66 Het stoort me dat wij vanwege de krimp in één adem worden genoemd met Limburg en Oost-Groningen. ZEELAND 37 met Neckermann, de Glasfabriek, het banen verlies in de zorg. Maar er wordt wel enorm geïnvesteerd. Ja, ik blijf optimistisch." Nog even over uw politieke loopbaan, als Staten lid voor het CDA. U werd genoemd als kandi daat-gedeputeerde, maar werd het niet. Teleurge steld toch? „Absoluut niet. Wie zegt dat? Daar was ik he lemaal niet op uit. Ik heb drie zittingsperiodes meegemaakt, van 1991 tot '95 en van 2003 tot 2011. Ach, het was allemaal niet spectaculair. Maar het leverde wel een flinke verbreding van m'n netwerk op. Je had wat makkelijker toegang tot allerlei mensen die er Zeeland toe doen of vinden dat ze er toe doen.Politiek is balanceren op een evenwichtskoord." Waarom zo lang doorgewerkt? „Omdat ik het nog steeds prachtig werk vind en er nog zo ontzettend veel te doen is. Al heb je uiteindelijk nergens anders meer tijd voor. Stukken lezen, notities opstellen, netwerken tot je er bij neervalt. Het heeft me tot op de dag van vandaag enorm veel energie gegeven. Ik zou nog jaren door kunnen gaan, dus.Je moet fysiek wel sterk zijn. Wat ik daarvoor deed? Hardlopen, fitness? Ha, ha... nee: wer ken! Je snapt dat ik dus heel langzaam ga af bouwen, hééél langzaam. Enne.ik blijf een econoom in hart en nieren, dus zou ik de kennis die ik door de jaren heen heb opge daan best willen overdragen. Ik heb tenslotte vroeger de kweekschool gedaan dus iets 'onderwijzends' is mij niet vreemd. Toen, op die school, dacht ik nog: nee asjeblieft, toch maar niet voor de klas met al die snot neuzen. Maar in de hogere klassen in het voortgezet onderwijs zijn ze niet zo irritant, hoor ik." ZATERDAG 14 MAART 2015 Lobbyen is niet echt vervelend. Wies Saman: „Ik zit zelf niet zo in de sfeer van kaartjes uitwisselen en borrels drinken. Ik ken de men sen wel en ga doelgericht tewerk. Ach, die bijeenkomsten zijn altijd anders." foto Mechteld Jansen Wies Saman, lobbyist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37