- Jé 1 Strijden tégen Islamitische 10 BUITENLAND ANNEXATIE pharosreizen Kom genieten in de Dolomieten! Schiereiland zit economisch in zwaar weer na Russische annexatie. Etnische tegenstellingen verpesten sfeer. Franciscus verwacht maar kort paus te zijn Paus Franciscus denkt dat hij maar kort de leiding over de Rooms-Katholieke Kerk zal hebben. Hij zei dat gisteren te gen Mexicaanse media. „Vier of vijf jaar. Ik weet het niet", zegt hij. „Of twee tot drie. Twee jaar zijn al voorbij. Ik heb het vage gevoel dat de Heer een korte missie voor mij heeft uitgekozen." Pakistanen klagen Duits bedrijf aan Nabestaanden van slachtoffers van een grote brand in een tex tielfabriek in Pakistan in 2012, waardoor meer dan 250 men sen omkwamen, willen schade vergoeding van het Duitse kle dingconcern KiK. Het bedrijf liet kleding maken in de fa briek. Volgens de nabestaan den is KiK medeschuldig. Hoofddoekverbod leraressen geschrapt Het verbod op het dragen van een hoofddoek door leraressen op openbare scholen in Duits land is in strijd met de grond wet. Dat zegt het Duitse Consti tutionele Hof. Een verbod is volgens de rechters alleen ge rechtvaardigd als door hoofd doeken een 'concreet gevaar' ontstaat voor de rust op school. Assange wordt in ambassade verhoord De Zweedse justitie gaat Wiki- Leaks-oprichter Julian Assange in Londen verhoren. Een aan klager in Stockholm zei giste ren dat Assange gevraagd wordt DNA af te staan. Assan ge wordt in Zweden verdacht van verkrachting. Hij houdt zich schuil in de ambassade van Ecuador in Londen. Britse weerman krijgt vijfjaar voor misbruik Een voormalig leraar en weer man gaat in Groot-Brittannië vijfjaar de cel in. De 65-jarige Fred Talbot misbruikte twee schooljongens. Talbot was weerman bij een programma van ITV. Daarvoor was hij bio logieleraar. Als leraar randde hij de jongens aan tijdens schooluitjes in 1975 en 1976. t(antub -.g r t- SIMFEROPOL - Leonid Koezmin (25) organiseerde vorige week een pro-Oekraïense demonstratie in Simferopol, de hoofdstad van de Krim. Toen de actievoerders een Oekraïense vlag ontrolden, arres teerde de politie Koezmin en twee andere initiatiefnemers. „Ik ben vier uur vastgehouden. Maar ze wisten eigenlijk niet zo goed waarvan ze me konden beschuldi gen", zegt Koezmin. Hij kreeg 40 uur dienstverlening. Erger is dat zijn school, waar hij als onderwij zer werkte, hem heeft ontslagen. De Krim, in 1954 Oekraïens grondgebied geworden, is sinds een jaar weer van Rusland. Al thans, dat vindt Rusland. En na tuurlijk veel Krimbewoners zelf. Naast zowat de hele wereldge meenschap blijft van de schier eilandbewoners slechts 4 procent tegen de annexatie, zeggen de opi niepeilers. Dat is opvallend, want de Krim heeft het 't afgelopen jaar zwaar te verduren gehad. Met name economisch. De toeristen (de grootste inkomstenbron) ble ven massaal weg, er ontstond een gierende inflatie (meer dan 50 procent) en de problemen met het banksysteem zijn groot. Nog afgezien van de door het Westen opgelegde sancties. Sergej Makejev, voorzitter van de Handelsassociatie Krim, weet wat het bedrijfsleven doormaakt. „In Oekraïne konden ondernemers het nog wel eens op een akkoord je gooien met de belastingdienst in Kiev, maar die tijd is voorbij. De Russische wetten zijn een stuk strenger." Het grootste probleem is de logis tiek van goederen. Het meeste moet uit Rusland komen. En de producten kunnen alleen per boot worden vervoerd, wat de handelswaar duurder maakt. Een brug tussen het Russische vaste land en Kertsj, op het meest ooste lijke puntje van de Krim, zal nog zeker tot 2018 op zich laten wach ten. Makejev: „Er wordt nu al ge praat over 2020. Intussen ontstaan er door de logistieke problemen tekorten en dat drijft de inflatie verder op." De Krim moet uiteindelijk een economisch vrije zone worden, met voor bedrijven aantrekkelijke belastingtarieven. „Daar hangt echt veel vanaf. Maar de benodig de wetgeving stelt Moskou voort durend uit, ik begrijp niet waar om", verzucht Makejev. Veelzeggend is dat grote Russi sche conglomeraten als Gazprom en Rosneft geen investeringen hebben gepleegd op het schier eiland. Kennelijk uit vrees voor de onduidelijke internationale sta tus van de Krim. Etnische tegenstellingen liggen voortdurend dicht aan de opper vlakte. De Krimtataren, (ongeveer 12 procent) hebben nog altijd gro- Haar doel, volgens haar broer: hu manitaire hulp verlenen aan de Koerden daar. Die hebben zwaar te lijden onder de Syrische burger oorlog en in het bijzonder onder de aanvallen van Islamitische Staat (IS). Eerder deze week moest Silhan, nog geen halfjaar na het begin van haar reis, voor een Britse rechtbank verschijnen. Ze wordt verdacht van het voorbe reiden van terroristische activitei ten. Volgens de Britse justitie was ze van plan mee te gaan vechten met de Koerdische PKK en die staat in Engeland op een lijst met terroristische groepen. Saillant de tail: de PKK vecht tegen IS en an dere radicaal-islamitische groe pen in Syrië. Ze is daarmee bond genoot van Groot-Brittannië zelf dat in Syrië luchtaanvallen uit voert op IS, net zoals de legers van de VS, Nederland en veel Ara bische landen. Er worden in Euro pa al tientallen rechtszaken ge voerd tegen (jonge) Europeanen die aan de kant van IS zouden hebben gestreden. Maar Silhan is één van de eersten die voor de rechter moeten komen omdat ze zich aansloot bij een partij aan de 'bevriende' kant. Er zijn veel Sil- hans. Vanuit Nederland vertrok onder meer de 25-jarige Shilan Ha- mid. De kapster uit Almere sloot zich in januari aan bij de Koerdi sche Pesmerga-strijders. Ook en kele Nederlandse leden van mo- In Engeland staat Silhan Ozcelik terecht terwijl ze volgens haar advocaat alleen humanitaire hulp gaf MEXICO-STAD BERLIJN KARLSRUHE Julian Assange. foto AFP STOCKHOLM MANCHESTER AUTOVAKANTIES VAN ANWB -(mi 4VI Jt-I (o- of 8 hoï&larran^m&ni Ifalie- Viert u vakantie in de schilder achtige Val di Sole? Deze vallei van de zon ligt in Trentino aan de voet van de majestueuze Brenta Dolomieten en vlak bij natuur park Adamello Brenta. En maakt u een prachtige wandeling langs bergmeren en watervallen, zoals de 'giro dei laghi'? U verblijft op basis van half pension, dus na een dag in de natuur kunt u heerlijk aanschuiven voor het diner. U logeert in het gezellige bergho- tel Dolomiti in het centrum van Dimaro. Hotel Dolomiti ontvangt u met liefde voor lokale tradities en hun prachtige omgeving. Het hotel heeft een restaurant, bar en terras. Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/wegener of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 37932. euro p.p. zoek boekcode 37932 Inbegrepen 3-, 5- of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3-, 5- of 7x een driegangen- keuzediner met saladebuffet parkeerplaats ANWB Extra reisgids Dolomieten Prijzen 27/04-25/06 26/06-26/07 27/07-30/08 31/08-17/09 4-d 95 125 135 95 6-d 159 209 219 159 8-d 219 289 309 219 Kinderkorting (bij 2 volbetalen- den op de kamer): 0 t/m 6 jaar: gratis 7 t/m 14 jaar: 50% korting 15 jaar en ouder:20% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten (€20,-), toeristenbelasting (lokaal tarief) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). Zwaar eerste j aar voor Poetins Krim door onze correspondent Joost Bosman door Cyril Rosman LONDEN - Achttien jaar oud pas was Silhan Ozcelik uit Londen toen ze afgelopen oktober op St. Pan- crass-station op de Eurostar stapte en naar Brussel reisde. Om van daaruit door te gaan naar Turkije en Syrië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10