Ontdek'Late Rembrandt' online. Stalker veroorzaakt veel commotie in Stapelhof Dreischor Zorgen over sluiten consultatiebureaus bron van overlast' WALCHEREN 31 kpn RUKS MUSEUM kpn.com/rembrandt Nu online: rondleidingen met commentaar van Jort, André, Sophie en Mart. Ontdek samen met Jort Kelder, André Kuipers, Sophie Hiibrand en Mart Visser de tentoonstelling 'Late Rembrandt' online. Ze gaan in gesprek met een Rembrandt-expert die alles weet over hun favoriete werken uit de laatste jaren van onze allergrootste schilder. Hiermee maakt KPN, hoofdsponsor van het Rijksmuseum, het voor iedereen mogelijk deze bijzondere expositie te zien. Bekijk de online rondleidingen op kpn.com/rembrandt I Hoofdsponsor van het Zij deed dat in overleg met secre taris-penningmeester Bram Schrij ver van de bewonerscommissie. „Laura en haar zoon en dochter zijn er direct bij betrokken, maar in totaal hebben vijftien mensen ermee te maken. Een aantal bewo ners is regelmatig lastig gevallen met mails en brieven van een oud-bewoner hier", zegt Schrij ver. Hij hoopt dat met de uitzen ding van SBS op zondag 5 april eindelijk een einde komt aan de narigheid in het wooncomplex. De stalker waar het om draait is de 56-jarige Toon. Laura de Bilde besloot eind 2012 na internet-dating haar leven met hem te gaan delen. Zij namen hun intrek in service-apparte ment Stapelhof in Dreischor. „Hij leek een prima kerel, heel gezellig ook tijdens de koffïebijeenkom- sten hier", zegt Schrijver. De Bil de merkte echter dat Toon vaak dingen vertelde die niet klopten. „Als ik hem met die leugens con fronteerde, ontkende hij maar ge droeg zich wel plots heel anders. Toen de politie aan de deur kwam met de klacht dat hij zijn ex-vrouw stalkte met dreigmails deed hij dat af met de bewering dat zij de weg een beetje kwijt was." Op 23 november 2013 werd het De Bilde te veel. Ze vertrok uit Stapel hof en trok tijdelijk in bij haar zus in Zierikzee. Daarmee begon de ellende pas echt. Toon stuurde dreigmails met teksten als: 'Ik kom in de nacht, sleep eerst je dochter naar beneden, steek haar in brand en daarna je zoon en jou ook'. Na aangifte bij de politie zat Toon drie dagen vast in Torentijd, maar werd daarna weer vrijgelaten. Via de rechter werd hij wel op 1 april 2014 uit het complex in Dreischor gezet. De Bilde ging daar zelf na zijn vertrek weer wonen. „De dreigmails gingen door en hij ging pakketjes sturen met een vi brator, Barbie-schoenen, afslank pillen en steeds moest ik bewij zen dat ik dat niet had besteld. Ook regelde hij proefritten in nieuwe auto's voor me. Dan werd ik weer gemaand waar ik bleef. Toen hij mijn kleinzoon van vier ging bedreigen, is mijn zoon zo verschrikkelijk kwaad geworden. Toen hebben we SBS ingescha keld. Ze hebben de afgelopen maanden opnamen gemaakt, ook bij Toon." Drie explosieven gevonden in zee Bij onderzoek in de buurt van Cadzand-Bad zijn in zee drie explosieven aangetrof fen. Het betreft een contact mijn en twee Britse vlieg tuigbommen; een 250-pon- der en een 500-ponder. De explosieven vormen geen ge vaar, maar moeten wel ge ruimd worden. Wanneer dat gebeurt is onbekend. Rot is Evangelist in Mattheüs Passie Het ensemble Tango Extre- mo brengt vrijdag in het Spiegeltehater in Middel burg een eigen versie van de Mattheüs Passie. Theaterma ker Jan Rot neemt de rol van Evangelist op zich. Zangeres Pearl Jozefzoon neemt recita tieven en aria's voor haar re kening. Aanvang 20:00 uur. Auto's beschadigd in Scheldestraat Aan de Scheldestraat in Vlis- singen zijn in de nacht van maandag op dinsdag een per sonenauto en een bestelauto vernield. Een aantal banden werd lek gestoken en de voertuigen werden bekrast. De auto's stonden niet naast elkaar geparkeerd. De eigena ren ontdekten 's ochtends pas de vernielingen. MIDDELBURG - Het CDA maakt zich flinke zorgen over het feit dat in de gemeente Middelburg nu nog maar twee consultatiebu reaus te bezoeken zijn waarvan één in de stad Middelburg zelf. Raadslid Krijnie Hoek wijst het college van burgemeester en wet houders erop dat tot vorig jaar in de gemeente vier van dergelijke bureaus waren maar dat de GGD besloten heeft er twee te sluiten, waarin één in het Getij in de Stro- menwijk. Hoek wil vooral weten of de ge meente betrokken geweest is bij de keuze van de GGD voor het sluiten van twee van dergelijke bureaus en waarom deze keuze is gemaakt. Ze stelt dat de drie Wal- cherse gemeenten samen een ge zondheidsbeleidsplan hebben op gesteld waarin de aandacht voor preventie een belangrijk speer punt vormt. Medewerkers van consultatiebu reaus zien hoe het gaat met kinde ren en hoe de verzorging van het is. Wanneer er iets mis gaat, kun nen de medewerkers onmiddel lijk aan de bel trekken. Hoek wil weten hoe de sluiting van de helft van de Middelburgse consul tatiebureaus te rijmen valt met dat beleid van de drie gemeente besturen. Aalberts laat het besluit over aan de gemeenteraad omdat die gaat over de belastingen en de hoogte daarvan. De tarieven worden elk jaar in oktober of november vast gesteld, als onderdeel van de be groting. Voor dit jaar is dat dus al gebeurd. „Het eerste moment waarop de raad hier weer over praat, is dit na jaar. Hondenbelasting levert na tuurlijk wel geld op. Of dat moet via de hondenbelasting, of met een andere belasting, dat ligt aan de raad. Die kan het college op pad sturen om een oplossing te zoeken." Aalberts wijst er wel op dat de ge meenteraad bij allerlei vormen van afVal en overlast redeneert vanuit het principe: de vervuiler betaalt. En, merkt hij op, honden poep is één van de grootste erger nissen. „Bij de meeste wijktafels staat de overlast van hondenpoep op nummer 1." WOENSDAG 18 MAART 2015 door Ali Pankow DREISCHOR - Een stalker zorgt al ruim een jaar voor onrust onder de bewoners van service-appartement Stapelhof in Dreischor. De meest gedupeerde is Laura de Bilde (55). Zij heeft ten einde raad het televi sieprogramma 'Stalking' van SBS 6 ingeschakeld. CADZAND-BAD MIDDELBURG VLISSINGEN Hondenbezitters willen een wandelgebied, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31