Bonte Avond Zwincollege spektakel Terneuzen wil snel af van tunneltolhefflng Fietsers en wandelaars WD: onderzoek naar complete uit elkaar in duinen woningvoorraad in gemeente Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Jazztalent Porgy 66 Er zijn ieder jaar andere kinderen. Het is heel afwisselend en verrassend Ledenvergadering KBO met dansmuziek De KBO afdeling Clinge houdt morgen in Malpertuus de alge mene ledenvergadering. Om 10.30 uur begint de vergade ring en aansluitend wordt er een lunch geserveerd. Na het afhandelen van de agen dapunten, speelt het Jumbo Trio dansmuziek en is er een loterij. Concert The Young B@nd en Walnoten Orkest The Young B@nd geeft met kinderkoor de Walnoten morgen een gratis concert, om 20.00 uur in Den Dullaert in Hulst. Ook is er een verras- singssoptreden. The Young B@nd bestaat uit jonge muzi kanten en maakt onderdeel uit van orkest The Young Ones. TERNEUZEN - Onder de noemer Young Vips zijn er morgen twee optredens in Porgy Bess in Ter- neuzen. De jazzpianisten Kaja Draksler en Loran Witteveen, veelbelovende talenten, treden al lebei op met hun band. Aanvang: 21 uur. Kaarten bestellen via de website van Porgy. Muzikaal cabaret in Ledeltheater Het muzikale cabaretduo Maart je Kine staat vanavond in het Ledeltheater met de voorstelling Vreemd Folk. Het duo laat vanaf een oud cruise schip onder meer klezmer, Ier se folk en Franse chansons ho ren en gaat zingend ten onder. De voorstelling begint om 20.15 uur en een kaartje kost 15 euro. D'Oekse Leute voert blijspel vier keer op Toneelvereniging D'Oekse Leu te speelt vanavond voor de eer ste keer het blijspel Champag ne, klompen en Nana. Morgen en op 20 en 21 maart wordt het stuk ook opgevoerd in buurt huis De Hoekse Rakkers om 20.00 uur. Kinderen betalen 3 euro en volwassenen 6 euro. Dansgroep Anita Bekers zet als opening 'Feeling Good' op de planken. De danseressen: „We hadden twee supernummers en konden niet beslissen, Nu doen we twee acts en hebben we er, in overleg met de organisatie, één ge bombardeerd als openingsact." Woensdagavond was de generale repetitie. Voor het eerst allemaal op het toneel met passende ver lichting en het perfecte geluid. Tim Hoek is samen met Jan Steur- rijs al sinds het begin van de Bon te Avonden de man van het ge luid: „En manusje van alles", ver telt hij. „Het is al die tijd heel leuk gebleven. Er zijn ieder jaar andere kinderen, iedere show staat op zichzelf. Het is heel afwis selend en heel verrassend. Nu, tij dens de generale repetitie is alles een beetje hectisch. De techniek, het geluid, de verlichting, alles moet nog worden getest. Overal wordt gerepeteerd, op het toneel, maar ook in de gymzaal. Straks valt alles op zijn plaats." Over de Bonte Avond van 2015 is Tim haast lyrisch: „Het is echt heel di vers. Zo hebben we weer klassiek ballet, dit jaar in een combinatie met moderne dans. De turnact is spectaculair en er wordt veel ge danst en gezongen, maar er zijn ook solo's en er is cabaret." De opening is apart dit jaar, maar zeker ook de finale. Het wordt een vrolijk einde, bedacht door Evi Verleije en Iris Schijve: „We hadden dit idee al na de bonte avond van vorig jaar", vertellen ze. „We hebben het afgelopen jaar alles verder uitgewerkt en komen nu met een musical: High school musical 4 medley. De medewer kers komen uit alle klassen van een tot en met zes. Het wordt, zo hopen we, een spetterend einde van de avond." Uitvoeringen van de Bonte Avond van het Zwin zijn vrijdag 13 maart en zaterdag 14 maart om 20 uur. Zaterdag is er om 13.30 uur een matinee. Hiervoor zijn nog een aantal kaarten beschikbaar Die maakte zich zorgen over de berichten dat de provincie over weegt de aandelen van de tunnel te verkopen. Het college deelt de mening van Van Boom dat de pro vincie te allen tijde de regie over de tunneltarieven dient te hou den. Investeerders zullen alleen maar trachten hun investeringen zoveel mogelijk te laten renderen, met alle risico's vandien. Van Boom noemt de tunnel 'de kip met gouden eieren', die zeker na de verdubbeling van de Sloe- weg en de Tractaatweg niet mag worden geslacht. Het college: „Wij zijn van mening dat de tun nel zo spoedig mogelijk tolvrij moet worden gemaakt." Datzelf de streeft de provincie na en daar aan mag niet worden getornd, oor delen B en W. Nee, 'Middelburg' moet de tolopbrengsten opzij zet ten om de tol snel op te heffen. De herinrichting van de duinen is onderdeel van het brede project 'Cadzand-Maritiem'. Dat voorziet ook in onder meer kustverster- king en de aanleg van een jachtha ven. Het bestaande pad over de dui nen wordt geasfalteerd en ge schikt gemaakt voor fietsers. Er naast komt een nieuw wandel pad, met verschillende rustpun ten. Van daaruit hebben passan ten uitzicht over zee. De aanleg van de 'duinboulevard' gebeurt in twee fasen. Komende week wordt begonnen aan beide 'uiteinden' van het plangebied (dat loopt van paviljoen De Strandloper tot hotel De Blanke Top). Later volgt het middelste ge deelte. Gebruikers van de paden worden onderlangs de duinen ge stuurd. Het strand blijft via een beperkt aantal duinovergangen bereikbaar. De complete herinrichting is voor de zomer klaar. B en W Sluis evalueren komend jaar de gevolgen van het afschaf fen van de 'tweede woningveror dening'. Daardoor werd het bewo nen van een huis als 'tweede wo ning' overal in de gemeente toege staan. De interpretatie van cijfers en gesprekken met onder meer dorpsraden en makelaars moeten leiden tot een beeld over de huidi ge staat van de leefbaarheid van dorpen. Prima, vindt de WD. „Maar dit is óók een uitgelezen mogelijkheid om inzicht te krijgen in de gehele woningmarkt", gaf raadslid Philip Thomaes woensdag aan tijdens een commissievergadering van de Sluise gemeenteraad. De WD wil dat B en W een wat diepere blik werpen op de adressen waar nie mand staat ingeschreven als inwo ner van de gemeente. „Die kun nen dan óf alsnog worden inge schreven, óf forensenbelasting gaan betalen. Daarmee krijg je dus óf meer inwoners, óf meer in komsten, plus beter inzicht in on ze woningvoorraad", verklaarde Thomaes. De inkomsten die voort komen uit de forensenbelasting kunnen gebruikt worden voor een fonds waaruit woningverbete ring betaald kan worden, vindt de WD. En dat is weer goed voor de waarde van de bestaande woning voorraad. De fractie gaat alle argumenten op een rijtje zetten en overbren gen aan de gemeenteraad en het Sluise college. Die kunnen vervol gens samen besluiten of de sug gesties worden overgenomen. VRIJDAG 13 MAART 2015 pekaar Kanaalweg 83 4401 PE VLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com www.pekaar.com beitratinsKiuterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting Groep meiden aan het oefenen in de gymzaal van het Zwin College voor de Bonte Avond, foto Peter Nicolai CLINGE HULST OOSTBURG HOEK door Wilma Valk OOSTBURG - Voor het eerst opent de Bonte Avond van het Zwin Col lege met een speciaal nummer in plaats van de traditionele presenta tie. Tim Hoek, technicus door Wout Bareman TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel mag onder geen beding in han den komen van investeerders. De provincie mag de tunnel niet ver patsen. B en W van Terneuzen zijn dat helemaal eens met raadslid Giel van Boom (TOP/GB). door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De Combinatie Cadzand-Bad begint maandag met de heraanleg van duinpaden in het kustdorp. Belangrijkste doel is de scheiding van fietsers en voetgan gers op verschillende paden. door Martijn de Koning SLUIS - Het onderzoek naar het aan tal 'tweede woningen' moet wor den aangegrepen om een brede blik te werpen op de woningmarkt in de gemeente Sluis. Een paar klei ne, extra stappen kunnen daarvoor zorgen. Dat zegt de WD-fractie in de Sluise gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72