13°# Phantasialand Achter het stuur met Maatregelen tegen agressie op stations en in treinen Stroomstoring treft talkshow Humberto Tan Terug naar het vuurpeloton 2 en 3 Forensisch recher cheurs verzetten zich tegen het dragen van een uniform. Stop op levering dodelijke injecties heeft wrang gevolg: de comeback van het vuurpeloton. DEN HAAG - Agenten van de foren sische recherche willen niet in uniform de straat op. Ze vrezen voor hun veiligheid, omdat ze geen wapen dragen en zich niet kunnen verweren tegen agressie en terreur. Dat verklaren meerde re forensisch rechercheurs tegen over deze krant. „Ik ben trots op mijn vak, maar wij kunnen ons niet verdedigen bij calamiteiten", zegt een van hen. De korpsleiding van de Nationale Politie wil dat alle 1.200 medewer kers van de forensische recherche en de Verkeers Ongevallen Analy se (VOA) het nieuwe politie-uni- form aantrekken. Voorheen droe gen deze politiemensen burgerkle ding of een minder opvallend uni form. „Nu we één korps zijn, komt er ook één kledingbeleid", zegt een woordvoerder van de Na tionale Politie. Medewerkers en politievakbon den maken zich grote zorgen. „De ze rechercheurs zijn niet getraind om in actie te komen bij agres sie", zegt Albert Springer van de Nederlandse Politiebond (NPB). „Als ze een uniform dragen, wekt dat bij burgers bepaalde verwach tingen." Inmiddels heeft de Nationale Poli tie besloten het uniform voorlo pig niet verplicht te stellen. De korpsleiding neemt hierover bin nenkort een definitief besluit. Veel zon DONDERDAG 12 maart 2015 AMSTERDAM - Een stroomstoring gisteravond in het centrum van Amsterdam heeft gevolgen gehad voor de talkshow RTL Late Night. Ook de studio waar de talkshow wordt gehouden, op het Rem- brandtplein, stond in het getrof fen gebied. De show van presenta tor Humberto Tan begon daar door ruim een kwartier te laat. Volgens netbeheerder Liander viel de stroom in het gebied rond 21.15 uur uit. Rond 22.30 uur was de storing opgelost. In totaal wa ren 1766 aansluitingen in het cen trum van Amsterdam getroffen. Ook bioscopen zaten in het don ker. Bioscoop Tuschinski besloot vanwege de stroomuitval het pand te ontruimen. De politie liet weten extra te sur veilleren in het getroffen gebied. „We zien dat in dit soort situaties vaker wordt ingebroken", aldus een woordvoerster. De oorzaak van de stroomstoring was een defect in een zogeheten onderstation. Kras.nl/52026 of bel 0900-9697^ DEN HAAG - De overheid en de Ne derlandse Spoorwegen nemen extra maatregelen tegen de agres sie op stations en in treinen. Dat is gisteravond afgesproken tijdens topoverleg tussen de overheid, NS-directie en vakbonden. Op de twintig grootste stations komt een stationsagent, die in dien nodig snel collega's kan op roepen. Ook worden de toegangs poorten op NS-stations zo snel mogelijk gesloten. Het stationsver bod, dat aan bepaalde mensen kan worden opgelegd, wordt van af mei ingevoerd, iets eerder dan gepland. Ook komt er meer came ratoezicht op de stations. Aanleiding voor het spoedberaad was de zware mishandeling van een NS-conductrice vorige week in een trein van Schiphol naar Hoofddorp. NS-personeel op Rot terdam Centraal heeft gisteren het werk tijdelijk neergelegd na een geweldsincident 's ochtends. Mira Linssen uit Middelburg is één van de ik leuker. Ik reed een keer die automaat en 3300 Zeeuwse jongeren die de afgelopen vier vond het een beetje saai worden. Ik dacht: laat jaar op hun zeventiende een rijbewijs haalden, ik het eens met mijn linkervoet proberen. Toen En die gelijk de snelweg op mochten, met een trapte ik per ongeluk op de rem." coach als bijrijder. Haar coach en moeder Coach Daniela: „Op 15 september wordt ze Daniela Kampman: „Ze rijdt best wel pittig. achttien en gaat ze op kamers. Een heel fijn Als ik er naast zit, vind ik dat wel moeilijk." idee dat ze dan klaar is voor de weg." Mira: „Ik rij soms in een auto met versnellin- Mira: „Fijn dat ik zo ervaring kan opdoen. Want gen, soms in een automaat. Versnellingen vind mijn rijvaardigheid kan nog wel beter." Pagina 22 en 23: Die weg op en rijden maar Commentaar Speurder durft niet in uniform door Niki van der Naald en Peter Winterman Pagina 5: 'Ik zie de krantenkop al: agent rent weg bij overval' 257e jaargang nr. 60 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Geniet in dit veelzijdige pretpark van spannende attracties en shows! 4-sterren Hotel Mercure Köln met binnenzwembad Inclusief ontbijtbuffet en één dag entree Phantasialand Tip: bezoek ook het historische Keulen Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds DE STELLING Reageer op pzc.nl Ik coach graag een 17-jarige automobilist UW MENING 349 reacties Ik vind de verkiezingscampagne spannend EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1