Oom van vermoorde Mariska opgepakt 200 buld^rwzjfj.fjJ d EJ/ffSZJfJ.lJ BINNENLAND 7 1994, niet meer. De KNVB laat er geen interlands spelen omdat 'het stadion niet meer van deze tijd is'. Feyenoord wil met een nieuw of vernieuwd én vooral groter sta dion meer inkomsten binnenkrij gen om betere spelers te kunnen kopen. De Rotterdamse wens ont aardde in een felle strijd tussen de voorstanders van een nieuwe Kuip en die van een verbouwing van het huidige stadion. De eersten tekenden futuristische stadions, half in de Maas gelegen. De laatsten appelleerden aan het nostalgische gevoel dat het meest sfeervolle voetbalstadion van Ne derland niet verloren mag gaan. Terwijl ze in Rotterdam ruzieden, bouwden de concurrenten FC Twente en AZ nieuwe stadions. Ze haalden meer inkomsten bin nen én werden kampioen. In 2013 wonnen de romantici in Rotterdam, maar alleen omdat de gemeenteraad niet garant wilde staan voor 165 miljoen euro die nodig was voor de nieuwbouw van 313 miljoen. Ook het plan van Red De Kuip ('houden dat sta dion, maar met een derde ring er op') haalde het niet. En toen kwam bouwer BAM op de prop pen. Het bedrijf zou voor 200 mil joen de Kuip vernieuwen en ver groten tot 70.000 toeschouwers. Tot Feyenoord maandagavond via een persbericht liet weten: BAM en de club komen er niet uit. Het liep spaak op 15 miljoen euro. „Geld dat we liever aan spelers budget voor Feyenoord beste den", stelde René van Ierschot, president-commissaris van Sta dion Feijenoord maandagavond. Hoe het allemaal zo mis kon gaan en zich zo lang voort kon slepen? Plannen maken voor een nieuw stadion is veel te specialistisch voor Feyenoord, daar hebben ze helemaal de organisatie niet voor, zeggen ingewijden. Op een persconferentie in het sta dion legt Feyenoord vandaag uit waarom er na tien jaar praten nog steeds geen hijskraan te zien is en hoe het nu verder moet. Eekelaar van Red De Kuip hoopt dat niet wordt gezegd dat er nu alsnog een nieuw stadion komt. „Dat is niet nodig. Ons plan is goedkoper dan dat van BAM." Smit van de supportersvereni ging: „Wij willen het plan dat het beste voor de club is. Als het maar een weloverwogen besluit wordt." Een ding is zeker: tegen de tijd dat Feyenoord een nieuw stadion heeft, speelt clubicoon Jordy Cla- sie al lang bij een grotere, buiten landse club. Over de aanwijzingen die het re chercheteam had, zijn geen mede delingen gedaan. De advocaat van de verdachte geeft aan vooralsnog niet te kunnen reageren, omdat zijn cliënt in beperking zit. De Pompekliniek zegt om privacyre- denen niet te kunnen ingaan op de arrestatie. De verdachte, die ook meeliep in de stille tocht voor Mariska (21), verbleef in een open afdeling net buiten de kliniekmuren. Hij zat volgens de politie in de laatste fa se van zijn behandel- en resociali- satietraject. De man is, zo beves tigt de familie, in 2004 veroor deeld voor incest met en mishan deling van zijn dochter. Hij kreeg daarvoor drie jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd. Deskundigen hadden de man ver minderd toerekeningsvatbaar ver klaard omdat hij een persoonlijk heidsstoornis had, die werd verer gerd door het gebruik van verdo vende middelen. Het stoffelijk overschot van Maris ka Peters werd op zondag 22 fe bruari door speurhonden gevon den in natuurgebied de Hatertse Vennen bij Nijmegen. Het meisje bleek te zijn gewurgd. Mariska werd vermist sinds ze in de nacht van 8 op 9 februari haar ouderlijk huis had verlaten. Ze had haar moeder verteld dat ze naar een vriendin ging, maar die vriendin wist van niets. Mariska's auto werd twee dagen later in de omge ving aangetroffen; haar tas en por temonnee lagen er nog in. 12 dagen Rivièra van Dubrovnik en Montenegro KRO0TIE- 5 dagen Gérardmer Vogezen Neuf-Brisach Elzas 8 dagen Drielandenreis en Bodensee 10 dagen Eilanden van Dalmatië 10 dagen Istrië Opatija WOENSDAG 11 MAART 2015 door Harm Graat woorden, weinig daden 200 miljoen euro, het bedrag dat de 'vernieuwbouw' van De Kuip mag kos ten. Bouwer BAM kwam echter uit op 215 miljoen. De twee partijen hebben daarom hun samenwerking gestopt. NIJMEGEN - In tbs-instelling De Pom- pekliniek in Nijmegen is gisteroch tend een 51-jarige man aangehou den op verdenking van betrokken heid bij de dood van Mariska Pe ters uit Nijmegen. Het gaat volgens de familie van het vermoorde meis je om een oom van haar. De verdachte met tbs verbleef in open afdeling en liep mee in stille tocht voor Mariska Peters 4,11.18.25 mei 1.8,15,22.29juni/etc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. iillJflLlji U_f3i SS Vertrekdata: 13 april/11,18 mei1,22 juni20julietc. Vertrekdata: 4,18 mei/8, 22 juni/6, 27juli24 augetc. Vertrekdata: 13,27 april 11,25 mei 8 juni etc Vertrekdata: 20,27 april Vertrekdata: ',,27 april 11,25 mei8,22 juni6, 20 julietc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7