Gerucht Poetin: hij wordt vader Haas en wolf ii 259 409 469 569 279 419 569 809 IN HET NIEUWS 5 Boek nu met korting Kras.nl/busreizen of bel 0900-96977ocPg Gisteren brachten verschillende Zwitserse media het nieuws dat Vladimir Poetin op het punt staat (voor de vijfde keer) vader te wor den. Zijn heimelijke vriendin, de voormalige Russische gymnaste en Olympisch kampioene Alina Kabajeva, zou zijn gesignaleerd in een ziekenhuis in het Zuid-Zwit serse plaatsje Sarengo, om daar te bevallen. Ze heeft er twee kamers afgehuurd: een voor haar zelf en één voor de beveiligers, aldus de krant Bliek. Ook deden gisteren andere wilde verhalen de ronde over de fel bekritiseerde Russi sche president, van wie al maan den wordt beweerd dat hij kanker heeft. Het bontst maakte het zijn Vriendin van Poetin, Olympisch kampioene Alina Kabajeva, zou in Zwitserland bevallen TOMMY WIERINGA voormalig eco nomisch advi seur Andrej Illa- riojov, die zich in zijn weblog uitputte in bi zarre scenario's. Hij voorspelde dat er zich de ko mende dagen een kardinale ka binetswijziging gaat voltrekken (premier Medve- dev exit), dat Poetin binnenkort aftreedt vanwege zijn ziekte en dat generaals een coup beramen. De praatjesmachine kwam op gang doordat Poetin zich voor het laatst op 5 maart op televisie had vertoond bij een bezoek van de Italiaanse premier aan Moskou. Op 8 maart stond hij wat onwen nig tussen een kluitje dames we gens de viering van Internationa le Vrouwendag, maar die opna mes waren al drie dagen eerder ge maakt, meldde de Russische za kenkrant RBK. Poetins perswoordvoerder Dmitri Peskov deed alle geruchten giste ren af als fabels en Tentekoorts'. En de Russische leider zelf? Die verscheen gewoon weer op tv voor een ontmoeting met een ho ge rechter. En ja, volgens Peskov waren die beelden echt van giste ren. In de week dat Drenten en Groningers zich aan een wolf vergaapten, heb ik op de Kruisweg een haas ge zien, opgeschrikt door een boer die op zijn quad door het weiland joeg - de haas kon niet ophouden met rennen, rennen. Maar het weiland was overal be grensd met sloten, hekken en wegen. Met een vliegende sprong nam hij de eerste sloot. Droog, applaus. Vlak voor me stak hij de weg over en ver dween in een tuin onderaan de dijk, waar ik hem kon blijven volgen tot hij vastliep tegen een metalen erfafscheiding die haaks op een brede afwaterings- sloot stond. Met de rug tegen de muur. Nerveus draalde hij op de oever van de sloot, zijn natuur gaf hem in dat hij moest blijven rennen, de vijand verduisterde de horizon, het orkest zwol aan in zijn oren, opmaat naar de shoot-out. Hij dook ineen, klaar voor de sprong, zijn spectaculai re ontsnapping, maar het water was zo breed, in geen enkele be rekening haalde hij droog de overkant. Maar hij had geen keus, terug kon niet - o, dat weifelende, oneindige mo ment... Hij kwam een paar keer overeind en dook weer ineen, en toen sprong hij, eerder hoog dan ver - een sidderend, schitte rend gefixeerd moment hing hij boven de sloot, zijn lichaam rechtop, voor de zwaartekracht hem in een neerwaartse baan duwde. De afdaling, ach, de afda ling - wat valt er meer over te zeggen dan dat hij een nat pak haalde, en in het water niet zwom maar sprong, tweemaal, en zo de andere oever bereikte, waar hij weer begon te rennen Medewerkers roemen hem als een kundig en betrouwbaar bestuurder, iets wat geldt voor de meeste politici van CU-huize, maar zijn plannetje voor de wolf leek me wat onbesuisd tot aan de randen van Gods groene aarde. Diezelfde dag verliet de wolf Ne derland. Bij Bad Nieuweschans stak hij de grens over, terug Duitsland in, waar hij weer on gezien kon zijn. In Nederland was hij opgejaagd door een me nigte twitteraars en bedreigd door een overijverige gedepu teerde die hem wilde laten neer schieten om DNA af te nemen, 'zodat we weten waar hij van daan komt'. Gedeputeerde Stag houwer zit in het provinciebe stuur namens de Christenunie - ik heb hem vorig jaar ontmoet in het provinciehuis. Zijn mede werkers roemen hem als een kundig en betrouwbaar bestuur der, iets wat geldt voor de mees te politici van CU-huize, maar zijn plannetje voor de wolf leek me wat onbesuisd. Henk 'zodra ik natuur hoor, grijp ik mijn ge weer' Staghouwer zag een wolf en dacht aan een bedreiging van de openbare orde. Overal botste de wolf op iets menselijks; natuur botste op cul tuur. Zo opgewonden als ik was over zijn komst, zo droevig was ik over het vervolg. Met deernis volgde ik zijn zwerftocht door het noorden van ons land, waar nergens ruimte voor hem was. De wereld is Kras 00% vertrekgarantie 5 dagen al v.a. f X. i ZATERDAG 14 MAART 2015 door onze correspondent Joost Bosman MOSKOU - Poetin is ziek. Poetin is dood. Poetin wordt afgezet. Nee, Poetin wordt papa! Het gonsde af gelopen week van de geruchten over de Russische president die al meer dan een week niet in het openbaar was verschenen. Alina Kabajeva foto EPA Busreizen Praag Compleet Boek deze stedenspecial en beleef alle highlights van de Gouden Stad Praag. Inclusief 2 xstadstour met NL'se stadsgids. ✓Voordelige excursies Klantbeoordeling 8,4 Hotel Duo**** Zie: Kras.nl/39474 Zwarte Woud Bodensee Combinatiereis met de bossen en groene heuvels van het Zwarte Woud, tradities, bloemeneiland Mainau, Slot Sigmaringen en de imposante Rheinfall. Hotel Wyndham Garden Donaueschingen**** Zie: Kras.nl/39496 Andorra Barcelona Aanrader voor natuurliefhebbers! Beleef de bergreuzen van de machtige Pyreneeën, de groene valleien, talloze meren en wereldstad Barcelona. Klantbeoordeling 8,0 Hotel St. Gothard**** Zie: Kras.nl/39378 Toscane Elba Combinatie van kust, natuur en cultuur in het hart van Italië. Met o.a. de kleurrijke dorpen van de Cinque Terre, Siena, Elba en Pisa. Klantbeoordeling 7,9 Hotel*** aan het strand in Marina di Pietrasanta Zie: Kras.nl/39399 5 dagen v.a. 7 dagen v.a. 10 dagen v.a. 10 dagen v.a. All Inclusive Sauerland Zeer complete busvakantie inclusief ontbijt, lunch, diner, drankjes in de avonduren, entertainment en excursies naar o.a. Winterberg en Warstein. Klantbeoordeling 8,1 Hotel Bilstein**** Zie: Kras.nl/39476 Krakau Zakopane Indrukwekkende reis met o.a. de oude koningsstad Krakau, Zakopane aan de voet van de Hoge Tatra, zoutmijnen van Wieliczka en optioneel Auschwitz. Klantbeoordeling 8,1 Hotel Ruczaj Krakau*** Zie: Kras.nl/39467 Dalmatische Kust Strand Fijn ontspannen aan het strand én het mooiste van uw bestemming ontdekken. Met o.a. Nationaal Park Plitvice, Zadar en Split. Klantbeoordeling 8,5 Hotel Olympia**** aan het strand in Vodice Zie: Kras.nl/39446 5 dagen v.a. 8 dagen v.a. 10 dagen v.a. Singlereis Midden-Europa Ontdek onder leiding van een bevlogen chauffeur alle hoogtepunten van de historische én hippe steden Dresden, Praag, Boedapest en Wenen. Speciaal voor singles Klantbeoordeling 8,7 Zie: Kras.nl/22886 12 dagen v.a. Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen iWï Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5