'Tennet steekt een hele dikke middelvinger op' Actieplan: Buitenwereld moet Goes zien Vinke brengt Oosterscheldebadjes om vis te marineren op de markt 30 BEVELANDEN en THOLEN Trio gepakt met cocaine, wiet en xtc in de auto Hoogerheide en Adriaanse eerste bij kookwedstrijd Drie Goesenaren die worden verdacht van een overval op woning aan Ganzenstraat in Heinkenszand krijgen nu huisarrest. door Joeri Wisse dig voor de vergunningaanvraag. Ook levert het technische infor- MIDDELBURG - Drie inwoners van Goes mogen vandaag om elf uur de gevangenis verlaten, zo beslis te gistermiddag de Middelburgse rechtbank. Ze zouden op vrijdaga vond 5 december 2014, pakjes avond, een woning aan de Gan zenstraat in Heinkenszand heb ben overvallen. Ze werden later die avond in Goes aangehouden toen ze in een zwarte auto over de Marshallstraat reden. De raadslieden van de drie ver dachten (18, 20 en 22 jaar) vroe gen aan de rechters het voorarrest op te heffen. Ze wilden dat de drie elektronisch huisarrest zou den krijgen in afwachting van hun daadwerkelijke berechting. Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk verzette zich fel tegen een eventuele opheffing van het voorarrest. Hij wees de rechtbank erop dat hij misschien wel eens met een eis van vijf tot zeven jaar kan komen voor elk van deze drie jongemannen. Ook zei hij dat de rechtsorde wordt geschokt als de ze drie niet langer in voorarrest zitten. Daarmee bedoelt hij dat de inwoners van Zeeland niet zullen snappen dat drie mensen die ver dacht worden van een overval, en kele maanden na die daad weer vrij rond kunnen lopen. De raadslieden wezen erop dat het niet gaat om het vrijlaten van het trio, maar om een andere vorm van detentie; huisarrest. Raadsman Mark Dunsbergen stel de dat deze vorm van straf als zwaar wordt ervaren door men sen die hem moeten ondergaan. De rechtbank had lange tijd no dig om tot een beslissing te ko men. De rechtbankvoorzitter zei na de beraadslaging dat de drie verdacht worden 'van een heel ernstig feit, van een hele lelijke be dreigende overval'. Ze voegde er ook aan toe dat twee van de drie nog heel jong zijn en dat een lan ger verblijf in een gevangenis niet goed voor hen is. Zeker jonge mensen die makkelijk beïnvloed baar zijn, komen daar niet beter uit, zei ze. Ze hield de drie voor dat ze bij de eerste de beste mis stap zonder problemen weer wor den opgesloten en dat de kans om dan tussentijds weer vrij te ko men, minimaal is. De raadslieden pleitten ook voor berechten van die drie via het adolescentenrecht spraak. De rechtbank gaat daar mee akkoord. Gedragswetenschap pers moeten bepalen of ze daar voor in aanmerking komen. De drie worden 8 juni berecht. Op de Oosterscheldedijk versche nen gisteren plots rijplaten, graaf machines en ander materieel. Vol gens Johanna Breuning van Ten net is daar echter absoluut geen sprake van. „Grontmij voert in op dracht van ons bodemonderzoek uit. Die informatie hebben we no made op, zodat we bijvoorbeeld weten hoe diep er moet worden geheid." Verschillende Krabbendijkenaren reageerden verontwaardigd, aange zien het dorp nog maar anderhal ve week geleden over de tracéwij ziging is geïnformeerd. Doordat er een mast in zee komt, komt de stroomdraad niet dichter bij het dorp. „Ik interpreteer het als een hele dikke opgestoken middelvinger", zegt een lid van ac tiecomité 'Zeeland zegt NEE te gen 38okV'. Na het uitzetten van een 'strategi sche koers' op basis van gesprek ken met belangehebbenden, ligt er nu een document met daarin concrete doelen, keuzes en maat regelen voor de komende twee jaar. Het plan spitst zich toe op de on derwerpen recreëren /verblijven, wonen en werken/ondernemen. Samenwerken is een sleutel woord. Ook wordt ingezet op het 'natuurlijk' laten samengaan van het trekken van mensen en mar keting. Zo wordt een 'funshop- pingtour' op de rails gezet en is er een campagne 'Goes Voordeel' in de maak om bezoekers die al in de buurt zijn (in de Zeelandhal len, campings of de jachthaven) te verleiden de stad verder te ont dekken. Om meer inwoners te trekken, komt er een online cam pagne 'Gezichten van Goes'; digi tale portretten van Goesenaren. Ook wil Goes Marketing 'waar mogelijk' inwoners in het zonne tje zetten op bijzondere en/of be langrijke momenten met felicita- tiekaarten voor huwelijksjubilaris sen en bijvoorbeeld online felicita ties voor geslaagden. Het voorkomen en terugdringen van leegstand in de binnenstad is ook een actiepunt. Waar mogelijk moeten leegstaande panden wor den ingezet als pop-up-store, steunpunt voor goede doelen of als vergader- of expositieruimte, werkplek voor zzp'ers of oefen ruimte. Om ondernemers over te halen zich in Goes te vestigen, komt er onder meer een digitaal 'bidbook' (zeg maar een aanbeve lingsbrief) met informatie. De Goese wethouder Loes Meeu- wisse en tevens voorzitter van Goes Marketing heeft vertrouwen in het actieplan. De evenementen hebben zich volgens haar goed ontwikkeld. „We gaan er nu een link in aanbrengen en er meer be kendheid aan geven. Samenwer ken met culturele en culinaire partners." Goes krijgt overigens geen nieu we citymarketeer meer. Goes heeft in de persoon van Tom de Koning al een evenementencoör dinator die volgens Meeuwisse 'toch al het gezicht van Goes Mar keting is'. De gemeenteraad van Goes praat nog over het actieplan. VLISSINGEN - Drie mannen zijn in de nacht van zondag op maandag in Vlissingen aangehouden. Ze za ten in een auto en hadden hard en softdrugs bij zich. De bestuur der had gedronken. De drie (22,22 en 28 uit de gemeente Veere) za ten rond 02.00 uur in een auto op het parkeerterrein van de Gamma aan de Govert Flincklaan. Toen de agenten hen aanspraken kwam een wietlucht uit de auto. Op de achterbank zagen ze nog een zak je cocaïne. Verder werden er xtc-pillen en hennep gevonden. Na een blaastest bleek dat de be stuurder te veel gedronken had. Hij is zijn rijbewijs kwijt. Onder de naam Oosterschelder zijn binnen enkele maanden pe- kelbadjes (waarin gezuiverd zee water zit) in de 'smaken' marsala, ras el hanout, Provemjaalse krui den, rode peper en lavas te koop. Door vis een minuut of tien in een zout badje te marineren, geef je hem niet alleen smaak, maar zorg je er ook voor dat hij stevig blijft als hij in de pan of de oven ligt, benadrukt Vinke. Naast de vijf badjes presenteert hij drie spuitflesjes met zeewater en krui den. De flesjes - met Provcncaalse kruiden, lavas of rode peper - kun nen in plaats van zout op allerlei gerechten worden gespoten. Vinke hoopt dat de nieuwe zeewa terproducten binnen een paar maanden in de supermarkt, via de webshop en de horecagroot- handel te koop zijn. Hij wil zich nog niet helemaal op een datum vastleggen, omdat hij eerder zijn neus stootte. Vorig jaar introdu ceerde Vinke al drie groente-en fruitsappen op basis van gefilterd zeewater. Bij presentaties prezen proevers de 'unieke smaak' van de drankjes. Het zilte bietensap zou zelfs snel moeten uitgroeien tot 'natuurlijke doping' voor wielren ners hoopten diverse marketeers. Maar een jaartje later zijn de ex clusieve drankjes nog niet in cafés en exclusieve restaurants of hotel bars gesignaleerd. „Bij de vulling van de flesjes is wat misgegaan. De drankjes voldeden niet aan mijn kwaliteitsstandaard." VLISSINGEN - Marco Adriaanse (Pe per en Zout) in Middelburg en Corjan Hoogerheide (In den Struyskelder in Veere) hebben maandag de jaarlijkse wedstrijd van de Vereniging van Zeeuwse Koks gewonnen. Thema was dit jaar Surf en Turf met voorjaars groenten. De elf koks moesten in drie kwartier twee identieke ge rechten klaarmaken, één voor de jury en één voor de showtafel. Aanvankelijk werd Adriaanse als winnaar aangewezen, omdat Hoo gerheide te veel tijd aan zijn op dracht had besteed. Dit was ech ter buiten zijn schuld. De jury be sloot beide chefs te laten winnen. Drie verdachten overval naar huis Mensen van Crontmij verrichten vandaag en morgen bodemonderzoek voor Tennet. Het materiaal werd gisteren aangevoerd, foto Marcelle Davidse door Emile Calon 5^7 Het aantal jaren celstraf dat officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk wel licht tegen de drie Goese verdachten van de woningoverval in Heinkens zand zal eisen. KRABBENDIJKE - Het lijkt wel alsof netbeheerder Tennet alvast is be gonnen met de bouw van een bui tendijkse elektriciteitsmast voor de nieuwe 380kV-lijn bij Krabben- dijke. door Luc Oggel GOES - De sterke kanten van Goes (meer) laten zien aan de buitenwe reld. Dat is de rode draad in het ac tieplan Citymarketing van de Stich ting Goes Marketing. Bezoekers van de Zeeland- hallen, campings of de jacht haven moeten naar de bin nenstad worden gelokt. door René Hoonhorst SLIJKPLAAT - Ook de thuiskok kan in de nabije toekomst een perfect gebakken of gestoomde vis op ta fel zetten. Sterrenkok Edwin Vinke van De Kromme Watergang in Slijk- plaat wil voor de zomer vijf pekel- badjes op de markt brengen om vis zo te kunnen marineren dat de structuur niet verloren gaat tijdens de bereiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56