/r John de Mol is het vergaderen zat Rutte: affaires boeien kiezer niet Holland America Line IN HET NIEUWS 3 LAREN - Mediamagnaat John de Mol kan nog eens 500 miljoen euro bijschrij ven op zijn bankrekening. ITV, het grootste commer ciële tv-bedrijf van Groot- Brittannië, betaalt dit per direct voor Talpa Media, waarvan De Mol oprichter en enig aandeelhouder is. Een bedrag dat uiteinde lijk kan oplopen tot 1,1 mil jard euro. Maar dan moet Talpa de komende acht jaar wel flink winst blij ven maken. Over 2014 be droeg de winst voor belas tingen 61 miljoen euro, op een omzet van 233 mil joen. Ook moet De Mol nog acht jaar be trokken blijven bij het bedenken en ontwikkelen van tv-programma's. Dat is exact wat De Mol wil: zich toeleggen op het creatieve werk en het zakelijke aan ande ren overlaten. Dat zei De Mol gisteren tegen de pers. „Cijfers, vergaderen, het is niet mijn favoriete deel, sterker nog, ik heb er een hekel aan." De Mol is ziek ge weest en heeft een week in het zieken huis gelegen, vertel de hij. Toen reali seerde hij zich dat hij een agenda had vol vergaderingen en afspraken waar hij het nut niet van inzag. Hij besloot tot de verkoop van zijn bedrijf. Daarbij speelt een rol dat hij bin nenkort zestig wordt. „Puur zakelijk gezien is de timing goed." Talpa is vooral succesvol met het doorverkopen van The Voice. De talenten jacht is inmiddels in 180 landen op tv en juniorver sie The Voice Kids is aan 28 landen verkocht. ITV - waarvan verschillen de tv-zenders en produc tiebedrijven deel uitma ken - kan op zijn beurt een creatieve impuls ge bruiken, zei topman Adam Crozier. Talpa's platenlabel 8ball Music, de radiostations en Talpa's aandeel in SBS Ne derland vallen buiten de deal. Hij zegt dat vandaag in een inter view met deze krant. Volgens de premier maakt zijn achterban zich druk over andere zaken dan de affaires in de partij. Vragen krijgt hij daarover niet op straat, meldt de VVD-leider. Wel besto ken mensen hem met vragen over de werkloosheid, belastingen en veiligheid: „Ze verwachten dat je IS oprolt." De WD-verkiezingscampagne wordt overschaduwd door partij- sores. De VVD-boegbeelden op Justitie, Opstelten en Teeven, ver trokken, Kamerlid Mark Verhei- jen stapte op na declaratiefouten. In Stichtse Vecht zit een WD- raadslid vast op verdenking van witwassen en hennepteelt, en het OM heeft daar twee oud-WD-ge- meentebestuurders op de korrel na pogingen om een burgemees tersbenoeming te beïnvloeden. WD'er Ricardo Offermanns kreeg gisteren een werkstraf van zestig uur wegens medeplichtig heid aan het schenden van de ge heimhoudingsplicht in een sollici tatieprocedure in 2012. Deze ging over het burgemeesterschap van Roermond. De premier haalt hard uit naar D66. Die partij wil snijden in de groeiende overheidsuitgaven voor lastenverlichting. Dat plan is 'lomp', meent Rutte: „Het klinkt leuk, maar het is toedekken dat je snijdt in lerarensalarissen, zorg, sociale zekerheid. Dat is de meest schadelijke bezuiniging." 1699 Ga naar Kras.nl/hollandamericaiine of bel 0900-96977ocPg Holland America Line VRIJDAG 13 MAART 2015 hebt VAN -WATJE NIEJ^KO stiff VOET door Sandra Donker en Niels Klaassen DEN HAAG - Kiezers laten zich niet afschrikken door kwesties in de WD, beweert premier Mark Rutte. „Op straat merk ik dat mensen be zig zijn met economie, banen, vei ligheid." pagina 12 'Geen vriendenclub' Over affaires krijgt premier op straat geen vragen, zegt hij, wel over werkloosheid, belastingen en veiligheid Ontdek het cruisen met een van de beste rederijen ter wereld: Holland America Line en maak kennis met de mooiste Noorse fjorden! Vertrek vanuit Rotterdam per luxe ms Rotterdam, inclusief alle maaltijden aan boord. Noorse fjorden Flam Vertrek vanuit Rotterdam naar o.a. Flam, Ulvik, Stavanger en Kristiansand. Treinrit per unieke Flambaan mogelijk Inclusief passage Sognefjord Vertrek: mei t/m sept. Zie: Kras.nl/37093 Noorse fjorden Noordkaap Vertrek vanuit Rotterdam naar o.a. Flam, Trondheim, Tromso, Noordkaap en Bergen. Passage Geirangerfjord en Sognefjord Klantbeoordeling 9,0 Vertrek: 16 mei Zie: Kras.nl/37108 8 dagen 8 dagen Waarop reageren de sticker veranderen als ejJ A, Vloeistof Warmte Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds A Signature of Excellence

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3