opnieuw voor Franse rechter BUITENLAND 11 www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Weinigen buiten Frankrijk wis ten wat dat was totdat voetballer Nicolas Anelka de groet bracht, na een doelpunt voor zijn Engel se club West Bromwich Albion eind 2013. De 'quenelle-groet' is een omgekeerde nazigroet, arm omlaag. Frankrijk heeft gepro beerd de 'quenelle' te verbieden, maar dat bleek juridisch lastig. Dieudonné claimt dat het gebaar gezien moet worden als een opge stoken middelvinger naar de Franse elite. Dat klinkt ongeloof waardig uit de mond van een man die geobsedeerd lijkt door joden. In zijn onemanshows drijft hij de spot met hen terwijl op een scherm een Davidster op licht en het geluid klinkt van trei nen die naar de nazikampen boe melen. Vandaag begint het proces we gens 'vergoelijking van terroris me', een delict waar hij zich vol gens de procureur schuldig aan maakte na de aanslagen van ja nuari. In een ode aan de terrorist die een aanslag pleegde op een joodse supermarkt in Parijs, waar vier doden vielen, schreef Dieudonné op zijn Facebook-pagi- na: 'Je Suis Charlie Coulibaly'. Morgen velt de rechter een vonnis in een andere zaak, waarin de ko miek van het zaaien van haat wordt beticht. Aanleiding was zijn com mentaar op een joodse journalist: „Als ik Patrick Cohen hoor, zeg ik tot mijzelf: waar zijn de gaska mers?" Dieudonné is in Frankrijk populair genoeg om aan zijn shows en dvd's veel geld te verdienen, hoewel hij wel een belastingschuld van acht ton heeft. En sinds het gebaar van voetballer Anelka verdient hij ook leuk aan de 'quenelle', die hij als handelsmerk heeft geregistreerd. Netanyahu heeft in de verdeelde Israëlische politiek namelijk de meeste mogelijkheden om een coalitie te vormen. Eenvoudig wordt dat niet, maar Bibi is terug van nooit weggeweest. Zijn Likud-partij vierde gistera vond wel feest. Netanyahu liet na het bekend worden van de voorlo pige uitslag dat hij een 'grote over winning' heeft geboekt. Hij zette meteen een eerste reactie op Twit ter. Hij schreef: 'Tegen alle ver wachtingen in: een grote overwin ning voor Likud, een grote over winning voor het nationale kamp onder leiding van Likud, een gro te overwinning voor het Israëli sche volk'. In de aanloop naar de verkiezin gen was de Zionistische Unie van Yitzhak Herzog de grootste partij in de peilingen. Netanyahu's po pulariteit leed onder de kwakkel ende economie. De definitieve uitslag van de ver- kiezingen wordt op zijn vroegst vanochtend bekendgemaakt en misschien pas op vrijdag. De president van Israël, Reuven Rivlin, wijst op basis van de uit slagen een partijleider aan om een coalitie te smeden. Die moet dat in 45 dagen voor elkaar krij gen. O Unieke busreizen met vertrek in april! WOENSDAG 18 MAART 2015 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor {f&U 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. GRATIS BROCHURE Algemene jaarbrochure 2015 Fietsen en wandelen 2015 Naamdhr/mevr Adres PostcodePlaats Tel. Nr.E-mail Zonder postzegel opsturen naar: Effeweg.nl, antwoordnr. 778, 7700 VG Nieuwleusen Vandaag begint het proces wegens 'vergoelijking van terrorisme' na de aanslagen van januari. Gingi deelt flyers uit voor de Ge deelde Arabische Partij en gaat in discussie met Amit Avron. Vertrek op 13 april Vertrek op 10 april - Vertrek op 24 april Vertrek op 17 april Eiland Krk, Kroatiëva. 339 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Wenen va. €439 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Vertrek op 27 april Bohemen en Praag va. €209 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension effeweg.nl Cóte d'Azur va. €479 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Toscaneva. 599 11 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Praag va. €139 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Berlijnva. c 159 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Londen va. €189 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Parijs Disneyland® Paris va. €249 4 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Incl. entreekaarten! Portugal en Spanje va. €689 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Sorrento va. €789 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Kroatië, Dubrovnik va. €799 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Andalusië va. €849 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Geheimen v/d Balkanva.€899 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Schotland en Ierland va. €999 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Berlijnva. 139 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Minicruise Göteborg va.149 3 daagse bootreis Verblijf aan boord van Stena line o.b.v. logies Parijsva. 159 4 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Kopenhagenva. 189 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Parijs Disneyland® Paris va.€249 4 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Incl. entreekaarten! Kroatië va. €329 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Parijsva. €139 4 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Londenva. €179 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Moezel All-inclusiveva. €349 5 daagse busreis All-inclusive verblijf in een 3* hotel Schotse Hooglanden va. €699 11 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Zwitserse Alpenva.€419 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Fietsen in Toscaneva. €529 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Praagva. €179 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Parijs va. €139 4 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Praagva.€ 119 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11