Han Polman Edwin Vinke Toine Poppelaars Bertie Steur Waterschap houdt het zelf niet droog Familie vinden via KID-DNA 12 en 13 Twee Nederlandse militairen gedood bij helikoptercrash Mali 'öanny Hollestelle zakenvrouw van het jaar WOENSDAG 18 maart 2015 Frisseren winderig Commissaris van de koning Chef-kok De Kromme Watergang Dijkgraaf Boerin uit Renesse Commissaris van de koning Han Polman over het belang van de stembusgang: „De toekomst van Zeeland maken we samen. Wie moet dat doen in het provinciebe stuur? Daar gaan de verkiezingen vandaag over. Het gaat over uw toekomst en welke kant het op gaat met Zeeland. In tijden van schaarste wordt duidelijk wat we van waar de vinden. Welke keuzes maken we? Uw stem kan het verschil maken voor de Zeeuw se en landelijke politieke verhoudingen. Het is een belangrijk moment in onze democra tie: maak gebruik van uw stemrecht!" Twee-sterrenkok Edwin Vinke ontpopt zich de laatste jaren als dé promotor van de zilte, Zeeuwse culinaire geneugten. Ga je stemmen? Lachend: „Ik zal wel moeten nu je belt." Serieuzer: „Als je dat recht hebt, moet je er ook gebruik van maken. De provincie en het waterschap zijn belangrijk voor de kwali teit van het landschap en het water." Op welke partij? „Dat beslis ik pas in het stemhokje. Het zal in elk geval een partij zijn die de zilte na tuur een goed hart toedraagt." Ook het nieuwe algemeen bestuur van wa terschap Scheldestromen wordt vandaag ge kozen. Dat gebeurt voor het eerst tegelijker tijd met de provinciale verkiezingen. Bij het waterschap strijden to partijen om 21 zetels. Toine Poppelaars, dijkgraaf van waterschap Scheldestromen, hoopt op een opkomst van minimaal veertig procent. „Sterke dij ken en duinen, veilige wegen en fietspaden en voldoende en schoon water in de sloot. Hier werken wij aan. Door te stemmen be paalt u mee hoe we dat doen. Laat je stem dus niet verwateren!" Ga je stemmen? „Ja, ik ga stemmen!" Waarom wél? „Het is het moment waarop je kunt kiezen voor de standpunten waar je achter staat." Wat stem je? Ik stem lokaal; dat is iets wat ik heb overge houden aan mijn periode als raadslid; ik ge loof wel in een partij die niet gebonden is aan landelijke politiek." In het hoofdkantoor aan de Ka- naalweg in Middelburg is afgelo pen weekeinde grote lekkage ont staan. Door onbekende oorzaak is een koelleiding gesprongen in het plafond van een vergaderzaal op de begane grond van het kantoor. Hierdoor zijn de zaal en aangren zende ruimten ongeveer drie cen timeter onder water komen te staan. Door de lekkage is er aanzienlijke schade ontstaan aan onder andere het plafond, de parketvloeren en de elektra. De droog- en reparatie werkzaamheden zijn inmiddels in gang gezet. Door een noodvloer te leggen in het gedeelte van het pand kan de openbare verkiezingsbijeenkomst van vanavond toch doorgang vin den. Belangstellenden zijn vanaf 21.30 uur welkom. 18% 82% Björn (geboren in Heinkenszand) en Maaike blijken halfbroer en -zus via donorvader 257e jaargang nr. 65 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Zij gaan stemmen. U ook? pagina 2 en 3: Vijf portretten van twijfelaars pagina 4 en 5: Vier redenen om te stemmen en één om het te laten pagina 26 en 27: Halve en hele waarheden in verkiezingstijd pagina 32 en 33: Wat willen die partijen nu eigenlijk? De PZC houdt vandaag vanaf 12.00 uur een liveblog bij van alle actuele zaken rond de verkiezingen: volg het op www.pzc.nl Maakt u een selfie in het stemhok je? Deel uw stemfie met ons via www.pzc.nl/stemfie2015 MIDDELBURG - Waterschap Schelde stromen, dat in de aanloop naar de verkiezingen van vandaag heeft ge hamerd op het belang van droge voeten, heeft grote moeite om het zelf droog te houden. DESTELLING Reageer op pzc.nl Mijn stem telt UW MENING 155 reacties Het Zeeuwse lijsttrekkersdebat biedt duidelijkheid EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1