Forza doet zich tekort met maar twee setzeges 's Lands Welvaren hard onderuit Walcheren met lege handen na goed duel SPORT 47 Korfballers KVK grijpen naast promotie naar tweede klasse De hoogst spelende Zeeuwse handballers kennen een slecht weekeinde. Ze verliezen allemaal hun uitduel. MIDDELBURG - De handballers van Delta Sport en SV Orion lieten zich van hun goede kant zien, maar verloren toch hun uitwed strijden in de hoofdklasse. Mannen. HVOS-Delta Sport 29-23: Delta Sport is mentaal flink gegroeid dit seizoen, maar toch kreeg de Schouwse ploeg diep in de tweede helft een gevoelige tik. „Hier was meer te halen", besefte keeper Tim Vleeshouwer na afloop. De el lende begon voor Delta Sport door dat er zelf van zeven meter gemist werd en de tegenstander een onte rechte penalty wel benutte. HVOS had zo de weg vrij naar de volle buit. „Dit was een redelijke pot van ons. Laten we het maar hou den op een stukje onervarenheid", aldus Vleeshouwer. Na de redelijk gelijk opgaande eer ste helft (15-12) werd defensief de gok genomen door Dany van Cras- beek als stoorzender te gebruiken. Aanvankelijk wist Delta Sport zich geen raad met de tactische zet, maar de Zuid-Hollanders her pakten zich op tijd. Volgende week wacht Delta Sport hekkensluiter Gemini 2 in eigen huis. WPKAVestlandia-SV Orion 35-29: Dat het nog zenuwslopende weken worden voor de Beve landers, daar is men in Heinkens- zand wel van doordrongen. „Maar we zijn nog steeds in de race", liet coach Jaap Sinke met volle overtui ging weten. De strijdbijl is nog lang niet begra ven bij de promovendus. En te recht, want het vertrouwen is na zaterdagavond weer toegenomen. Bijna dertig doelpunten tegen de Dit was een redelijke pot van ons. Laten we het maar houden op onervarenheid koploper is niet voor iedereen weg gelegd. „Door de blessure van Ron van Dalen is er geschoven in de po sities", legde Sinke uit. „Iedereen pakt dat goed op." Ook in het Westland werd de sco re breed gedragen. Daarom barst men van het vertrouwen. „De dri ve is er, we zijn niet kansloos." Vrouwen. Habo'95-EMM 22-18: De Braban ders rekenden zich al veel te vroeg rijk tijdens de wedstrijd tegen de vrouwen van EMM. Gezien de stand in de eerste klasse had de equipe van Ron de Waal geen lasti ge opgave mogen zijn in eigen huis. Maar dat pakte zaterdaga vond compleet anders uit. „Men dacht even het doelsaldo op te krikken. Maar daar hebben we mooi een stokje voor gestoken", reageerde De Waal na afloop. De Vlissinger had alle reden trots te zijn op de prestatie. Want het enige minpuntje was een kort zwak moment in de eerste helft. Een 5-4-voorsprong werd omgebo gen in een 11-6-achterstand. Na de pauze was EMM heer en meester bij de huidige koploper. De tweede helft werd winnend af gesloten: 11-12. De nipte nederlaag levert veel vertrouwen op voor de volgende wedstrijd tegen titel kandidaat Helios'72. „Vandaag was een bewijs dat het om een tij delijke dip ging. Ik ben reuze- trots." Spivo-Forza 2-3: Voorafgaand aan de wedstrijd werd er gehoopt op een 4-0-overwinning, maar die hoop kon Forza snel laten varen. De eerste set ging met 25-23 naar Spivo. Forza speelde niet goed en er werden veel fouten gemaakt. Nadat het tweede set wel gewon nen werd (25-16), kwam de Schouwse ploeg opnieuw op ach terstand. De thuisploeg uit Spijke- nisse was in de derde set op nieuw met 25-23 te sterk voor For za. Maar daarna kon Spivo geen setwinst meer pakken en knok ten de bezoekers zich via de set standen van 25-20 en 15-13 alsnog naar de winst. Toch was er na afloop weinig In de neutrale Deetoshal was ADO, de nummer twee van de derde klasse I, de Kapellenaren za terdag van begin tot eind de baas. De tegenstander uit 's-Graven- deel liep niet ver uit, maar fysiek troefde het KVK af. blijdschap aan de kant van Forza. Door de verloren sets raakt het kampioenschap voor de ploeg steeds verder uit zicht. Sic Pugno-BOK 4-0: Een ruime nederlaag voor de mannen uit Ka- pelle. Sic Pugno was efficiënter dan BOK en de service bij de Zeeuwen liep niet. Een terechte overwinning voor de Brabantse thuisploeg dus. Toch lag het wat scores betreft nog dicht bij elkaar. Met setstanden van 25-20, 25-16, en tweemaal 25-21 was het ver schil niet groot. Na afloop van de wedstrijd voch ten trots, teleurstelling en be rusting om voorrang. „Trots om dat de ploeg het tot het randje van de tweede klasse geschopt heeft, teleurstelling omdat we de promotie niet daadwerkelijk af dwongen en berusting vanwege het idee dat we volgend seizoen niet voortdurend op de tenen hoeven lopen", zei coach Felix Meeus. Vrouwen. Walcheren-Waalwijk 2-3: Wal cheren bood uitstekend tegen stand en toonde veerkracht. Na dat Waalwijk in de vijftiende mi nuut op 0-1 was gekomen, boog de thuisploeg nog voor rust de achterstand om in een voor sprong. Frederique van Amers foort nam de gelijkmaker voor haar rekening en Caro Schuitema liet de 2-1 noteren. Kort na de pau ze maakte Waalwijk gelijk en een kwartier later viel zelfs de 2-3. Walcheren drong aan en kreeg nog enkele kansen, maar kon niet meer langszij komen. Mannen. DDHC-Goes 5-1: Ondanks het ge mis van een fors aantal vaste krachten speelde Goes een prima eerste helft. De vijf jeugdspelers waarop het team een beroep moest doen, bleven in die periode goed overeind in dit 'seniorenge- weld'. Goes nam zelfs brutaal de leiding door aanvoerder Steven Sijnja. Na de doelwisseling kon Goes het niet meer aanlopen. De thuisploeg kreeg steeds meer greep op de wedstrijd en boog de achterstand volledig om. Tweede divisie. BV Sprundel 2-'s Lands Welvaren 1 7-1: De nummer twee van de ranglijst was een paar maatjes te groot voor het Zeeuwse team. Tonny van Iwaarden redde de eer met een gelijkspel tegen Steven Bue- lens. Ronald van Geyt, Raymond Peeters en Sylvia Eckel verloren. Derde divisie. Bottles/De Pa- rel-Jacobs Mannenmode 4-4: Twee opvallende winstpartijen zorgden ervoor dat de bezoekers met een punt vertrokken richting Westerscheldetunnel. Pieter Harms speelde Carlo van Dam van de tafel (14-30) en Rinus Pan- kow veegde in 35 beurten de vloer aan met Luck Wulfranck (18-35). René Koetsier verloor nipt, Mar tin Sturm was kansloos. De Stene Brug-Sprundel 3 6-2: Met deze overwinning hebben de Bevelanders zich zo goed als ze ker veiliggespeeld in de derde divi sie driebanden. Hoewel Rob van Linden sterk voor de dag kwam (0.853), was Wim de Kok de man van de match met precies 1.000 ge middeld. Ad Menheere won ook. Joey de Kok verloor. Kader, 's Lands Welvaren 2-De Posthoorn/RBS 2 7-1: De kadris- ten uit Kwadendamme haalden stevig uit. Alleen Sjoerd Breas morste een punt. Ronald van Geyt, los Breas en Phuc Nguyen wonnen hun partij. Arie Roos van OBV Middel burg is overtuigend winnaar ge worden van het gewestelijk kam pioenschap libre hoofdklasse. Hij raakte een groot deel van zijn le ven geen keu aan vanwege druk ke werkzaamheden. In zijn jonge jaren speelde hij in de overgangs klasse en nu lijkt hij op weg naar zijn oude niveau. Roos (11.000 ge middeld) promoveert naar de extra klasse, net als Ad de Rooij van VEGABV, die knap derde werd met 11.318. De zeventigjarige Roos mag naar het NK, dat van 17 tot en met 19 april in Bergen op Zoom wordt ge houden. „Als oudste van alle deel nemers ben ik wel een beetje trots dat ik kampioen ben gewor den. De finale was behoorlijk spannend, maar ik speelde goed en won met 150-146 van De Rooij. Daarmee was de titel voor mij." In het gewestelijk kampioenschap libre tweede klasse voor vrouwen werd Claudia van den berge van De Herberg tweede. Zij verdiende eveneens een plaats op het NK. MAANDAG 16 MAART 2015 SV O non put moed uit nederlaag tegen koploper Tim Vleeshouwer door Daniel Vervelde VLISSINGEN - De volleyballers van Forza deden zichzelf zaterdag in de derde divisie A tekort tegen Spivo. De ploeg uit Bruinisse won wel met 3-2, maar daar waren de Schouwenaren niet tevreden mee. In de eerste klasse C ging BOK met 4-0 onderuit. DORDRECHT - Nadat KVK in het slotstuk van de reguliere competi tie de titel in de derde klasse aan Stormvogels moest laten, ging de extra promotiekans ook aan de neus van de Kapelse korfbalploeg voorbij. ADO won in Dordrecht de beslissingswedstrijd met 14-12. 68 Forza Schouwen Duiveland heeft in de derde divisie 68 punten. Redkey Goirle heeft er twee minder, maar speelde ook twee wedstrijden minder. Scores KVK: Lennard Volkers 5, Tonia Verdonk en Sander Slabbekoorn 2, Yvonne Joziasse, Bart Nieuwenhuijse en Anco Schreuder 1. door Peter Snelders VLISSINGEN - De hockeysters van| Walcheren speelden een dijk van een wedstrijd, maar stonden giste ren na afloop wel met lege handen. In de derde klasse verloor het team met minimaal verschil van Waalwijk, de nummer vier. In de vierde klasse bij de mannen ver loor Goes na een uitstekende eer ste helft toch nog fors (5-1) bij me dekoploper DDHC. door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - De driebanders van 's Lands Welvaren verloren met grote cijfers, Jacobs Mannenmode speelde gelijk en De Stene Brug won royaal. In het gewestelijk kam pioenschap libre hoofdklasse ging de zege naar Arie Roos uit Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67