Duizenden mensen liggen wakker 20 WERKEN MIJN BEDRIJF Duizenden mensen zeggen wakker te liggen van economische problemen, zo blijkt uit Philips-enquête in 10 landen. Dat blijkt uit een gisteren uitgebracht rapport met de resultaten van een wereldwijde enquête over trends en gewoonten op het gebied van slaap. Het rapport, uitgebracht ter ondersteuning van de jaarlijkse Internationale Dag van de Slaap, maakt duidelijk dat wereldwijd zorgen over werk, geld en de economie de voornaamste oor zaken zijn van een slechte nachtrust. Daarnaast blijkt dat de meeste mensen daar niets tegen on dernemen, ondanks het feit dat een goede nacht rust wereldwijd wordt gezien als belangrijke fac tor voor gezondheid en welzijn. De enquête laat tevens zien dat Nederlanders het meest relaxt zijn over hun werk. We hebben gemiddeld de minste stress ervaren in het leven de afgelopen drie maanden en sa men met Japanners liggen we het minst wakker door de economie en financiële zorgen. We sla pen gemiddeld net wat langer en ook onze eetge woonten werken in ons voordeel. Nederlanders slapen doordeweek gemiddeld net wat langer dan de mensen in de andere landen die meededen aan het onderzoek. Van de onderzochten slaapt 39 procent tussen de zeven en achter uur. In andere landen pakt men gemiddeld tussen de 6 a 7 uur nachtrust. In de weekenden zijn die verschillen overigens na genoeg weer verdwenen. Nederlanders gaan het minst van allen naar de huisarts of een medisch specialist met hun slaap problemen. Maar vijf procent gaf aan wel eens het advies van een dokter te hebben gevraagd om beter te kunnen slapen. werpsysteem en de ERP-systemen (manage ment software) waardoor het hele vervolgpro ces automatisch verloopt", vertelt oprichter en directeur Remco de Jonge (41) uit Arnemuiden. „Vanuit de engineering zetten we alle onderde len zoals motoren en plaatwerk door naar het ERP-pakket. Zo weet bijvoorbeeld de inkoop on middellijk wat besteld moet worden", licht engi neer Gert-Jan Ringelberg toe. Met de maatwerksoftware weet New Motion zich te onderscheiden door enorm snel en kos tenbesparend te werken. „Alle onderdelen die we produceren bevinden zich in een biblio theek. Zo kunnen we heel gemakkelijk op de be hoefte van de klant inspelen door snel specifie ke samenstellingen te maken. Het werkt laag drempelig en praktisch en toch kunnen we de Een standaard in maatwerk? Voor New Motion in Middelburg is het een typerende aanpak waarmee het nog jonge bedrijf zich wereldwijd in de kijker speelt. Je kan de interne transportsystemen, of populair ge zegd de lopende banden, van New Motion tegenkomen in landen als Australië, Brazilië, Canada, Madeira, of'gewoon' bij Napo leon in Breskens. „We zijn een producent van interne transport systemen, met een specialisatie in de voedings middelenindustrie", verwoord directeur Ro nald Dekker (41) uit Kapelle het officieel. Na tuurlijk ontwerpt New Motion in goede samen spraak met de klant de meest efficiënte en effec tieve oplossing per productieproces. Ze krijgen het daarbij voor elkaar om een erg korte lever tijd en ook nog eens een goede prijs-kwaliteit- verhouding te presenteren. Dekker: „Een pro ject kan uit wel 500 tekeningen bestaan. Dat was vroeger enorm veel werk, nu kan dit bin nen enkele uren worden voorbereid en de pro ductie kan direct worden gestart. We hebben onze bedrijfsprocessen hiermee heel goed op orde." Het succes zit hem in een innovatief ont werpproces en het gebruik van standaard, mo dulaire transporteurs. „We hebben een speciale koppeling laten ontwikkelen tussen ons 3D ont- Elk productieproces is uniek. Een op lossing voor een efficiënt intern trans portsysteem komt daarom niet zo maar van de lopende band rollen. „Steeds opnieuw wanneer we een in tern transportsysteem op maat aan het ontwerpen, waren stelden we ons zelf de vraag of we geen standaard zouden kunnen opzetten. Wat ons voorheen acht weken kostte, krijgen we nu in twee weken voor elkaar." door John de Kok Nederlanders slapen net iets langer dan mensen in andere landen die meededen aan het onderzoek, foto Roman Pilipey/EPA Arnold Glaser (44) Goes Meewerkend voorman In de werkplaats monteren en installeren we de machi nes. Dat is heel erg afwisse lend werk. Zo ben je de aan sturing van de motoren aan het installeren, dan leg je weer de sensoren aan. Zelf sleutel ik net zo hard mee, maar ik moet er ook voor zor gen dat iedereen de appara tuur heeft om aan de slag te kunnen. Als alles klaar is, gaan we het bij de klant instal leren. Je moet dan wel sterk rekening houden met de in richting ter plaatse. Gert-Jan Ringelberg (31) Arnemuiden Engineer Samen met mijn collega Ar jan Brand ontwikkel ik de 3D modellen op basis van de op drachten uit de verkoop. Al les wat nodig is om de appara tuur mechanisch te laten func tioneren pakken we mee. Na dat het model met de klant is besproken maken we con structietekeningen en verzor gen we de begeleiding naar de werkplaats. Die zit letter lijk naast de deur dus er is weinig ruis waardoor we goed onderling kunnen af stemmen en snel kunnen schakelen. Paul Westerbeke (27) Meliskerke Service monteur In de werkplaats bereiden we alles zover als maar mogelijk is voor, zodat we daarna de machines zo vlot mogelijk bij de klant kunnen monteren en installeren. Je moet daarbij re kening houden met de klant- specifieke eisen. Ook moet je kunnen zorgen dat het werkt, bij de klant ter plaatse kan je niet zeggen 'dat kan ik niet'. Het werk is erg allround. De ene dag ben je aan het werk bij een klant, de andere dag werk ik mee in de werkplaats. New Motion gaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20