:flfe tad Maf 40 Hilton Flash Sale Itoee doden bij ongeluk Antwerpen Gods bruiden Overblijfkrachten op basisscholen moeten Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) hebben. Maar niemand controleert dat. ii Overblijfkrachten zijn vaak vrijwilligers. Wij weten niet of die een VOG hebben ^jMAULT 10 en 11 MAANDAG 16 maart 2015 DEN HAAG - Al vier jaar moeten al le overblijfkrachten op de 68oo Nederlandse basisscholen in bezit zijn van een Verklaring Omtrent het Gedrag. Er is echter geen over zicht of dat inderdaad het geval is en op de vrijwillige overblijfhul- pen houdt niemand toezicht. Dat blijkt uit navraag van deze krant. De VOG werd in 2010 verplicht voor alle overblijfkrachten, ook voor vrijwilligers. In datzelfde jaar kwam de zaak rond Robert M. aan het licht. Die misbruikte op grote schaal kinderen op een opvang in Amsterdam. Hij was ook vrijwilliger op een school. Volgens het ministerie van Onder wijs houdt de Onderwijsinspec tie toezicht op de VOG's. De in spectie stelt dat zij aan de hand van accountantsverklaringen van scholen controleert of medewer kers zo'n verklaring hebben. Een woordvoerder: „Maar dat geldt al leen voor mensen in dienst bij de school. Veel overblijfkrachten zijn vrijwilligers. Wij weten niet of die een VOG hebben." Een vrijwilliger moet een verkla ring aanvragen op het moment dat hij of zij als overblijfkracht be gint. Het ministerie van Justitie bekijkt of de aanvrager eerder is veroordeeld voor onder meer ze dendelicten. Het document moet worden ingeleverd bij de school. Maar de PO-raad, vertegenwoordi ger van negenhonderd schoolbe sturen, zegt 'geen zicht te hebben of alle overblijfkrachten een ver klaring hebben ingeleverd'. „We krijgen weieens vragen van bestu ren of 'dat nu echt moet'. Het kan een kostbare zaak zijn voor scho len", zegt een woordvoerder. Vaak betaalt de school de 25 euro kos ten terug aan de vrijwilliger. Sommige scholen besteden het overblijven uit aan bedrijven die ook de naschoolse opvang doen. Andere scholen werken met vrij willigers: (groot)ouders of men sen die niet bij school betrokken zijn. Meerdere bronnen bevesti gen dat die vrijwilligers niet altijd een verklaring hebben. Omdat ze de noodzaak niet inzien of omdat de school er niet achteraan zit. Max Verstappen (17) heeft in de Grand Prix van Australië de finish niet gehaalde De jongste coureur ooit in een Formule 1 -wedstrijd, moest in de 34ste ronde zijn Toro Rosso met een kapotte motor in het gras parkeren. „Ik had zesde kunnen worden in mijn debuutwedstrijd", sprak hij teleurgesteld. „SSZStsOZ HILTON Kras.nl/hilton-actie of bel 09 00-96 977ocPg Over een lengte van tweehonderd meter van de Noorderlaan in Ant werpen lagen de brokstukken ver spreid. Een witte Audi S4 sloeg na de botsing over de kop en schoof zo tientallen meters ver- der. De aangereden wagen, een Kia Rio, incasseerde zo'n klap dat beide inzittenden uit de auto wer den geslingerd. De passagier, een man van 71, overleed ter plaatse. Zijn 67-jarige echtgenote, die ach ter het stuur zat, overleed enkele uren later in het ziekenhuis. Getuigen bevestigden volgens de politie dat de Audi met zeer hoge snelheid over de Noorderlaan raas de. Een derde wagen die net een kruispunt had overgestoken, werd na de eerste aanrijding ook nog geraakt. Editie: Walcheren Zachte dagen met zon Devotie én jolijt ving Guus Bekooy in 1961 met zijn fotocamera in het clarissenklooster van Megen. 257e jaargang nr. 63 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Toezicht op overblijfhulp nihil door Cyril Rosman Onderwijsinspectie Autovakanties Luxueus genieten 2-4 dagen al v.a. WORLDWIDE Profiteer van spectaculaire prijzen tijdens de Hilton Flash Sale. Wees er snel bij, want deze actie is te boeken t/m 22 maart! Luxe 4- en 5-sterren Hilton hotels inclusief ontbijtbuffet Keuze uit onder andere Soestduinen, Brussel en Antwerpen Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds ANTWERPEN - Bij een zwaar ver keersongeval in Antwerpen zijn gis terochtend twee inzittenden uit Ekeren om het leven gekomen. Een auto bestuurd door een 24-jarige jongen uit Ossendrecht reed met hoge snelheid tegen de wagen aan. Zes anderen raakten lichtgewond. DE STELLING Reageeroppzc.nl Ik vertrouw de overblijfkrachten op school ook zonder verklaring UW MENING 422 reacties Ik geniet minder van sport matchfixing door ma - vr EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1