De kerk is voor alle dorpsbewoners Visvijver Nieuwerkerk wordt uitgebaggerd 30 SCHOUWEN-DUIVELAND De voorzitter In deze rubriek komt wekelijks een voorzitter op Schouwen-Dui- veland aan het woord. Vandaag Willem Kalis, voorzitter dorpsge meente Renesse en Noordwelle, beheerder van de kerken in beide dorpen. U heeft een druk bestaan, begrijp ik? „Klopt. Ik ben directeur van een adviesorganisatie voor de meubel industrie en interieurbouw in Woerden. Ik woon in Ellemeet, dus ben vaak pas laat thuis. Voor mijn voorzitterschap komt het enerzijds goed van pas dat ik deze functie heb. Ik weet inmiddels hoe je effectief bestuurt. Aan de andere kant kom ik niet overal aan toe. Ik zou meer klusjes wil len doen, vaker bij overleg willen zijn. Het zou ideaal zijn als ik als voorzitter ook ambassadeur en spreekbuis kon zijn." Toch blijft u voorzitter? „De kerk is belangrijk voor mij. Ik wil er niet alleen gebruik van ma ken, ik wil helpen haar in stand te houden. Dat is allang niet meer zo vanzelfsprekend als vroeger, toen veel meer mensen de kerk bezochten. We hebben veel oude re leden, maar jongeren komen steeds minder naar de kerk." Hoe proberen jullie de kerkbanken toch bezet te houden? „We beperken ons niet tot de ac tieve kerkgangers, juist niet. We betrekken alle dorpsbewoners er bij. De monumentale dorpskerk is ook hun kerk. Onze dominee, Piter Goodijk is daar goed in. Alle dorpsbewoners kennen hem, hij is oprecht geïnteresseerd in hen en laat dat ook blijken. Dat wekt sympathie. Zo hebben we inmid dels zo'n honderd vrijwilligers die actief zijn voor de kerk. En dat zijn lang niet altijd de mensen die je ziet tijdens de diensten." En verder? „De kerk in Noordwelle gebrui ken we ook als plek waar mensen tot bezinning kunnen komen. We willen samenwerken met pen sions in de omgeving. Met dit soort acties proberen we een bre de groep mensen aan te trekken." Vorig jaar trokken raadslid Wim Dorst en de hengelsportvereni ging Oosterschelde aan de bel om dat de vijver ieder jaar verboden gebied is in verband met de gifti ge blauwalg. Waterschap Schelde- stromen is toen een onderzoek be gonnen naar de oorzaak. Het resul taat is nu dat de vijver uitgebag gerd gaan worden. Maandag wordt begonnen met het leegvis sen van de vijver door een profes sioneel visser. Daarna wordt de vijver leeggepompt, uitgebaggerd en uitgediept. Omdat de vijver straks dieper is, zal het water min der snel opwarmen. De bagger wordt afgevoerd naar het slibde- pot in Zierikzee. Ook de oevers worden aangepakt, enkele stuk ken worden flauwer gemaakt en met riet ingeplant. Als het werk klaar is worden de meeste vissen weer teruggezet. Het project duurt twee weken en kost 30.000 euro. Dat wordt betaald door de gemeente en waterschap. Vlissinger opgepakt Een 29-jarige Vlissinger is woensdag opgepakt voor het vernielen van een auto. Getui gen zagen hem over een auto lopen en er deuken in trappen. Zij gaven de politie een signale ment, waarna die de Vlissinger inrekende. Uitverkoop Dorcas In de Dorcaswinkel start vrij dag de uitverkoop van de win tercollectie. Alle dames- en he renkleding en schoenen kosten dan €2,50. Deze actie duurt twee weken. De winkel aan Zandweg 30 is vrijdagmiddag en zaterdagochtend geopend. Man rijdt tegen boom Na een eenzijdig ongeval is een 46-jarige man uit Oost-Souburg woensdag per ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Hij reed tegen een boom, waarna hij kort het bewustzijn verloor. Hoe het ongeluk heeft kunnen ge beuren, is nog onduidelijk. Christenbemoediging De groepering 'Christenen voor Zeeland' houdt zondag om 14.30 uur een bemoedigingssamen komst in de Opstandingskerk, Ja cob Catsstraat 7 in Grijpskerke. Thema: 'Een aangename geur van Christus'. Informatie: www.chris- tenenvoorzeeland.info. Man met wapens vast Een 27-jarige man is in zijn wo ning aangehouden. De politie deed donderdagochtend een in val na een tip. In het huis vond de politie twee alarmpistolen en munitie en een tiental boks beugels. De man is aangehou den en na verhoor vastgezet. Bewegen met peuters Op de Theo Thijssenschool is zaterdagochtend een les 'bewe gen met peuters', met een pira- tenthema. Deze les begint om 10.00 uur en duurt tot 11.00 uur. Deelname kost €10, in schrijven kan via www.bewe- genmetpeuters.nl Willem Kalis: „Het zou ideaal zijn als ik als voorzitter ook ambassadeur en spreekbuis kon zijn." foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting NIEUWERKERK - De visvijver in Nieu werkerk wordt opgeknapt. De vis vijver wordt gebaggerd en dieper gemaakt. Daarmee moet de jaar lijks terugkerende blauwalgplaag voorbij zijn. VLISSINGEN ZIERIKZEE OOST-SOUBURG GRIJPSKERKE KRABBENDIJKE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57