WONEN 5 PZC-lezers maken via Geniet! kans op een nieuwe badkamer ledereen kan strak bloemperk maken grond. Zou het dan toch gaan luk ken met mijn Frühlingsboten? De winterakoniet heeft een klein genootschap van toegewijde verza melaars en veredelaars. Door hun toedoen breidt het aantal variëtei ten zich gestaag uit. De huis-tuin- en-keukenakoniet is goudgeel, maar er zijn nu ook zwavelgele en citroengele vormen in de handel. Ook variëteiten met gevulde en halfgevulde bloemen zijn bij ver zamelaars bekend. Ik houd me voorlopig bij de gewo ne gele. Maar wie op kalkrijke grond tuiniert, kan zich wellicht uitleven met andere soorten, zo als de witbloeiende winterakonie- ten uit Siberië en Japan. En als u mij volgend jaar tegenkomt met zo'n kunststof kist op het dak van mijn auto, dan zitten daar geen ski's in, maar winterlingen... HEBBEN VRIJDAG 13 MAART 2015 Natuurlijk, je wilt wel. Heel graag zelfs. Maar, je bent nu eenmaal niet zo handig met meetlint en liniaal. En dan wordt het scheppen van een mooi, strak tuintje met bloembollen voor een kleurrijk voorjaar, een perk je maken met eenjarige zomerbloe men of een sierlijke buxushaag een lastig karwei. Toch hoeft dat niet zo te zijn. Met plantmallen van karton kan iedereen zijn tuin veranderen. Via www.plantmallen.nl zijn liefst 114 standaardmodellen verkrijgbaar, die in 4 categorieën zijn onderverdeeld: gesloten modellen, sierlijke krullen, muuraansluitingen en hoekoplossin gen. Alle modellen zijn verschillend Maak met mallen een strakke tuin. van vorm en afmeting. Ze zijn eenvou dig koppelbaar en maken het inrich ten van de tuin een makkie voor iede re doe-het-zelver. Ook zijn ontwerpen op maat mogelijk. Voor prijzen zie: www.plantmallen.nl Bent u toe aan een nieuwe badka mer? Via de PZC-glossy Geniet! kunt u een makeover winnen ter waarde van 10.000 euro. De verbouwing wordt verzorgd door Dominicus in Westkapelle en Goes. De specialist in sanitair, haarden en natuursteen bestaat veertig jaar en geeft om dat te vieren een badkamer- makeover euro weg. U kunt als PZC-lezer in aanmerking komen voor deze makeover als u een mail stuurt naar geniet@pzc.nl met een motivatie waarom juist u voor die verbouwing in aanmerking zou moeten komen. Stuur ook foto's mee van uw huidige badkamer. In de Geniet! van juni doet de PZC uit- I gebreid verslag van alle werkzaamhe den en het eindresultaat. De make over moet half mei klaar zijn. De werkzaamheden beginnen dus op kor te termijn. Ron Smaardijk en Ria Riedijk hebben op de fundering na hun huis zelfgebouwd, foto's Ruben Oreel De garage van Ron onttrekt het huis aan de voorkant aan het zicht. Een minimalistische inrichting is wel praktisch, met drie katten in huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51