12 VERDIEPING DE POLITIEKE LEIDERS Emile Roemer (SP): Mark Rutte (WD): 'We hebben moeilijke jaren achter de rug. Dankzij de inzet en het doorzettingsver mogen van Neder land komen we stapje voor stapje uit de cri sis. Tevreden ben ik pas wanneer iedere Nederlander dat voelt. In het laatste kwartaal kwamen er ruim 40.000 banen bij en dat worden er elke dag meer. Als we nu koers houden, ko men die andere banen er ook'. In het zicht van de verkiezingen volgende week woensdag een serie gesprekken met partijleiders. Zij mochten ook zelf een vraag stellen aan een rivaal. V beloofde in 2012 400.000 banen, nu blijken er 245.000 verdwenen. Heeft u een loze belofte gedaan?' Het was een rotweek, het wa ren lastige maanden. Zel den is premier Mark Rutte van zijn stuk te brengen, maar veel reden tot opge wektheid kan de WD-lei- der niet hebben. Zijn partij wordt geplaagd door inci denten met lokale en lande lijke politici die beschul digd worden van onzorgvuldig declare ren, fraude, corruptie en het telen van wiet. Tot overmaat van ramp verloor Rutte deze week zijn twee boegbeel den Ivo Opstelten en Fred Teeven na ge rommel met bonnetjes van de deal met drugsbaron Cees FL „Het was pittig", zegt Rutte twee da gen na hun gedwongen vertrek in zijn Torentje aan het Binnenhof. „Het zit nog in mijn hoofd." Op z'n Ruttiaans wordt er niet lang getreurd. De kara vaan trekt verder. Hij moet door voor 'dit supergave land'. „Ik hou mezelf voor dat we met een langjarig project bezig zijn. Ik moet als minister-presi dent de focus verleggen naar onze be langrijkste opdracht: ervoor zorgen dat Nederland verder uit de crisis komt." U kunt niet blij worden van zo'n campag ne. „Ik stel vast wat ik op straat zie en wat de peilingen doen. Daar zeggen men sen: we zien dat de economie aantrekt. Ze voelen zich unheimisch over interna tionale veiligheid, ze willen stabiliteit, duidelijkheid. Daar zijn ze mee bezig. Ze zien bijvoorbeeld dat de grote econo mie herstelt terwijl ze dat nog niet mer ken, in bijvoorbeeld Limburg, Gronin gen of Drenthe." Dus al die kwesties in uw partij zijn dan slechts gedoe, klein bier? „Die zijn zeker geen klein bier, het ver- door Sandra Donker en Niels Klaassen foto Evert-Jan Daniels Mark Rutt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12