Amerikaans tienerduo mogelijk 65 Komiek Dieudonné jaar vast voor neersteken vriendin 66 Arabische 10 BUITENLAND VERKIEZINGEN ISRAËL reportace In Israël lijken Zionistisch Kamp en Likud beide 27 zetels in het nieuwe parlement te halen. Resten Cervantes onder klooster Het is vrijwel zeker dat ar cheologen onder een kloos ter in het centrum van Ma drid de stoffelijke resten hebben gevonden van de Spaanse schrijver Miguel Cervantes Saavedra (1547-1616), de schrijver van het boek Don Quichot. Cervantes overleed op 22 april 1616, een dag eerder dan zijn Engelse collega Sha kespeare (1564-1616). Belgische fregatten zijn overbodig België zou zijn twee fregat ten van de hand moeten doen. Ze zijn te duur, boven dien zijn er in NAVO-ver- band voldoende. Dat heeft de adjunct-secretaris-gene raal voor defensiebeleid van de NAVO de Belgische mi nister van Defensie Steven Vandeput geadviseerd. Bel gië staat aan de vooravond van een ingrijpende reorga nisatie van het leger. Porno kijken kost rechters baan Drie rechters die porno op internet bekeken via het in ternet 'van de zaak' zijn door justitie in Groot-Brit- tannië de laan uitgestuurd. Ze maakten 'onvergeeflijk misbruik' van de internet aansluiting'. Een vierde rech ter hield de eer aan zichzelf en vertrok voordat hij werd ontslagen. De rechters werk ten in verschillende plaat sen. SAARBRÜCKEN Politie vindt cocaïne tussen bananen De Duitse politie heeft zo'n 300 kilo cocaïne gevonden bij een vruchtenhandelaar in Völklingen in de deel staat Saarland. De drugs za ten verstopt in kisten bana nen die via Rotterdam naar Duitsland waren vervoerd en afkomstig waren uit een land in Zuid-Amerika. De straatwaarde is zo'n 20 mil joen euro. TEL AVIV - De Israëlische parle mentsverkiezingen liepen giste ren uit op een nek-aan-nekrace, maar premier Benjamin 'Bibi' Netanyahu heeft de beste papie ren om een coalitie te smeden. Voor het stembureau in een druk ke straat in Zuid-Tel Aviv staan drie kleurige tentjes opgesteld. Ervoor staan medewerkers van po litieke partijen die langslopende kiezers met een praatje en flyers te elfder ure nog tot de juiste stem hopen te bekeren. Daarvoor moeten ze van goeden huize komen want dit is geen ge wone wijk. In de slecht onderhou den appartementsgebouwen woont een mix van jonge armlas tige kunstenaars en gastarbeiders en vluchtelingen uit Afrika en Azië. Tijdens de vorige verkiezin gen in 2013 stemde hier ruim 20 procent van de kiezers op Meretz - een van Israëls meest linkse par tijen - die destijds in de rest van het land juist een behoorlijk pak slaag kreeg. Dit keer dreigde Meretz de kies drempel zelfs niet te passeren. „Ik ben hier om dat te voorkomen", zegt Ido, een jonge campagnevrij- williger in het groene hesje van zijn partij. „Wij komen op voor stemmers komen in drommen naar de stembussen homo's, Palestijnen, wietrokers en alle andersdenkenden. Die ho ren net zo goed bij Israël." Tot op het laatste moment waren de verkiezingen een bloedstol lend spannende strijd tussen Li kud, de rechtse partij van premier Benjamin Netanyahu en de cen trumlinkse uitdager Zionistisch Kamp, een samenwerking van de linkse Arbeidspartij en de liberale beweging Hatnuah. Stembureaus noteerden gisteren de hoogste voorlopige opkomst bij parlementsverkiezingen sinds 1999. De dag eindigde in een gelijkspel: beide partijen scoorden in de voorlopige uitslagen 27 van de 120 zetels in het Israëlische parle ment. Israëlische Arabieren, zo'n 20 procent van de bevolking - doorgaans intern verdeeld en wei nig politiek betrokken - brachten een grote verrassing. Zij brachten massaal hun stem uit op de nieu we Gedeelde Arabische Lijst en behaalden 13 zetels. Dit tot afgrij zen van Netanyahu, die halverwe ge de dag zijn volgers in een vi deoboodschap op Facebook waar schuwde: „De heerschappij van de rechtervleugel is in gevaar. Ara bische stemmers komen in drom men naar de stembussen." Die opmerking kwam hem op ste vige verwijten van racisme te staan. Zijn belangrijkste uitdager voor het premierschap, Isaac Her zog van Zionistisch Kamp, noem de de uitlating 'beschamend'. Het paste allemaal in de snoeihar de, persoonlijke campagnes die de premier en zijn rivalen de afge lopen weken voerden. Voor het stemlokaal in Zuid-Tel Aviv deelt de joodse Gingi, een jonge vrouw met getatoeëerde armen, flyers uit voor de Gedeel de Arabische Lijst. Amit Avron, een dertiger uit Tel Aviv, die zo juist op de centrumpartij Yesh Atid ('Er is een toekomst') heeft gestemd, gaat met haar in discus sie. „Weet je wel dat deze partij een samenraapsel is van commu nisten en extreme moslims? Ze zijn alleen verenigd omdat ze an ders de kiesdrempel niet passe ren, maar ze blijven nooit bij el kaar. Een avocado mengt niet met chocola!" De Gedeelde Arabische Lijst krijgt waarschijnlijk dertien ze tels, goed voor een derde plaats. Avron organiseert 's avonds met tweehonderd vrienden een verkie- zingsfeest waarbij ze de uitslagen op een groot scherm in de straat projecteren. „Er is veel enthousias me omdat iedereen het gevoel heeft dat we dit keer eindelijk eens van Netanyahu afkomen!" Maar Avrons wens bleef onver vuld. Netanyahu, die in de peilin gen nog op flink verlies stond, ein digde gelijk met zijn uitdager. Effectief betekent dit dat hij wint. Ze lieten haar achter in een bos in de Amerikaanse staat Wisconsin. De reden van de brute steekpartij: het fictieve boomlange horrorfi guur Slender Man zou anders ach ter hen aankomen. Payton (12) overleefde de steekpar tij in mei 2014 maar net; met het mes raakten de meisjes op een millimeter na haar hart. Een fiet ser vond haar. De rechter heeft nu besloten dat Morgan en Anissa, al lebei 12 jaar op het moment van de steekpartij, als volwassenen worden berecht. Geboeid, in ge vangenispak en met een ketting om hun middel werden de meis jes getoond op de Amerikaanse te levisie en op internet. In mei of juni begint de rechtszaak tegen hen waarschijnlijk. Omdat Morgan en Anissa worden berecht voor poging tot moord, kunnen de twee tieners 65 jaar in de gevangenis belanden. In de staat Wisconsin bestaat de dood straf niet. De advocaten van de twee meisjes zeggen dat de vrien dinnen schizofreen zijn en han delden uit zelfbescherming. Slen der Man zou anders achter hen aankomen. Maar de tegenpartij zegt dat de meisjes maanden be zig waren met de voorbereidin gen op de steekpartij. Als ze hun klasgenoot zouden doden, zou den ze in de fictieve villa van Slen der Man mogen wonen. Enkele uren na de steekpartij werden Morgan en Anissa aangehouden terwijl ze te voet op weg waren naar het bestaande bos waar de fictieve villa van Slender Man in een computerspel staat. Dat allemaal vanwege zijn - ver meende - antisemitisme. In Tehe ran was hij bij Mahmoud Ahmadi- nejad, de ex-president die Israël van de kaart wil vegen. Dieudon né had een geschenkje bij zich: een verguld beeldje van een man die de 'quenelle-groet' brengt. MADRID BRUSSEL LONDEN Bibi terug van nooit door onze correspondent Jan Franke Benjamin Netanyahu door onze correspondent Maartje van Hoek NEW YORK - 65 jaar gevangenis straf riskeren Morgan en Anissa voor het neersteken van hun vrien din. De meisjes staken vorig jaar hun klasgenoot Payton Leutner (12) negentien keer met een mes. De Franse komiek Dieudonné foto lan Langsdon/EPA door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Vorige maand bezocht hij Iran. Dit weekend stond hij voor een volle zaal in Lyon. Vandaag moet de Franse komiek Dieudonné voor een Parijse rechter verschij nen. En morgen weer, voor een an dere rechter in de hoofdstad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10