Oliver Goose doet het op z'n Duits voor GPC geen idee van zijn gelijkmaker BELISOL SPORT 39 Mare Smit countert Spui naar winst EERSTE DOPINGCONTROLE BIJ HOEK goalie - en stelde de zege daarmee veilig. Doesburg: „Als je kijkt naar ons spel misschien niet, maar ge zien onze kansen was een punt zeker verdiend geweest." De nederlaag was uiterst zuur, maar nog niet funest voor Hoek, dat ook na zaterdag nog de der tiende plaats bezet. „Het voordeel van deze competitie", meende Verhoene. „Bij een misstap ben je niet direct weg." Morgenavond speelt Hoek in de achtste finales van de districtsbe ker thuis tegen IFC, aftrap 20.00 uur. Zaamslag vervolgde zijn opmars. Met de 2-0-overwinning op Oost- kapelle bleef de Zeeuws-Vlaamse ploeg voor de achtste keer ongesla gen (zes zeges, twee gelijke spe len). WHS-GPC Vlissingen 2-3: De vierde zege op rij van GPC Vlissin gen leek al vroeg een formaliteit te worden. Robin de Pagter (vrije trap) en Joep Geijs zorgden bin nen twintig minuten voor 0-2. WHS toonde echter veerkracht en halverwege stond het alweer gelijk. Eerst schoot Perry Potappel een vrije trap stijf in het kruis en kort voor rust maakte Sander van 't Hof de 2-2. Na rust had GPC Vlissingen het beste van het spel, maar pas in blessuretijd belandde een inzet van Goose enigszins ge lukkig in het doel: 2-3. Zaamslag-Oostkapelle 2-0: Op een oneffen en grasarme piste ver zuimde Zaamslag de score hoger op te voeren dan 2-0. Kort voor rust poeierde Joris Rademakers een vrije trap in het doel en kort na rust draaide Jordy Bakker zich los van twee verdedigers en lobde de bal werelds over de keeper in het doel. Wesley Dieleman, Jorin Zaamslag won met 2-0 van Oostkapelle en bleef voor de achtste keer ongeslagen in de tweede klasse. Missu en Romano Ruytenburg misten vervolgens kansen op meer. Arnemuiden-Dauwendaele 2-1: De winst bracht Arnemuiden op een veilige plaats. Na zeven minu ten opende Levi Tamboer de sco re voor Dauwendaele, maar vier minuten later nam Jasper Pruij- sers een bal buiten de zestien in één keer op zijn pantoffel: 1-1. On danks het verschil op de ranglijst had Arnemuiden het beste van het spel. In de 65e minuut beloon de Patrick Siereveld dat met de 2-1, op aangeven van broer Jarco. De winst kwam niet meer in ge vaar. De Meeuwen-WC'68 2-1: Was het een mislukte voorzet of een 'bewussie'? Delano Langezaal had er maling aan, want hij werd met zo'n twijfelaar matchwinnaar. Na vijf minuten had hij op aangeven van Menno de Nooijer ook de sco re geopend. Die goal counterde WC'68 nog weg met de gelijkmaker van Den nis Luijks. Na de 2-1 van Lange zaal maakte WC'68 meermaals aanspraak op een punt, maar De Meeuwen-doelman Denni Oosse voorkwam dat. MZC'11-Tholense Boys 2-0: Kort voor rust was Mathijs Hage attent bij de rebound van een vrije trap van Corné Schilperoort. Daarmee werd de redelijk gelijk opgaande eerste helft afgesloten. Na de pau ze was Tholense Boys meer aange wezen op counterkansen, maar na de 2-0 van MZC'11 werd dat een hopeloze opgave. Martijn van Grunsven bracht topscorer Ra mon Janson in stelling en deze faalde niet. Koploper Bruse Boys ver speelde punten bij Zwaluwe (1-1). GPC Vlissingen en MZC'11 profiteerden. Marco Groeneveld startte fel en nam meteen het initiatief Terneu- zense Boys werd overlopen door een gretige tegenstander. SSV'65 kreeg in die fase drie hon- derdprocentkansen, waarvan er slechts één werd benut. In de zes de minuut zag de Boys-verdedi ging er niet goed uit toen Rico de Putter een voorzet van Maurice Madasim ongehinderd mocht bin- nenkoppen: 0-1. Even later schoot Dennis Weijers in vrije positie de bal over en zette Alex van Don gen twee Boys-verdedigers op het verkeerde been, maar zijn inzet werd van dichtbij gestopt door doelman Dennis Rijnberg. De uitblinker van Terneuzense Boys hield zijn ploeg in de wed strijd met prima reflexen en liet zien tot de beste keepers van Zee- KARAKTERISTIEK land te behoren. Pas na een half uur was er een eerste bal van de Boys tussen de palen, via een kop bal van Niels de Booij. De Zeeuws-Vlamingen zwijnden met de achterstand bij de rust. „We hebben onszelf tekortge daan. We verzuimden de wed strijd in het slot te gooien. We hadden bij de rust met 3-0 voor moeten staan", deed Groeneveld na afloop zijn beklag. Boys-trai ner Alexander van Keulen zag zijn ploeg een uur lang stuntelen. „We kwamen moeilijk in balbe zit. Het leek of de spelers de bal zo snel mogelijk kwijt wilden. Maar we bleven in leven." Boys-spelers raakten gefrustreerd en incasseerden voor commen taar op de leiding gele kaarten. Van Keulen schoof na rust André Siereveld door naar het midden veld, waar deze Souburger veel be ter tot zijn recht kwam. Niels Bre- ijaert ging centraal achterin spe len. Het spel oogde meteen ver zorgder én werd nog beter dank zij de twintigjarige invallers Mar tijn Michels en Van Fraeyenhove, die vanaf de rechterkant de assist gaf op Eversdijk. Terneuzense Boys claimde een strafschop na een handsbal van Van Dongen. Nadat Rijnberg een inzet van De Putter uit zijn doel ranselde, schoot Hoogesteger na een schitterende actie van Van Fraeyenhove de bal over. Van Keu len: „Een overwinning zou gesto len zijn geweest. Ik ben achteraf blij met de puntendeling." Terneuzense Boys komt goed weg met 1-1-gelijk spel tegen SSV'65 in de tweede klasse. HOEDEKENSKERKE - Spui heeft de eerste overwinning van het kalen derjaar binnen in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Op be zoek bij Hoedekenskerke kon de Zeeuws-Vlaamse pronken met een 2-1-zege. De vele kansen die Hoedekensker ke kreeg gingen er niet in. Op de counter lukte het Spui wel om te scoren. Mare Smit zorgde voor 0-1. De tweede helft was identiek aan de eerste. Veel balbezit en kansen voor de thuisploeg en Mare Smit die een counter doel treffende afrondde. De enige goal van Hoedekenskerke - van Bas de Koster - viel te laat om nog voor de gelijkmaker te gaan. Spui, de minst productieve club uit de vierde klasse, sluit aan bij de subtoppers in deze klasse. Ko mende zaterdag ontvangt Spui ti telkandidaat Bevelanders. MAANDAG 16 MAART 2015 potten breken Kyle Doesburg is onderuit gehaald in het strafschopgebied van Ajax. Nick de Groote (rechts) claimt met succes een strafschop, die door Guillaume Clinckemaillie (links) zal worden gemist, foto Peter Nicolai „Ik vul eerst mijn bidon nog even bij, want ik mag nog niet douchen. Ik moet eerst nog even pissen", deelde Kyle Doesburg zaterdag na afloop van het duel Hoek-Ajax (1-2) in het voorbijgaan mee. „Ik moet naar de dopingcontrole." Voor het eerst in de geschiedenis werd zaterdagmiddag een doping controle gehouden op sportpark Denoek. Die twijfelachtige eer viel de Hoek-spelers Doesburg en Mat- tis Persoons en de Ajacieden Ray mond Homoet en Peter Post ten deel. Een kwartier voor tijd gaf een do- pingcontroleur de namen van de vier spelers die hij bij de controle verwachtte door aan de techni sche staf van de ploegen. Danny de Vrieze, elftalleider van Hoek, met een knipoog: „Volgens mij zijn ze te vroeg. We spelen volgen de week pas tegen Spakenburg." door Rudy Boogert VLissiNGEN - Oliver Goose was za terdag de gevierde man bij GPC Vlissingen. Als invaller zorgde de Engelsman in Nederlandse dienst in blessuretijd voor de Vlissingse winst tegen WHS in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Doordat koploper Bruse Boys pun ten liet liggen bij Zwaluwe (1-1). komt GPC Vlissingen steeds dich ter bij de kop.. Terneuzense Boys-SSV'65 1-1(0-1). 6. Rico de Putter 0-1, 84. Len Eversdijk 1 -1Scheidsrechter: D. Piket (Dordrecht). Gele kaart: Kees Duitemeijer, André Siere veld, Niels de Booij, Ruud Hooge- steger (allen Terneuzense Boys), Dennis Weijers (SSV'65). Aantal toeschouwers: 150. Terneuzense Boys: Dennis Rijn berg; Wouter Faasse (68. Martijn Michels), Kees Duitemeijer, André Siereveld, Sander Oonk; Ruud Hoo- gesteger, Michel Romeijnsen (80. Bart van Fraeyenhove), Niels Breij- aert, Evert-Jan van Opdorp; Len Eversdijk (84. Niek Hamelink), Niels de Booij. ft -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39