Swingen en slijpen in het Schuttershof Ook Van Vollenhoven informeerde naar dok 30 WALCHEREN BADPLAATSBELANGEN Barcodes Stemlokalen verwisseld weekenddiensten KPN-kwestie leidde tot opstappen van bestuursleden. Horeca op Walcheren Op zondag 22 maart speelt Nils Wo- gram's Nostalgia met Terneuzenaar Arno Krijger op Hammond-orgel in het Schutters hof- vrijwel meteen was er die as sociatie met Paula Koster die het zelfde instrument met verve liet zingen. Haar man Piet zong vaak mee, want hij was, zoals ze dat in die tijd noemden, een crooner. In de jaren 'so-'6o was het Schutters hof the place to be als het swin gen je in het bloed zat. Natuurlijk was Baby den Toonder wereldberoemd in Zeeland en hij swingde met zijn Babytonband stad en land af. Ko Kempe speelde ook een tijdje bij de Babytonband en hij was er bij toen ze Corry Brokken begeleidden in het Vlis- singse café Cosy Corner. Maar Ko wilde weieens wat an ders, dus richtte hij the Moonli- ners op, een strakke band die soms vergezeld was van cabaretge zelschap de Oprechte Amateur. Mijn vader drumde in the Moonli- ners, maar deed ook, samen met onder anderen Piet en Mientje de Leeuw, Frits en Wil Wiggers en mijn moeder, mee in de sketches die werden opgevoerd. Maar in die tijd was er meer, veel meer dat de planken van het Schuttershof en de Gouden Poor- te onveilig maakte. Je had 't legendarische Overschot je met onder anderen Dries van Baaren (alias Jan van 't Zand), An nie Goedegebuure, Jo Julianus, Ri- nus Kievit en Toos Slagter. Wim de Graaf - schrijver van 'Langs de lijn', het clublied van Zeelandia Middelburg - was, samen met de gebroeders Jo en Wim den Hollan der, de drijvende kracht achter de Zuidwesters die ook in de hele provincie furore maakten. Het was soms verwarrend, omdat sommigen in verschillende gezel- schappen tegelijk aan cabaret de den. Tussen de bedrijven door goochelde Ko Kemeling als Ali Ben Lux met Miss Blindina ofte wel Sara van Wittene het ene na het andere witte konijn uit de ho ge hoed of anders deed Guus Mar- quinie alias Mystic Marco dat wel. Ontwikkeling en Ontspanning was een verhaal apart, want de personeelsvereniging van de PZEM voerde bijna jaarlijks een re vue in het Schuttershof op. Kees van Hoek schreef en regisseerde, bijgestaan door 'Oude' Barend de Jonge die dan weer de oprichter was van de Scherpschutters. Het enige dat bij zulke avondjes uit altijd het zelfde was, was het zogenaamde bal na dat met harde hand werd geleid door Wim Meeuse die een dansschool in Middelburg had waar bovengete- kende ooit de horlepiep leerde. Het bal na was een vrijwel onein dig proces van swingen en slijpen op de dansvloer - je stampte met je voet op de grond en er was een feest, schreef Remco Campert - maar niet te dicht op de huid, want daar was Meeuse niet zo voor. De grote versierders moesten zich dus behelpen met een foxtrot of Engelse wals en kom dan maar eens nader tot u. Nu wordt er bij de optredens van Muziek Podium Zeeland in het Schuttershof weinig gedanst, maar wie weet swingt het Ham mond-orgel van Arno Krijger wel als een tierelier. Ik zal er zondag in ieder geval bij zijn - misschien gaan m'n beentjes wel van de vloer. Rob van Hese kijkt terug op de geschiedenis van Het Schuttershof, onder meer op het fameuze bal na DOMBURG - In Domburg wordt za terdag een nieuwe, negenhoofdi- ge stadsraad opgericht. De oude, uit nog slechts vijf personen be staande stadsraad, stortte in na het opstappen van voorzitter Loui sa Keunen en penningmeester José van Noort. Ze ruimden het veld na onenig heid over het burgerinitiatief te gen de bouw van een groot well ness hotel op het KPN-terrein. De twee vonden het onverteerbaar dat hun stadsraad weigerde het burgerinitiatief te steunen. Dat had volgens hen wel moeten ge beuren omdat het initiatief onder tekend was door 166 gezinnen of wel een groot deel van de onge veer 1500 inwoners. Het initiatief, VLISSINGEN - Op een aantal adres sen in de gemeenten Noord-Beve land en Vlissingen zijn woensdag kandidatenlijsten voor de verkie zingen bezorgd waarop de ver keerde stemlokalen staan ver meld. Noord-Bevelanders hebben kandi datenlijsten gekregen met stemlo kalen van de gemeente Vlissin gen en op een aantal van de kandi datenlijsten dat in Vlissingen is bezorgd, staan de Noord-Beve- landse stemlokalen vermeld. De fout ligt bij de verspreider die vrijdag een excuusbrief met de juiste stembureaus verstuurt. dat de gemeenteraad opriep de po sitieve houding tegenover de ho- telbouw te herzien, voldeed aan de vereisten om op de politieke agenda te worden geplaatst. Toch weigerde de gemeenteraad het in behandeling te nemen. De initia tiefnemers beklaagden zich daar donderdag over tegenover de Be zwaarschriftencommissie. Die doet binnenkort uitspraak. De zit ting werd bijgewoond door een dertigtal Domburgers, onder wie ook de afgetreden stadsraadbe stuurders. Die staan overigens po sitief tegenover de nieuwe stads raad, waar nog maar twee leden uit de oude ploeg in zitten: Senko de Witte en Ko Jan Provoost. Die laatste fungeert voorlopig als woordvoerder. „Ik ben blij dat zij de kar gaan trekken. Er zitten nu echt goede Domburgers in", zegt oud-voorzitter Keunen. Iedere Domburger kon zich voor de stadsraad kandidaat stellen. Omdat zich negen kandidaten meldden, is geen verkiezing no dig. Zaterdag beslist het negental wie van hen het dagelijks bestuur gaan vormen. Provoost hoopt dat de stadsraad fricties tussen onder nemers en inwoners uit de weg kan ruimen. Nieuwe leden zijn Maartje Weideman, Lianne Gie- lings, Adri Meeuwse, Martijn de Roos, Martin Schiedon, Simon de Visser en Ruben Weststrate. Zo stil als het water dat in het dok staat, zo druk is Niek Peters echter om het in beweging te krij gen. „We hebben bijna wekelijks contact met de werkgroep PSD- net.nl om de Oosterschelde naar het dokje te krijgen", vertelt de voorzitter van Stichting Maritiem Erfgoed Vlissingen. De voormalige veerboot zou een museale functie krijgen in het dok: in de winter drijvend, in de zomer droog zodat bezoekers het van alle kanten kunnen bewonde ren. En als er een schip gedokt wordt, kan het daar heel gemakke lijk plaats voor maken." Want dokken zou natuurlijk veel leuker zijn, zegt Peters. Maar daar voor moet je tegenwoordig aan zo veel milieueisen voldoen. Zo dicht bij de bebouwing kun je ook niet alles doen. Knippen en scheren, ofwel schoonmaken en schilderen, wel, maar zandstralen met staal of een schroefas met olie doorspuiten kun je vergeten. We gaan wel dokken, maar niet zonder beperkingen." De milieuvergunning is aange vraagd, het zeil om verf, mossels en kokkels mee op te vangen is be steld. Ook zijn de dokblokken, waarop het schip zou moeten ko men te staan, onderweg. „De Schelde had die nog liggen en we mogen ze gebruiken. Nu hebben we alleen nog balken nodig om het schip te ondersteunen. We hebben net alles opgemeten." Waarom al deze voorbereidingen niet zijn getroffen vóór de restau ratie? Goede vraag, zegt Peters. „Daar is gewoon nooit over nage dacht. Degenen die deze restaura tie begeleidden, waren bouwkun digen. Zij wisten dit alles niet. Tij dens de Sail van 2013 kregen we een beetje hoop. Toen was Pieter van Vollenhoven hier om het dok te openen. Hij heeft mijn arm blauw geknepen die dag. En nog een keer gebeld nadien, om te vra gen hoe het ervoor staat. Ik heb gezegd dat we stappen zetten. Het gaat langzaam, maar het ge beurt in elk geval goed." De volgende stap die de stichting zet is het opstellen van een dok plan. „Als dat klaar is en het is ge lukt om de Oosterschelde hier heen te halen, dan gaan we een proefdokking doen. Een echte. De Tres Hombres tijdens de opening was leuk, een prachtig leermo ment om te ontdekken hoe we de schipdeur eruit kregen en, niet on belangrijk: hoe we die er weer in kregen, maar dat schip dreef. We willen een écht schip, op échte dokblokken, omdat het nu een maal een écht droogdok is." Volgens Stichting Maritiem Erfgoed gaat er gedokt wor den in Dok van Perry, maar niet zonder beperkingen door Rob van Hese Rob van Hese en Edwin Mijnsber- gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. Nieuwe stadsraad voor Domburg door Henk Postma Zaterdag 14 en zondag 15 maart 2015 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissin gen,.0900-1985. Bereikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Alleen na te lefonische afspraak. Tandartsen A. P. de Looff, Badhuisstraat 140, Vlissin gen, tel.(0118)413881. Spreekuur 11.00 uur tot 12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-47224570 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24 uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienstapo- theek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, 0118-468707. Thuiszorg Buurtzorg (24 uur bereikbaar): gemeente Middelburg postcodegebied 4331 t/m 4333 tel. 0623739196, postcodegebied 4334 t/m 4337 tel. 0610593177. Souburg tel. 0612375210, gemeente Veere tel. 0610226772. gemeente Vlissingen, tel: 06-23741010. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Kanaalweg 83 4401 PEVLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com www.pekaar.com P^KuUl bcstratingimaterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting Interim-secretaris Ko Jan Provoost van de nieuwe stadsraad. Thuiszorg WVO Zorg (24 uur bereikbaar), 06-13223446. Zorgstroom, 0118-684000. ZorgThuis SVRZ, Middelburg/Vlissingen 0118-630630, locaties Veere 0118-587800. Dierenartsen Kleine huisdieren: A.J. Diender en M.J.Diender- van Cemert, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. (0118)410910. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Dierenartsen Borra - Trappeniers, Vliedberg 25, 4373 AZ Biggekerke, 0118-853054. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur be reikbaar) 0118-633803. Dierenartspraktijk Rob Roskam 0118-634842. Spreekuur zonder afspraak zaterdag 10-11 uur, Kelderweg 1, Melisker- ke. Praktijkadres Middelburg, Langevielesin- gel 44 op afspraak. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 06-43727125 (24-uur bereikbaar). door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Zelfs Pieter van Vol lenhoven heeft al gebeld hoe het ervoor staat. Vier jaar na de restau ratie ligt er nog steeds geen schip in het Vlissingse Dok van Perry.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30