Nieuwelingen excelleren tijdens beslissingsduel Gaal lucht bij Manchester United SPORT 43 Voor de negentienjarige Bouwens is dit het eerste seizoen in TOP t. „Het was aan het begin wel even wennen. Ik moest even zoeken naar mijn rol", zei ze. „Maar ja, ik sta naast drie sterke andere mei den... Die hebben me heel erg ge holpen." Aan het begin van het seizoen kon Bouwens enigszins in de luw te spelen van Jeanine Marijs, die de aanvallen leidde. Aan de debu tante de taak om mee te scoren. Verderop in de competitie moest ze zich meer laten gelden. Bij Ma rijs draaide het immers niet hele maal zoals het moest en het was aan Bouwens, die een beetje een nonchalant schot heeft, om voor meer treffers te zorgen. In de ene wedstrijd lukte dat wel, in de an dere niet. Zaterdag had ze zo'n voortreffe lijk optreden. Ze scoorde twee maal zelf, forceerde een belangrij ke strafworp (die tot de 17-15 leid de) en stond verdedigend sterk. „We hebben ons allemaal voor 200 procent gegeven", zei ze. „Dat moest ook wel nadat we het de af gelopen weken nog bijna ver speeld hadden." In het andere vak stak Jurgen Jan- se, ook erbij sinds augustus, in een goede vorm. Hij scoorde vijf maal. „Aan het begin van het sei zoen was het spannend of ik in het team zou komen", vertelde hij. „Er waren meer mensen die voor deze plek in het team in aan merking kwamen." Trainer Arco Goedkoop verraste met zijn keuze voor de kleine, rap pe man. Maar de twintigjarige Jan- se betaalde het vertrouwen dub bel en dwars terug. „Het heeft het hele seizoen wel lekker gelopen in ons vak, maar wat wil je met die anderen erbij?" Samen met Anita de Ridder stond hij in de spits. Zaterdag la gen de kansen bij beiden, maar Janse sprong er net iets beter mee om. Hij trof het daarbij dat Peter van Belzen uitstekend reboundde en Petra van Belzen sterk steun de. Hij kreeg daarvoor veel ballen terug. „We hebben wel even een moeilij ke periode gehad", zei Janse over de afgelopen weken. „Je probeert natuurlijk zo'n beslissingswed strijd te ontlopen, maar eigenlijk is er niets mooiers dan het sei zoen op deze manier af te slui ten." JURGEN JANSE TOPSCORER MET VIJF TREFFERS le dip te zijn. In beide vakken liet men zich niet gekmaken in de ru moerige ambiance. Bij 3-6 en 6-9 leek Tweemaal Zes even de overhand te krijgen, maar door treffers van Jeanine Marijs, Jurgen Janse en Anita de Ridder werd het gat net voor rust weer ge dicht: 9-9. In de tweede helft was TOP duidelijk de bovenliggende partij, maar vergat de ploeg lange tijd de opponent uit Maartensdijk de nekslag toe te brengen. Pas na de 17-15, drie minuten voor tijd, was het pleit beslecht. „Het is een droom die uitkomt", jubelde Marijs. „We gaan naar de hoofdklasse, voor het eerst in de geschiedenis van de club. We heb ben laten zien dat we toch echt heel goed kunnen korfballen." Marijs kon zelf geen hoofdrol op eisen in de beslissingswedstrijd. Zij zag wel snel - met haar vakge noten - bij wie de kansen lagen: Corné Bezemer en Emmelie Bou wens. „Nü hadden we dus wel een andere manier om te spelen", zei ze. „Nu was het niet statisch, maar scoorden we over alle schijven." Goedkoop glom van trots na af loop. Zijn 'probleemvak' had goed werk geleverd. Mede daardoor gaat de coach, die dit seizoen voor het eerst in Arnemuiden aan het werk is, voor het eerst in zijn car rière naar de hoofdklasse. Toen de inwoner van Oostkapelle aangesteld werd, hoorde hij van ie dereen: dit is een team om mee te oogsten. Na een kampioenschap in 2009 (tweede klasse) en 2012 (eerste klasse) verwachtte de bui tenwacht weer wat moois. „Ik be sefte heel goed dat ik een mooie selectie in handen kreeg", zei hij zaterdag. „Maar we verloren met een onze eerste wedstrijd, op het veld tegen Tempo. Je kunt dus wel over heel veel kwaliteit beschik ken, maar er is meer voor nodig om te winnen. Deze ploeg miste nog discipline en mentale hard heid. Inmiddels kan ik wel zeggen dat we een flinke stap hebben ge maakt. Maar het gaat te ver om te zeggen dat we er al zijn." Voor Leicester City wordt handha- pakte weliswaar een punt tegen wijderd van de 'veilige' zeventien- ving steeds moeilijker. De ploeg Huil City (0-0), maar is ver ver- de plek. OVER DE GRENS MAANDAG 16 MAART 2015 door Roeland van Vliet DORDRECHT - Het jonkie van de ploeg excelleerde zaterdagavond in de beslissingswedstrijd. Emmelie Bouwens had een hoofdrol in haar vak. „Maar ik werd ook wel heel goed gesteund door de anderen, hoor", zei ze enigszins verlegen, na dat velen haar kwamen complimen teren. Van alle TOP-spelers scoorden er zaterdag zeven. Alleen Remco Be- zemer - sterk verdedigend - bleef op nul staan. Scores TOP Arnemuiden: Jurgen Janse 5, Corné Bezemer en Anita de Ridder 3, Peter van Belzen, Em melie Bouwens en Jeanine Marijs 2, Petra van Belzen 1 Opmerkelijk was het geringe aan tal strafworpen in de wedstrijd. TOP kreeg er twee en benutte bei de. Tweemaal Zes maakte er slechts één van de drie. onder grote druk In de Deltahal in Dordrecht maakten de driehonderd supporters van TOP volop sfeer, foto Wendy Marteijn-Hulsteijn Jan Vertonghen (rechts) in duel met Radamel Falcao van Manchester United, foto EPA Lionel Messi heeft FC Barcelona weer aan een overwinning geholpen. Met twee doelpunten leidde de Argentijnse su perster zijn club zaterdag langs Eibar: 0-2. Barcelona verstevigde de koppositie. Wesley Sneijder heeft met Galatasaray op nieuw een teleurstelling moeten incasse ren. Een week na de verloren stadsderby tegen Fenerbahge kwam de koploper van de Turkse competitie in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel tegen Istanbul Basaksehir. Galatasaray verspeelde in het laatste kwartier een voorsprong van 2-0 en moest genoegen nemen met een punt (2-2). Juventus is een stapje dichter bij titelprolongatie in Italië gekomen. De ploeg van Massimiliano Allegri boekte op Sicilië een benauwde overwinning op Palermo: 0-1Alvaro Morata maakte na zeventig mi nuten het enige doelpunt. Juventus kwam daardoor in de Serie A op 64 punten, veertien meer dan AS Roma dat vandaag speelt. Bayern München kan het ook zonder topschutter Arjen Robben. De koploper van de Bundesliga boekte bij Werder Bremen een superieu re overwinning: 0-4. Thomas Müller, David Alaba en Robert Lewan- dowski (2x) maakten de doelpunten. Met Gregory van der Wiel in de basis heeft Paris Saint-Germain verlo ren bij Girondins Bordeaux: 3-2. PSG blijft daardoor tweede. Ludovic Sané kopte Bordeaux op voorsprong, waarna Zlatan Ibrahimovic kort na rust gelijk maakte. Via Wahbi Khazri kwam Bordeaux twintig mi nuten voor tijd voor. Ibrahimovic (strafschop) maakte vijf minuten voor tijd gelijk. Diego Rolan maakte in de laatste minuut 3-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43