Italiaanse slag 18 REIZEN ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt De cruiseterminal van Cartagena is niet alleen een verzamelplaats voor reizigers, maar ook een soort dierentuin. Er lopen herten, konijnen en apen. Papegaaien vliegen af en aan en schreeuwen tot je er doof van wordt. Aan de dierenpracht valt niet te ontko men, want de zeereis begint met een lang durig potje in de rij staan. We moeten een stempel halen, waarmee de uitreistax wordt kwijtgescholden. Voor het loket, waar een bejaarde dame het heel kalm aan doet, staat een lange sliert wachtenden en ik ben de laatste. Terwijl de dierentuin zich in volle pracht aan mij openbaart, schuifel ik stapje voor stapje richting het begeerde stempel. Als die eindelijk binnen is, volgt een nog langere wachtrij voor de security. Ik reali seer me ineens heel goed dat ik al lang in Panama zou zijn aangekomen als ik voor het vliegtuig had gekozen, maar goed. Na drie uur voortschuifelen heeft de laatste hasjhond zijn snuffelrondje gedaan langs de handbagage en kunnen we eindelijk aan boord. Daar ligt hij dan, de Ferry Xpress van het bedrijf SNAV Adriatico. Een Italiaanse boot, met een volledig Itali aanse bemanning. Tegen de ondergaande zon in de haven van Cartagena wel een be toverend gezicht. Eenmaal aan boord wordt de Italiaanse slag al snel zichtbaar. Als ik na een lange speurtocht mijn kamer - pardon: hut - heb bereikt, wil ik graag een onderzoek in stellen naar de beschikbare vluchtroutes. Ik heb mijn hand nog niet op de deurkruk of een toevallig passerend bemanningslid ontsteekt in woede. Bij een noodsituatie gewoon in de kamer blijven, beveelt hij in zwak Spaans. Als ik hem uitleg dat een dergelijk bevel bij recente rampen tot dood en ellende leidde, ontsteekt hij in Italiaanse woede COLOFON eindredactie Jan van Mullem vormgeving Ben Vosseberg en Anke Arts advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl reageren? reizen@depersdienst.nl Een rondje Kaapstad bij Penny op schoot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78