Dit en dat 16 Ruim vierhonderd Plan kolencentrale Oorlog in de medicijnen uit polis is niet kansloos Hedwigepolder VIDEO VAN DE WEEK Wie oogdruppels of (zelfbereide) mid delen tegen snel uitdrogende huid, ec zeem, multiple sclerose of psoriasis ge bruikt, heeft grote kans dat hij die voortaan zelf moet betalen. Zeeuwse apothekers waarschuwen hun patiënten. Zorgverzekeraars zijn per 1 maart plots gestopt met het vergoeden van ruim 400 'op maat' gemaakte medi cijnen. Het gaat om middelen voor bij voorbeeld kinderen of ouderen die een aangepaste dosering of toedienings vorm nodig hebben. Apothekersorgani satie KNMP roept de zorgverzekeraars op bereidingen toch te vergoeden. Minister Henk Kamp van Economische Zaken acht het plan van Delta om de kolencentrale Borssele om te bouwen tot een biomassacentrale 'zeker niet kansloos'. Kamp is bereid om met Del ta mee te denken over dat plan. Dat zei hij woensdag tijdens een werkbezoek aan de Kanaalzone. Werkgevers zoals chemisch bedrijf Dow praatten Kamp bij over Smart Delta Resources, waar binnen bedrijven gebruikmaken van eikaars reststromen en overtollige ener gie. Volgens Kamp verstevigt zo'n clus ter van internationaal opererende be drijven de concurrentiepositie. Het is oorlog in de Hedwigepolder. Na jarenlang samen te hebben gestreden tegen ontpoldering, heeft eigenaar Gery De Cloedt zijn pachters dinsdag voor de rechtbank in Middelburg ge daagd. Daar de Raad van State alle be zwaren tegen ontpoldering heeft ver worpen, zet De Cloedt daarom in op zijn Plan B. Als de polder dan toch on der water moet, dan wil hij dat zelf doen. En eenmaal onder water, wil De Cloedt het estuariene natuurgebied ook zelf beheren. Maar om Plan B te kunnen uitvoeren, moeten de gronden pachtvrij zijn. De een wil minder ambtenaar De ander is daarmee wel klaar. Een derde wil geen steenkolen. Zij heeft veel liever een windmolen. Een ander wil dat verhinderen: Het aantal molens moet juist verminderen En hij heeft graag meer kinderen. De scholen staan immers steeds meer leeg En leegstand is een veeg Teken: de koopkracht moet omhoog. En de polder staat nog droog. X. gaat door de zoldering Bij het rare woord ontpoldering. De ander zweert steevast bij de Bijbel. En weer een ander wil geen heibel Hij heeft liever een parkeerterrein En rotondes vindt-ie fijn: Dan kan alles blijven draaien En voor het toerisme is het goed. Want toerisme moet, Want drukte is: economisch zijn, Daarom: veel meer parkeerterrein! En ja, natuurlijk ook meer wegen, Waarop je ongeveer Honderd veertig kunt of meer. Een ander is daar weer tegen Die wenst meer rust en meer natuur Met oehoe, scholekster, tureluur. Maar dat is dan weer veel te duur Zegt een ander. Hij wil niets. Hij is duurzaam, gaat met de fiets Aan de hand naar het naaktstrand. Ja, zo is er altijd wat De een wil dit, de ander dat. En dat is wat politiek is: Niet dit of dat, maar het zoeken naar een compromis En voetangels én klemmen. Toch ga ik woensdag stemmen. 96% Opstelten en Teeven weg Minister Ivo Opstelten (Justitie) en zijn staatssecretaris Fred Teeven, beiden WD, zijn opgestapt. Zij vinden dat zij niet langer geloofwaardig kunnen optreden nadat duide lijk werd dat in 2000 toch 4,7 miljoen gulden is betaald aan drugsbaas Cees H. Eerder zei Opstelten dat H. 'slechts' 1.250.000 kreeg. Samsom: Gas geen prioriteit Speurder durft niet in uniform De veiligheid van Groningen kan samen met de invoering van het nieuw belastingstelsel. PvdA-leider Diederik Samsom wil de invoe ring van het nieuwe stelsel over twee jaar uitsmeren, zodat geld apart gezet kan wor den voor het compenseren van het dicht draaien van de Groningse gaskraan. Agenten van de forensische recherche wil len niet in uniform de straat op. Ze vrezen voor hun veiligheid, omdat ze geen wapen dragen en zich niet kunnen verweren tegen agressie en terreur. Inmiddels heeft de Natio nale Politie besloten het uniform voorlopig niet verplicht te stellen. Volgelingen rabbijn moeten park verlaten www.pzc.nl/video UW MENING 561 reacties Ik ben blij dat het lente wordt EENS ONEENS IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76