V Einde van problemen Sabewa lijkt in zicht Politici 66 Alle seinen staan op groen. Het is gelukkig allemaal goedgekomen 66 Je moet er toch niet aan denken dat je daarop aangewezen bent als je nodig moet 66 Een wc hoeft van ons niet, parkeren kan ik ook op een zandvlakte, als het maar gratis is 66 Veiligheid is belangrijk. Maar verder? Je staat hier niet voor de gezelligheid 30 ZEELAND KUSTBELEVING Bied toerist op parkeerterrein aan de kust alle comfort, stelt een nieuw rapport. Maar is daar behoefte aan? Vrienden van Zeeland//Ve.' Big Band zaterdag Woensdag moeten we weer gaan stemmen. Moe ten? Ja moeten, zo voelt het. Ik ben blij dat we in een democratie leven, dat we kunnen kiezen door wie we geregeerd worden, er zijn op deze wereld immers genoeg voorbeelden dat je het in een land ook een stuk slechter kan treffen, en dus moet ik van me zelf gaan stemmen. Maar op wie? Geen flauw idee. Ik deed op internet de stemwijzer van deze krant, maar daarin eindig den D66, de PVDA en de WD gelijk, op de voet gevolgd door de SGP. Het ontloopt elkaar niet of nauwelijks. Ik heb ook echt het idee dat iedereen het beste met onze provincie voor heeft. Ik kan mij altijd ergeren aan mensen die over politici maar roepen dat het zakkenvul lers zijn. Lekker makkelijk. Ik benijd zo'n gedeputeerde niet. Het is zeven dagen in de week keihard werken, tegen een sala ris waar de top van het bedrijfs leven om lacht. Je kan altijd en overal opdraven om een toe spraakje te houden, een lintje door te knippen, een receptie bij te wonen, want oh wee als je niet komt na een uitnodi ging, en dan moet je ook nog eens je dossiers van binnen en buiten kennen. En als je niet op past krijg je via de sociale me dia een partij bagger over je heen, waar je misselijk van wordt, of krijgt je gezin politie bescherming omdat een of an dere malloot het niet met je eens is. Van mij mogen ze het hebben. We willen allemaal toch dat we werk hebben, dat er een goed ziekenhuis is, dat onze kinderen naar school kun nen, dat het een beetje veilig en groen is. Als ze zich daar voor inzetten, vind ik het pri ma, van welke partij zo'n politi cus is, maakt me dan eigenlijk niet eens uit. Betrouwbaarheid, dat vind ik dan nog het belang rijkste. Zo'n Fred Teeven die niet meer weet hoe hij als offi cier van justitie met Cees H. een deal aangegaan is, daar knap ik op af. Want een deal voor vijf miljoen gulden in het zwart (het was zonder belas tingheffing!) met een beruchte drugscrimineel, die vergeet je volgens mij niet. Die blijft han gen. ORANJEZON - Met een geroutineer de zwaai parkeert Peter Bijkerk zijn felblauwe auto in de vakken, op het parkeerterrein bij Oranje zon. Dochter Laura, net vijf ge worden, springt uit de auto. Zoals elke week, gaan ze wandelen door het waterwingebied. En altijd par keert Peter de auto op dit terrein. Niet mooi, een beetje armoedig; maar wel toereikend, is zijn oor deel. Al is het wc-kot - de dixie - wel op het randje. Bijkerk: „Vies. Ik probeer het altijd thuis te doen. Vorige week moest mijn nichtje naar het toilet. Toen ging het nog wel, maar als er in het hoogseizoen druk gebruik van wordt gemaakt, moet je er toch niet aan denken dat je daarop aan gewezen bent als je nodig moet." Zeker voor gezinnen met kleine kinderen zou een fatsoenlijk toi letgebouw een verbetering zijn, oordeelt de Grijpskerkenaar. Elsbeth Woertink en Jolande van Baardewijk komen met hun foto toestel net het duingebied uit. Els beth en Jolande rijden regelmatig vanuit Kleverskerke naar Oranje zon, maar vanaf 1 april wordt de auto niet meer hier geparkeerd, laat Van Baardewijk gedecideerd weten. „We komen hier nu nog veel omdat je buiten het seizoen gratis kunt parkeren. Wat ons be treft kunnen de voorzieningen achterwege blijven, als het parke ren maar gratis is. Desnoods is het niet meer dan een kale zand vlakte. Als het maar geen betaald parkeren is. Dat ze maar elders een superdeluxe parkeerplek in richten waarvoor je wél moet be talen. Dan heb je tenminste een keuze. Het is toch jammer dat je moet betalen om een stukje in de natuur te kunnen lopen!" Op de parkeerplaats Galgeweg, in Dishoek, koersen Peter van den Bruggen en zijn vrouw richting strand. Een paar keer per jaar rijdt het echtpaar van Brabant naar de Zeeuwse kust. De dixie hebben ze nog nooit gebruikt. „In zo'n hokje ga ik dus niet", zegt zijn vrouw. Van den Bruggen: „We gaan toch altijd ergens aan zee iets drinken, dan kun je gelijk daar. Ik kan me voorstellen dat het voor andere mensen wel belangrijk is. Openba re wc's zie je hier bijna niet. Vei ligheid is ook belangrijk, het idee dat je auto op een verlicht terrein staat is prettig. Maar verder? Je staat hier niet voor de gezellig heid." Sabewa, een gemeenschappelijke regeling, int de gemeentelijke be lastingen van Borsele, Hulst, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Sluis, Terneuzen en Tholen. Daarnaast heft de organisatie voor heel Zee land de belastingen van water schap Scheldestromen en behan delt zij bezwaar- en beroepschrif ten rond aanslagen en kwijtschel- dingsverzoeken. De organisatie kende de afgelo pen tijd grote problemen, zoals foutieve aanslagen en forse achter- standen. Voornaamste boosdoe ner was de belastingsoftware die was aangeschaft. Het uitvallen van directeur Arjen Meeuwsen wegens ziekte verergerde de pro blemen. Sinds oktober vorig jaar fungeert Peter van Strien als inte rim-directeur. Sabewa heeft de betrokken ge meenten begin dit jaar beterschap beloofd. Het streven was de aan slagen in maart te versturen. Dat gaat ook gebeuren, heeft het dage lijks bestuur deze week besloten. „Alle seinen staan op groen", zegt voorzitter Herselman. „Het is ge lukkig allemaal goedgekomen." Vorig jaar vielen de combi-aansla gen (één aanslag voor zowel ge meente als waterschap) eveneens eind maart in de bus. „Maar toen stonden niet alle seinen op groen. We wisten al dat we ook aansla gen gingen versturen waarin fou ten zaten." De problemen zijn nu onder controle, verzekert Hersel man. „We zijn helemaal bij." De problemen met de software hebben eind vorig jaar tot stevige discussies geleid met leverancier, PinkRoccade, die bij de Europese aanbesteding veruit de goedkoop ste inschrijver was. Volgens Her selman heeft het bedrijf goed ge luisterd naar de kritiek. „Sinds dien is het in een opgaande lijn gegaan." Destijds is het softwarebedrijf wel in gebreke gesteld en werden juridische stappen overwogen. „Dat dossier loopt nog, maar ge zien de huidige situatie is het niet realistisch dat we daarmee door gaan", zegt Herselman. Maikel Harte Plassen? In zo'n hokje?! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Ondine van der Vleuten door Rolf Bosboom TERNEUZEN - De omvangrijke pro blemen bij de belastingdienst Sabe wa Zeeland zijn vrijwel achter de rug. Dat zegt voorzitter Jon Hersel- man. De belastingaanslagen voor 2015 kunnen eind deze maand wor den verstuurd. Jon Herselman Peter Bijkerk, Crijpskerke Elsbeth Woertink en Jolande van Baardewijk, Kleverskerke Peter van den Bruggen, Brabant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30