j land dynamisch en aantrekkelijk ma ken voor inwoners, toeristen en bedrij ven. Waar nu veel Zeeuwen buiten de provincie werken, vinden die straks een baan in Zeeland. Industrie moderniseert en innoveert samen met Zeeuwse ken niscentra. Daarnaast waken we tegen verdere verrommeling van het land schap. Zeeland krijgt een sterkere lobby in Den Haag en Brussel. Samen met Vlaanderen en Brabant/Zuid-Holland kan veel worden gerealiseerd, maar Zee land blijft zichzelf." Johan Robesin, Provinciaal Belang Zeeland 1„Er kan nog volop bezuinigd worden op het vlak van elitecultuur, maar vooral op de realisering van on-Zeeuwse nieuwe natuur. Miljoenen zelfs." 2 „Wat ons betreft moet er meer geld naar het openbaar vervoer en het Zeeuwse wegennet (verbindingen), vooral in Midden-Zeeland (A58), de tra ditionele werkgelegenheid (maakindus trie). Voor schoolgaande/ studerende jeugd, mantelzorgers en vrijwilligers in de maatschappelijke hulpverlening wil len wij gratis openbaar vervoer voor. PBZ vindt dat er meer steun moet ko men voor de amateurkunsten en voor stimulering van het verenigingsleven. Dat komt de leefbaarheid van de kleine kernen absoluut ten goede. En daarnaast kiezen wij voor een stelselmatige verla ging van de tol- en veertarieven." 3 „Het overmatige theorie- en denkge- halte in discussies, debatten en plan nenmakerij. Wij kiezen voor een prak tisch gerichte beleidsontwikkeling, waarbij op de eerste plaats rekening wordt gehouden met wat de inwoners willen." WOENSDAG 18 MAART 2015 wat, maar dan anders Ben de Reu, PvdA Marien Weststrate, Partij voor Zeeland Peter van Dijk, PW Ton Veraart, D66 Johan Robesin, Provinciaal Belang Zeeland Mark Faasse, Willem Willemse, Zeeland Lokaal 50Plus Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33