Michiel de Ruiter (53) topman bij Zeelandia Het ultieme moment voor alle partijen: het grote lij sttrekkersdebat O 1 /T0| Moordenaar gepakt via tv Terneuzen is eeh kruitvat .Gezond Liesbeth Geensen biedt zorg aan roordeelden Gestemd? Stuur ons je stemfie Lenteweer DINSDAG 17 maart 2015 beter geweest Delta te verkopen En zo eindigden de provinciale politici hun ultieme poging om u morgen naar de stembus te lokken. Kijkt u het vanmiddag nog maar eens na en laat u inspireren door de eensgezindheid. Verbaas u ook over de afwezigheid van commissaris van de koning Han Polman. 'Han kiest voor Zeeland', lacht hij ons van de verkiezingsposters toe. Alleen gisteravond even niet. MIDDELBURG - Vandaag na het journaal van 17.00 uur moet u even Omroep Zeeland inschakelen. De lijsttrekkers voor de Zeeuwse Statenverkiezingen springen dan in woord en beeld van uw scherm. Het door de PZC en Omroep Zeeland georganiseerde debat werd gisteravond opgenomen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Wij waren erbij, zodoende kunnen we nu al een tipje van de sluier oplichten. En kunnen u melden dat u het woord 'debat' met een korreltje zout moet nemen. Er werd veel gepraat, maar de eensgezindheid over de door Ariane Lafort van Omroep Zeeland en Ernst Jan Rozendaal van de PZC gepresen teerde stellingen was dermate groot, dat de vlammen zeker niet uit de microfoons sloegen. Warm was het overigens wel in de centrale hal van de Zeeuwse bieb: zo'n honderdvijftig bezoekers en de vele cameralampen overwonnen de airco. Voeg Zeeland bij Noord-Brabant, verkoop de aandelen van Delta maar, cultuur moet zichzelf kunnen bedrui pen, elk dorp een bus: op dergelijke kwesties konden de lijsttrekkers geen beslissende punten scoren. Na elke debatronde mochten de bezoekers met een stemkastje hun winnaar aanwij zen. Ton Veraart van D66 won twee rondes en werd daarmee de onge kroonde koning van een tam debat. Humor en pit was er even in de voorlaatste ronde. Maar toen was de stelling dan ook: lokale partijen verrijken de Zeeuwse politiek. Debater Johan Robesin, die uit de Partij voor Zeeland is gezet, had meteen de lachers op zijn hand. Dat lokalen veel ruziën, wist hij ook wel, maar laat hij nou net de lijsttrekker van een 'regionale' partij zijn, dus van ruzies en gekissebis wist hij niets af. VLISSINGEN - Ook tijdens de pro vinciale en waterschapsverkiezin gen is het toegestaan om een selfïe te maken in het stemhokje. Maakt u ook een 'stemfie' wan neer u uw stem uitbrengt? Deel hem met ons: upload de foto in het album Stemfïes 2015 op www.pzc.nl/stemfie2015. De fo to's worden gepubliceerd op onze website; een selectie wordt opge nomen in de liveblog die wij woensdagmiddag en -avond rond de verkiezingen bijhouden. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Glashandel MELIESTE Al 76 jaar staan we voor u klaar! i ï1 w ZIERIKZEE - Michiel de Ruiter (53) is de nieuwe hoofddirecteur van de Zeelandia Groep in Zierikzee. De Ruiter volgt Roelof Krist op, die per 1 april zijn functie neer legt. De nieuwe chief executive of ficer werkt bijna zestien jaar in managementfuncties voor inter nationale bedrijven. Zo werkte hij bij Friesland Nutricion en is hij momenteel directeur en mede eigenaar van Hochdorf Nutricare, een Zwitsers bedrijf in melkpro ducten. Samen met commercieel directeur Guido Janssen en finan cieel directeur Emile Hoekstra gaat De Ruiter zijn ervaring in de internationale voedingsindustrie benutten om de Zeelandia Groep te versterken. De benoeming van Michiel de Ruiter gaat op 1 mei in. 47% 53% Editie: Walcheren Miljonairszoon Robert Durst in VS gearresteerd voor moorden na verspreking bij tv-opnames 257e jaargang nr. 64 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Zeeuwse lijsttrekkers zijn het heel vaak eens «te- Kees Bierens, WD aan de debattafe door Jan van Damme Zie verder pagina 26 en 27: - Zeeland belicht in zeven thema's - Commentaar foto Lex de Meester Anno 1939 www.meliesteglas.nl DE STELLING Reageer op pzc.nl Het Zeeuwse lijsttrekkersdebat biedt duidelijkheid UW MENING 256 reacties Ik vertrouw de overblijfkrachten op school ook zonder verklaring EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1