Dieneke Klompe jurylid in Van Hollandse Bodem Taakoverheveling werkt averechts Jan Stins 3 ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Wedstrijd voor kenners en fcns vos Reynaerde Acht koppels gaan sinds deze week met elkaar in dat program ma de strijd aan om de titel Beste Moestuinder van Nederland. Dieneke heeft een biologische kwekerij waar ze bijzondere groenten, kruiden en eetbare bloe men kweekt. Met chef-kok Jona than Karpathios beoordeelt zij wat de deelnemende koppels uit hun moestuin halen en verwer ken tot de lekkerste en mooiste ge rechten. Tijdens de opnames werd Dieneke vaak aangenaam verrast. „Ik was vooral verrast door de diversiteit van de kop pels, niet altijd stellen, maar ook vriendinnen en andere combina ties. Hun eigenwijsheid, soms tut tigheid, ervaring en af en toe juist het gebrek eraan vond ik leuk om mee te maken. Ze willen allemaal winnen, ze gaan allemaal voor het lekkerste gerecht. Grappig om te zien hoe ze ons als jury pro beerden te plezieren." Met collega-jurylid Jonathan kan ze het prima vinden. De twee zit ten helemaal op een lijn. Zoals Dieneke het zelf verwoordt: „We hebben allebei een missie. We willen mensen bewust maken van het belang van gezond eten en laten zien wat voor mooie pro ducten de natuur ons allemaal te bieden heeft. Als ik voor mezelf spreek; ik zou iedereen wel wil len helpen aan een vierkante me ter moestuin." Het programma is een afvalrace, elke week moet een koppel ver trekken. Dat soort keuzemomen ten is voor de deelnemers nooit leuk, want afvallen betekent di rect vertrekken en de moestuin achterlaten. Dieneke en Jonathan waren er samen vaak snel uit. „Ik kom uit het onderwijs en heb ja ren geoefend op het beoordelen van mensen. Eerlijkheid en res pect zijn daarbij heel belangrijk. En je moet het altijd positief en opbouwend doen." Ook al is ze een nuchtere Zeeuw se, toch is ze wel trots dat ze juist haar kozen voor het programma. „Ze hebben me gekozen om het karakter van mijn bedrijf. Ik heb geleerd dat ik niet te vermurwen ben als het gaat om de dingen die ik belangrijk vind. Natuurlijk heb je met een script te maken, maar we kregen de vrijheid voor aan passingen. Ik wil niks zeggen waar ik niet achter sta. Ik kan niet goed overweg met afzeik-tv." Dat constateert het Terneuzense raadslid Ellen de Neef (Provin ciaal Belang Zeeland). Samenwer kingsverbanden, die gemeenten soms noodgedwongen moeten aangaan, werken flink kostenver hogend zoals bij het WMO-ver- voer in Terneuzen. Van maatwerk is, volgens De Neef, vaak nauwelijks nog sprake. Het raadslid wil van B en W we ten of het WMO-vervoer door de bezuinigingen op het (voor 65- plussers gratis) openbaar vervoer Stem Mare van de Vijver LIJST 13, nr 5 Zeelandlokaal.nl stijgt. De tariefstijging van die ver voersvorm zou veel mensen in de problemen brengen. En bewoners van de kernen moeten steeds va ker grotere afstanden afleggen om gebruik te maken van allerlei vor men van dienstverlening. De Neef vraagt zich af of het college daar een oplossing voor heeft. Ze wil ook weten welke acties de Zeeuwse overheden nemen rich ting Den Haag. HULST - De gemeente Hulst houdt donderdag vanaf 19.30 uur een voordrachtwedstrijd over het epos Van den Vos Reynaerde in de bibliotheek. Hulst is dit jaar voorzitter van het grensoverschrijdend cultureel sa menwerkingsproject Het Land van Reynaert, waarin ook elf Vlaamse gemeenten zitten. De vos duikt daarom geregeld op bij allerlei activiteiten. Deelnemers aan de voordrachtwedstrijd mo gen zelf een passage uit het die renepos kiezen en op hun eigen creatieve manier vormgeven, bij voorbeeld door scènes na te spe len, een filmpje ervan te maken of gewoon het stuk voor te lezen. De liefhebbers van Reynaert krij gen vijf tot zeven minuten om de vos tot leven te brengen in de lees zaal in gemeenschapscentrum Den Dullaert. Korenfestival in Catharinakerk In de Catharinakerk in Hengstdijk wordt zondag een festival voor kleine ko ren gehouden. Voci Miste uit Walcheren, Muzenisse uit Stekene en het Madrigaal koor van de Zeeuwse Mu ziekschool laten vanaf 15.00 uur hun repertoire horen. Toegang 12 euro. Reserveren kan via Hulst Cultureel. De lente inluiden op de voorjaarsfair In gemeenschapscentrum 't Kaaike in Zuiddorpe wordt morgen een voorjaarsfair ge houden. Vanaf 11.30 uur pre senteren lokale onderne mers en verenigingen zich. Iedere bezoeker krijgt een lot waar waardebonnen mee te winnen zijn. Voor de kinderen is er een springkas teel. Entree is gratis. Vespers 'op weg naar het paasfeest' De Protestantse Gemeente Hoek en de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Hoek hou den de komende drie woens dagen 'vespervieringen op weg naar Pasen'. Vanaf 19.30 uur is er telkens een half uur avondgebed en daar naast tijd voor bezinning, ge bed, lied, lezing én stilte in de kerk aan de Tramstraat. Techniek bijslijpen voor kleurpotlood Om hun kleurpotloodtech niek te verbeteren, kunnen mensen een cursus volgen bij Toonbeeld. Zachte dan wel harde kleurpotloden zijn - naast simpel inkleu ren - te gebruiken voor on der meer vlakvulling, over gangen, kleurmenging en de tails. De eerste les is donder dag van 13.30 tot 15.30 uur Oorlogsverhaal tijdens kopje koffie Mevrouw Van Overdulve vertelt donderdag in buurt huis De Hoeve aan het Ed- vard Grieghof het verhaal van een Joods meisje dat tij dens de oorlog ondergedo ken zat bij de familie De Kra ker in Hoek. Het verhaal wordt verteld tijdens de bij eenkomst 'koffie met...' van Aan Z. Aanvang 10.00 uur. Leerlingen De Rede vallen in de prijzen Lisa Kindt en Liam Vrolijk van de vmbo-opleiding ko ken serveren op De Rede hebben de Cooking Battles op de Zeeuwse Horecavak beurs in Goes gewonnen. Ook wonnen leerlingen van De Rede de derde prijs ko ken en serveren tijdens de fi nale van horecawedstrijd VSHO. ZATERDAG 14 MAART 2015 Bestuursleden Piet Kentin (rechts) en Jimmy Martens van Tuinderslust in Terneuzen aan het werk in hun volkstuintje, foto Peter Nicolai door Mariska den Hartog ZONNEMAIRE - Na een proefopna- me waren ze er bij de EO al snel uit, Dieneke Klompe uit Zonnemai- re op Schouwen-Duiveland moest een van de twee juryleden worden in het televisieprogramma Van Hol landse bodem. door Wout Bareman TERNEUZEN - De overheveling van landelijke en provinciale taken naar de gemeenten opgeteld bij de peri kelen van de krimpregio én het uit kleden van het openbaar vervoer werkt averechts en leidt tot onge wenste situaties. uurwerkmaker/ instrumentmaker OR AL UW UURWERK RESTAURATIES Lid ^Restauratoren Nederland" toor'mensen die vakwerk KUNNEN WAARDEREN DAMPLEIN 7, MIDDELBURG S" T. 0118-636635 C www.janstins.nl HENGSTDIJK ZUIDDORPE HOEK TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 117