Australiër verspreidde livebeelden van ernstig misbruiken baby's Borsten zorgen na vijf eeuwen voor opwinding €579 effeweg.nl BUITENLAND 11 Tanzania houdt medicijnmannen en waarzeggers aan voor aanvallen UNESCO Peter Gerard Scully (52) wordt in zijn vaderland al gezocht voor fraude. Hij zit nu in de Filipijnen vast voor het live uitzenden via in ternet van misbruik van baby's. Een video die in Nederland op dook leidde tot zijn arrestatie. Scully's klanten zaten overal ter wereld, ze betaalden elk tot dui zenden dollars aan hem. De Fili pijnen zijn geschokt door de zaak. De agenten die onderzoek deden zeggen nog nooit zulk ernstig mis bruik te hebben gezien. Scully, zelf vader van twee kinde- ren, is ook aangeklaagd voor moord op een tienermeisje. Zij is onder de vloer van zijn huis ge vonden. Een jonge vrouw die met de verdachte leefde, zegt dat het meisje voor de camera werd ge bruikt om dingen bij baby's te doen, zoals het inbrengen van voorwerpen. Ook was er sprake van marteling in een video met als titel 'De vernietiging van Daisy'. Op de Filipijnen wordt ge vraagd om de doodstraf in deze zaak en in Kopenhagen zijn tien mannen aangehouden die zouden hebben betaald voor livebeelden. Maar meesterwerk of niet, facul teitsbestuurder Aliye Yücel vond het blote vrouwenlijf op het doek maar niets. „Aah, wat is dat? Dat moet gecensureerd worden", luid de volgens de studenten de op dracht. De verbijsterde studenten besloten het er niet bij te laten zit ten en hebben inmiddels een lu dieke censuurwedstrijd uitge schreven. Hoe dit meesterwerk te censureren? is de oproep. „Alle in zendingen zijn welkom", meld den de studenten vrolijk. Op so ciale media duikt het 'blote' mees terwerk overal op. Het incident op de Istanbul Uni versiteit staat niet op zichzelf. Niet alleen klassiekers staan in Turkije onder druk. Ook heden daagse kunstenaars moeten op hun tellen passen. Volgens een rapport van de CHP, de grootste oppositiepartij, zijn de afgelopen twaalf jaar - onder het AKP-regi- me van president Erdogan - 32 do cumentaires, films en toneelstuk ken gecensureerd. Vooral bloot ligt gevoelig. De conservatieve mentaliteit duikt overal op. Ook achter de schermen. Eerder dit jaar zorgden nieuwe kledingvoor schriften voor medewerkers van het staatsballet nog voor een rel. Leggings, korte broeken en rok ken zijn achter de coulissen niet meer toegestaan. Volgens de bekende Turkse acteur Genko Erkal houden veel colle- ga's in de kunstwereld hun mond. Te bang voor hun baan of subsidie. Zijn eigen productie maatschappij zou ook op de 'zwar te lijst' van het ministerie van Cul tuur staan na steun aan de Gezi Park-protesten van 2013. Erdogan is geen kunstliefhebber. Een rechtbank in Istanbul oordeel de vorige week dat hij schadever goeding moet betalen aan Meh- met Aksoy. Deze kunstenaar maakte een beeld voor de stad Kars. Twee menselijke figuren, een symbool voor toenadering tussen Turkije en Armenië. Bij een bezoek aan Kars noemde Er dogan, toen nog premier, het kunstwerk een 'gedrocht'. Lokale autoriteiten haalden het direct weg. De kunstenaar spande een zaak aan wegens belediging. Meer dan tweehon derd medicijnman nen zijn in Tanzania aangehouden omdat ze medeplichtig zou den zijn aan een reeks aanvallen op al bino's in het land. De politie maakte giste ren bekend dat ze ook waarzeggers heeft gearresteerd. In totaal gaat het om 225 mensen. „Sommige van de arrestanten hadden voorwerpen in hun bezit als hage- dissenhuid, tanden van een wratten zwijn, struisvogeleie ren, apenstaarten, vo- gelklauwen, muil ezelstaarten en leeu wenhuid", zei een po litiewoordvoerder. De politieoperatie volgt op uitspraken van de Tanzaniaanse president Jakaya Kik- wete dat de aanhou dende aanvallen op al bino's 'walgelijk zijn'. UNIEKE AANBIEDING! M.Êli www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 Wereldcultuursteden Spanje VRIJDAG 13 MAART 2015 MANILLA - Een Australiër die on tucht met hele jonge kinderen film de en daar geld mee verdiende, heeft gisteren toegezegd een rap port te zullen schrijven waarin hij uitgebreid bekent wat hij heeft mis daan. Dit in een poging berouw te tonen. In Kopenhagen zijn mannen aangehouden die zouden hebben betaald voor de opnames uit de Filipijnen door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - Het is een meesterwerk dat studenten van de kunstgeschie denisclub van Istanbul Universiteit kozen voor hun poster. De Hemelse en de Aardse Liefde van Tiziano Vecellio, de beroemde Venetiaanse schilder uit de zestiende eeuw, ook wel bekend als Titiaan. Het schilderij De Hemelse en de Aardse Liefde, dat volgens een faculteitsbe stuurder in Istanbul te bloot is. Studenten mogen van de universiteit Istanbul het 'blote' meesterwerk van Titiaan niet gebruiken DAR ES SALAAM - 11 DAGEN VA Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 11 daagse busreis Vertrek op: 17 apr, 17 jul, 14 aug, 16 okt Highlights: Bezoek aan het wereldberoemde Guggenheim museum Het bekende Paseo del Prado in Madrid Kennismaking universiteitsstad Salamanca Bezoek aan de middeleeuwse stad Toledo Romeinse stadsmuur Avila Inclusief: 10 hotelovernachtingen in 3*/4* hotels 10 maal ontbijt en diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11