Gemeente Borsele wil Amac-terrein kopen Witte puntjes 2ezak GRATIS Stadhuis Goes over een maand in de steigers 20 Geplukt uit de programma's 28 BEVELANDEN en THOLEN COLLEGE DE MAAT GENOMEN A i MM 18 maart 2015 De Reu worstelt zich door crisis heen Bushalte bij Arendskerke is noodoplossing Bergmuzikanten Amac, ooit een grote naam in de landbouwmechanisatie, met na me aardappelrooiers, ging in 2006 failliet. Sindsdien wacht het 4,5 hectare grote terrein aan de rand van het dorp op een nieuwe invul ling. Nooit benutte gelden voor de aanleg van een 60 hectare groot bos tussen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp, geven provincie en gemeente nu de kans om het Amac-terrein te kopen en te sane ren. Voor dat bos was 3 miljoen euro beschikbaar. Het bos zou die nen als compensatie voor de over last van de Westerschelde Contai ner Terminal. Maar de WCT is er nooit gekomen en bovendien wa ren onvoldoende boeren bereid hun grond te verkopen. Er zit dus nog 3 miljoen euro in de pot 'Kwaliteitsimpuls Sloe rand'. Een deel van dat geld wil de gemeente inzetten om tot een oplossing voor het Amac-terrein te komen. Projectontwikkelaar Cingelveste kocht het terrein in 2011. Allerlei plannen voor woningbouw of voorzieningen voor arbeidsmi granten kwamen niet van de grond. Volgens wethouder Kees Weststrate zal de projectontwik kelaar zijn verlies moeten nemen als hij een bod van de gemeente accepteert. De gemeente wil aan het gebied een 'groene, duurzame invulling geven'. „We gaan daar geen wo ningen bouwen", aldus Weststra te. De groene invulling is een voorwaarde van de provincie om het geld voor aankoop van het Amac-terrein te mogen benutten. De gemeente denkt aan de aanleg van een zonnebos, de opstelling van een zonnepanelenpark gecom bineerd met groen. Weststrate ver wacht op korte termijn de bespre kingen met de provincie af te ron den. Daarna kunnen de onderhan delingen met de projectontwikke laar beginnen. De wethouder hoopt rond de zomer tot overeen stemming te komen. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN CDA Wij zijn tegen afschaffing van de provincie Zeeland! Onze provin cie is een onmisbare bestuurslaag met een takenpakket en een ver bindende rol tussen landelijke overheid en gemeenten. 50PLUS 50PLUS vindt dat Zeeland een zelfstandige Provincie moet blij ven. De Provincie Zeeland mag niet opgaan in een superprovin cie. Bestuursvormen mogen wor den samengevoegd maar wel bin nen de provinciale grenzen. VVD De WD wil een onderzoek naar de mogelijkheden om de bestuur lijke slagkracht in Zeeland te ver sterken. Daarbij kan ondermeer gedacht worden aan een pilotpro- ject, waarin de Provincie en het Waterschap opgaan in een nieuw te vormen Gewest Zeeland. SGP Behoud van Zeeland als zelfstandi ge provincie door sterk in te zet ten op samenwerking met onder andere de Zeeuwse gemeenten. D66 Het bestuur van de provincie Zee land kan wat ons betreft veel be ter. Toekomstbestendige oplossin gen zijn vaak alleen te bereiken door samenwerking tussen pro vincies in Nederland al dan niet met regio's over de grens. PvdA We blijven intensief de samen werking opzoeken met omliggen de provincies en Vlaanderen om Zeeuwse kansen te verzilveren en knelpunten op te lossen. Groenlinks Om de provincie goed te laten functioneren, moeten samenwer kingsverbanden gezocht worden in de driehoek Rotterdam/ Moerdijk/Vlissingen/Terneuzen, vooral op economisch vlak. MIDDELBURG - Het 55 pagina's dik ke eindverslag van het huidige col lege van Gedeputeerde Staten ademt in alle opzichten hosanna. In een bestuursperiode (2011- 2015) die zich kenmerkte door fi nanciële en economische onzeker heid hebben 'we' het zo slecht nog niet gedaan, is de teneur. „Het meeste is gelukt." Maar al het goede ten spijt, kleeft aan Ben de Reu (PvdA) een golf van faillissementen, met Zalco en Thermphos als absolute diepte punten. George van Heukelom (SGP) staat synoniem voor een riante vertrekregeling van 160 pro vincie-ambtenaren en gebrekkig busvervoer. De inzet van Carla Schönknecht (WD) is verschrom peld tot het verdwijnen van de leeuw uit het 'bedrijfslogo' van de provincie. En schatkistbewaarder Kees van Beveren (CDA) laat een begroting na met een algemene reserve die is gekelderd van 92 miljoen euro tot 27 miljoen en die naar verwachting in 2018 diep door de afgesproken bodem (25 miljoen) zakt naar 17 miljoen. Verreweg het grootste aan deel in het eindverslag is voor economie en werkge legenheid. Terecht, gezien het directe be lang voor eigenlijk al le Zeeuwen. Ben de Reu heeft het als nieuwkomer ge lijk flink voor z'n kie zen gehad. Voor Zee land toonaangevende bedrijven als Zalco, Thermphos, Sas Glas, Neckermann en Phi lip Morris gingen dicht. Hij kon niet voorkomen dat hon derden mensen zon der baan kwamen te zitten. De Reu trok al les uit de kast voor een doorstart van Thermphos. Dat mis lukte. Met de mobili teitscentra die hij met hulp van Europe se fondsen wist te rea liseren voor ex-werk- nemers van Zalco en Thermphos, boekte De Reu meer succes. Inmiddels is respec tievelijk 70 en 80 pro cent van het perso neel aan een nieuwe baan geholpen. De NV Economische Im puls haalde de afgelo pen vier jaar onder zijn aanvoering 56 be drijven naar Zeeland, uiteindelijk goed voor 1500 arbeids plaatsen. Zijn optre den in het fusiebe- sluit Scoop-Zeeuwse Bibliotheek (een be zuinigingsslag) bracht hem evenwel een berg kritiek van de werkvloer en uit de politieke arena. Onder de PvdA-gede- puteerde werd bezui nigd op lokale uitga ven voor cultuur en sport. Maar als wieier- liefhebber liep hij zich wél het vuur uit de sloffen voor een fi nish van de Tour de France en een etappe van de Giro d'Italia. 'S-HEER ARENDSKERKE - De 'bushal te' langs de Nieuwe Rijksweg bij 's-Heer Arendskerke is een 'tijde lijke noodoplossing'. De halte bestaat uit een paal in de berm, de bus moet op de 8o-kilo- meterweg stoppen. Meerdere mensen spraken hun verbazing uit over die in hun ogen gevaarlij ke situatie. De provincie heeft nu laten we ten dat er langs de Nieuwe Rijks weg een nieuwe bushalte komt. „Wij zijn daar volop mee bezig en nemen hierin de suggesties van de dorpsraad mee", aldus een woordvoerster. Tot die tijd blijft de tijdelijke halte bestaan. Onder meer het dak, de goten, het metsel- en voegwerk, onder dorpels, ramen, kozijnen, schilder werk en de natuurstenen trap worden onder handen genomen. Inpandig worden de cv-installa- tie, het sanitair en de elektrische installatie vervangen. Volgens wethouder Loes Meeu- wisse wordt geprobeerd het werk zonder al te veel overlast uit te voeren. Wel zal het Lunchcafé de deuren noodgedwongen een week moeten sluiten. Ook over de voltrekking van huwelijken moet nog 'afstemming' plaatsvin den. Het werk zal worden uitgevoerd door bouwbedrijf Van de Linde en moet eind van dit jaar klaar zijn. De provincie heeft al een sub sidie van een half miljoen euro toegekend voor de klus aan het rijksmonument. De gemeente legt zelf de andere vijf ton bij. Het oudste gedeelte van het stad huis dateert uit 1410, in de eeu wen daarna hebben er nog diver se uitbreidingen plaatsgevonden. JAAR Interior GOES - De Bergmuzikanten van Huize den Berg treden vanavond op in buurthuis De Pit in Goes-Zuid. Het optreden begint om 19.30 uur, de zaal is om 19.00 uur open. Entree is 3,00. De vervallen gebouwen op het Amac-terrein aan de rand van 's-Heeren- hoek bieden al jaren een desolate aanblik, foto Mechteld Jansen door Theo Ciele 'S-HEERENHOEK - De gemeente Bor sele hoopt nog deze zomer het Amac-terrein in 's-Heerenhoek van de projectontwikkelaar Cingelveste over te kunnen nemen. Wethouder Kees Weststrate praat met de pro vincie Zeeland over het aanwen den van geld uit de pot voor groen in de Sloerand voor de aankoop. Zijn gemeente en provincie het eens, dan zal de gemeente een bod uitbrengen. De klus zit erop door Marcel Modde Ben de Reu (PvdA) BAKKERIJ WEEKENDAANBIEDING www.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND! door Luc Oggel GOES - Het stadhuis op de Grote Markt in Goes staat vanaf halver wege volgende maand in de stei gers voor een grondige restauratie. gpj15 W00NTREND ZEELAND Woontrend Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65