m SP0(R)TS TOP Amemulden toont tekenen van herstel 23 De Strandlopers is Schouws kampioen De Horst K* 7 38 SPORT Pannekoekenmolenloop is klassieker Enduro-dinic in Rilland-Bath Oemoemenoe moet punten pakken Roadies laat Powerrrr zweten Wonen in een Serviceflat ip/ T nw— Het is de langste loop van Zeeland qua naam, de Pan nekoekenmolenloop in de boswachterij van Westen- schouwen. Atletiekvereniging Delta Sport tekent za terdag wederom voor de organisatie van deze klassie ker. De wedstrijd is er een voor trailspecialisten, want het parkoers wordt getekend door een aantal beklimmingen. De wedstrijd gaat over 15 kilometer, daarnaast is er een trimloop over dezelfde afstand en van 7.5 kilometer. Aanvang: 13.30 uur. De Motor Enduro Vereniging Zeeland, kortweg ME- VZ, houdt zaterdag een Enduro-clinic. Onderdeel er van is een teamenduro van drie uur. Het team be staat uit twee rijders en kan zich vooraf inschrijven. Om 10.30 uur is het verzamelen op het Schelde-cir- cuit in Rilland-Bath. Het parkoers is gesitueerd op de crossbaan, een 4x4 terrein en een perceel grond van Rijkswater staat. Eén ronde is ongeveer zes kilometer en daarin zijn hindernissen opgenomen zoals boomstammen en rioolpijpen. Verdere informatie: www.mevz.nl Zaterdag moet Oemoemenoe in staat worden ge acht om punten te pakken als The Hookers op be zoek komt. De Middelburgse rugby-ereklasser ver loor eerder dit seizoen met 12-13 en 11-7 van de ploeg uit Hoek van Holland, die met een wedstrijd meer gespeeld vijf punten meer heeft. Oemoeme noe beschikt over een fitte selectie. De kick-off is om 15.00 uur op sportpark De Sprong. De Arnemuidse korfbalploeg en de concurrent uit Maartensdijk eindigden na veertien speelron des in de zaalcompetitie op 23 punten. Tweemaal Zes liet tame lijk verrassend vijf punten liggen in de maanden december en ja nuari, TOP deed dat in februari. De Walcherse formatie werd van wege de naderende titel zenuw achtiger en zenuwachtiger, met als gevolg een gelijkspel tegen An tilopen en nederlagen tegen Rust Roest en Tweemaal Zes. Nu moe ten de twee teams een extra con frontatie aangaan, morgenavond in Dordrecht. „Een feit is bijvoorbeeld dat wij meer kansen creëren dan Twee maal Zes", vertelde Goedkoop, die de beelden van de verloren thuiswedstrijd (15-17) grondig ge analyseerd heeft. „Ik zag dat wij veel meer doelpogingen hadden. Dat is zo'n belangrijke basis voor een overwinning. Met iets meer vertrouwen in het afronden, kun je de wedstrijd in je voordeel be slissen. Ook zullen we onder de korf iets meer rebounds moeten winnen." Aan dat vertrouwen is de afgelo pen weken gewerkt. In de aan loop naar de uitwedstrijd van af gelopen zaterdag tegen Excelsior (17-20) ging de ploeg lasergamen - om even te ontspannen - en voerde Goedkoop meer gesprek ken met zijn spelers dan anders. „Maar de spanning gaat er natuur lijk niet helemaal van af', beken de Goedkoop. „Ik probeer on dertussen wel aan alle kanten de druk te temperen. Dat doe ik on der meer door de buitenwacht ervan te doordringen dat ze het verwachtingspatroon niet te hoog moeten opvoeren. Ik vind het mooi dat heel de vereniging apetrots is op het eerste team en dat er steeds zo veel toeschou wers meegaan naar uitwedstrij den, maar men moet ook besef fen dat de spelers het best lastig hebben." In Delft zag de trainer al herstel. „De vraag was: kunnen we de heksenketel bij Excelsior, waar we ook moesten winnen om in de race te blijven, het hoofd bie den? Toen de wedstrijd een kwar tier bezig was, staken we op de bank de koppen bij elkaar. De an dere stafleden en ik concludeer den dat de spelers hun zenuwen de baas waren. Aan het einde van de wedstrijd werd het nog wel even spannend, maar het team bleef overeind. Dat moeten we meenemen naar zaterdag." Hoe TOP, dat met meerdere tou ringcars richting Dordrecht ver trekt, aantreedt tegen Tweemaal Zes, wil Goedkoop niet kwijt. De Arnemuidse opstelling blijft tot morgen geheim. „De tegenstan der leest ook de regionale media", reageerde hij. „Zelf ben ik ook al aan het googelen, om iets wijzer te worden. Er is deze week overi gens al een stille oorlogsvoering bezig. Tweemaal Zes heeft de vi deo van de laatste wedstrijd niet op tijd ingevoerd in het systeem dat voor alle clubs beschikbaar is. Tja, als ze het zo willen spelen... Wij moeten ons daar niet door af laten leiden. Zulke dingen maakt ons alleen maar feller." Mocht TOP in Dordrecht kam pioen worden, dan wordt het de derde Zeeuwse club in de hoofd klasse. Na Swift (ook in de zaal) en Fortis (op het veld). Het ver schil is wel dat de hoofdklasse toen nog het hoogste niveau van Nederland was. Inmiddels is er in de zaalcompeti tie een Korfbal League boven ge komen. Met iets meer vertrouwen in het afronden, kun je de wedstrijd in je voordeel beslissen BESLISSINGSWEDSTRIJD TOP-TWEEMAAL ZES ff 23 362-253 23 344-269 In het Laco-sportcentrum in Zie- rikzee heeft het sterke team zo veel punten verzameld dat vier weken voor het einde van de com petitie de voorsprong al onover brugbaar is geworden. De Strand lopers wonnen met 5-0 van Vi- vars.nl In de eerste klasse is er nog wel volop strijd om de tweede plaats: tussen Stella Boys/'t Centrum en Van Oeveren/WIK. Stella Boys won met 7-2 van degradant Moto renboys en Van Oeveren/WIK was veel te sterk voor het gehaven de team van IJtama. ASZ door brak de overwinningsroes van Air pack en won met 5-1. In de tweede klasse won promo tiekandidaat Stella Boys/'t Cen trum 2 overtuigend met 14-5 van Via Adviseurs. De nummer twee, Deco Home Zierikzee, verspeelde punten tegen FC Kerkwerve/ Olie geultje met een 1-1-eindstand. Spuiterij Elfrink won met 8-1 van De Vlinder. MIDDELBURG - De poolbiljarters van Roadhouse Roadies dwongen de koploper in de regionale eerste klasse, Powerrrr uit Goes, een ge lijkspel af. De Middelburgers lieten de lijst aanvoerder flink zweten, want zij namen een 3-1-voorsprong en had den aan nog een gewonnen partij genoeg voor een onverwachte overwinning. De in topvorm ver kerende Mark van Wijngaarden zorgde met twee overwinningen voor 2-0 en Abel van de Sande voegde er nog een toe. Pas toen kwam Powerrrr onder stoom en won de resterende partijen mid dels Tim en Gino de Ruyter en Henk Diepstraten. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 14 maart 10.30 - 15.00 uur. Serviceflat De Horst De Horst 48 4461 WZ Goes Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 14 MAART door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - TOP-trainer Arco Goedkoop gelooft heilig in een overwinning, morgen in de beslis singswedstrijd tegen Tweemaal Zes. „Niet omdat ik dat als coach nu eenmaal moet doen of omdat ik heel chauvinistisch ben, maar om dat ik weet dat de feiten in ons voordeel spreken", zei hij aan de vooravond van de ultieme strijd om het kampioenschap. TOP Arnemuiden en Tweemaal Zes behaal den deze competitie beide 23 punten uit veertien wedstrijden. Arco Goedkoop Locatie: Deltahal, Dordrecht. Tijdstip: zaterdag, 19.00 uur. Eindstand overgangsklasse C TOP 14 11 1 2 Tweemaal zes 14 11 12 ARN EMU 11 DEN M vneem^. ,l44ffTENS0sl Eerdere wedstrijden Tweemaal Zes-TOP 15-23 TOP-Tweemaal Zes 15-1 7 Informatie verenigingen TOP Tweemaal Zes Plaats Arnemuiden Maartensdijk Opgericht 1941 1968 Clubkleuren Rood-wit Oranje-wit Ledenaantal Ca 430 Ca 275 Seizoenen 3 3 op rij in (daarvoor eerste (daarvoor overgangsklasse klasse) hoofdklasse) Infographic Sjoera van der Horst bron Roeland van Vliet ZIERIKZEE - De zaalvoetballers van De Strandlopers/Ginsterveld uit de Westhoek zijn kampioen geworden in de eerste klasse van de ZieZa- Vo-competitie op Schouwen-Duive- land. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59