K i K MM Vandaag geldt voor de dertien deelnemende partijen 'er op of er onder'. De PZC peilde onder de lijsttrekkers de essentie van hun beleid. Hier staan ze voor en daar mag de kiezer hen aan houden. 32 ZEELAND DE STANDPUNTEN 18 maart 2015 r i ai VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN door Marcel Modde Cer van Unen, SP 1„De provincie besteedt elk jaar ton nen aan een lobbycircus in Den Haag en Brussel. De toegevoegde waarde daar van is nihil. De SP wil daarom stoppen met deze verspilling van belastinggeld. Ook grote culturele evenementen en topsportevenementen die prima in staat zijn om zelfstandig te overleven, krijgen onterecht nog steeds subsidie." 2 „De leefbaarheid in Zeeland staat on der druk, steeds meer voorzieningen verdwijnen. Hierdoor zijn kleine kernen en dorpen niet aantrekkelijk voor nieu we inwoners en dat zorgt voor een nega tieve spiraal. Ook de bereikbaarheid staat op veel plekken onder druk door de nieuwe OV-dienstregeling. Daarom wil de SP een fonds voor de leefbaar heid." 3 „We gaan aan de slag om de werkge legenheid te verbeteren en gaan zui nig om met het belastinggeld, de natuur en de kleine culturele instellingen. Daar naast werken we aan het versneld tolvrij maken van de Westerscheldetunnel." Jan Henk Verburg, Christenunie 1„Als Christenunie zien we nog bezui nigingsmogelijkheden op grote evene menten en professionele podiumkun sten, welke naar onze mening ook door de markt kunnen worden opgepakt." 2 „In innovatie, circulaire economie en een betere aansluiting tussen arbeids markt en onderwijs. Verder hechten wij aan een betere, veiliger doorstroming van de N256 (Goes-Zierikzee) en verho ging van de verkeersveiligheid van de N656 (bij Tholen) en de N254 (Middel- burg-Vlissingen-Óost)." 3 „Er is voldoende geld en kennis in de wereld beschikbaar maar die blijkt moeilijk bereikbaar voor het midden- en kleinbedrijf. Via samenwerking tus sen overheid, ondernemers en onder wijs gaan we daarop inzetten, maximaal gebruik makend van (veelal Europese) subsidies." Gerwi Temmink, GroenLinks 1„Op de plannen rond de verkeerswe gen in Midden Zeeland. Die kosten bergen geld, dat hebben we niet en het komt neer op verplaatsen van de filepro- blematiek: die blijft bij de Zeelandbrug en de sluizen." 2 „Meer geld voor openbaar vervoer, daarnaast wil GroenLinks de eerder gemaakte afspraken rond behoud en her stel van natuur graag nakomen. Wij zien natuur ook als een economisch pro duct. Investeren in vergroening van de economie. Denk aan het verhaal van de biobased economy, maar ook rond de (nieuwe vormen van) schone energie, het plan voor Delta, een kenniscentrum et cetera." 3 De financiële degelijkheid blijft van groot belang. GroenLinks gaat voor nieuwe rechtvaardigheid. Eerlijker de len. Voor ons zal zeker gelden dat men sen meer betrokken moeten worden bij wat er gebeurt, bij wat er te gebeuren staat. Meer mens en milieu, minder markt en munt." Goos Roeland, SGP 1„De SGP heeft ook in deze Statenpe- riode gepleit voor scherpe keuzes. Een van die keuzes is het stopzetten van subsidies op grote evenementen en festi vals. Het gaat dan om meer dan 1 mil joen euro. Waarom moet de belastingbe taler opdraaien voor een pleziertje dat enkele uren duurt en waar animo ge noeg voor is, zoals Concert at Sea of de doorkomst van de Tour de France?" 2 „Gezien de vele verkeersslachtoffers moet veiligheid vergroot worden. De SGP wil daadwerkelijk actie voor de ver beterde doorstroming van de N256 en N59 (Goes-Hellegatsplein). De SGP wil scherpere keuzes als het gaat om de ken niseconomie. Dingen die bij Zeeland passen, moeten we verder uitbouwen. DOK4i/Kenniswerf in Vlissingen is zo'n belangrijk succes waar nieuwe start-ups zich vestigen en samen met het onderwijs tot nieuwe werkgelegen heid komen." ry „Als de SGP in het college deel blijft j nemen, wordt in ieder geval geborgd 3at Zeeland zelfstandig blijft. Handen af van onze provincie! Verder zal de SGP zorg dragen voor een goed financieel be leid, waarbij de lasten voor de burger zo laag mogelijk gehouden worden." Kees Bierens, WD 1„Op de uitvoering van taken door on der andere meer samenwerking in de provincie (wegenbeheer, natuur, wa terkwaliteit) en naast agrarisch en parti culier beheer nog maar één instantie die het natuurbeheer in Zeeland uitvoert. In tern, bij de provinciale organisatie, door minder inschakelen van adviesbureaus en inleenkrachten." 2 „In digitale bereikbaarheid/infra structuur: iedereen in Zeeland via breedband toegang tot internet; oplos sen knelpunten infrastructuur, (zoals de verbinding Goes-Bruinisse N256/N59, Zanddijk richting Yerseke, knelpunt A58 bij Hoogerheide en alter natieve route voor de A58 bij calamitei ten) en revitalisering van bedrijventer reinen." 3 „De WD wil koershouden en het be leid van de afgelopen periode voort zetten en verder vormgeven. Dus dege lijk financieel beleid met ook blijvende inzet op actief aandeelhoudersschap bin nen de NV's." Ben de Reu, PvdA 1„Er is in de afgelopen jaren genoeg be zuinigd. Het gaat er nu in de eerste plaats om, meer inkomsten te verkrijgen voor de provincie. Dat kan door bij de rijksoverheid aan te kloppen om meer maatwerk te leveren, door dividend te verkrijgen uit het waterbedrijf Evides en door Europese projecten binnen te halen." 2 „Voor de leefbaarheid van Zeeland en dan met name behoud van voor zieningen. Bijvoorbeeld voor het oplos sen van knelpunten in de nieuwe rege ling voor openbaar vervoer. Maar ook voor het co-financieren van Europese projecten: daardoor krijg je ook meer geld uit Brussel." „De afgelopen periode zijn pijnlijke, maar noodzakelijke beslissingen ge- IOp welke punten kan volgens u (nog) worden bezuinigd? 2 Voor welke punten zou u juist meer geld willen uittrekken? Allemaal willen ze wel Gerwi Temmink, GroenLinks F Goos Roeland, SGP Kees Bierens, WD Ger van Unen, SP Jan Henk Verburg, Christenunie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32