'Over de Meelstreep' is ode aan Meirock wordt een terugkeer van koningin Wilhelmina tweedaags festival Accountancy het populairst op beroepenavond 30 ZEEUWS-VLAANDEREN ZorgSaam dient ontslagaanvragen opnieuw in Als Hulst meer investeert in opwaarderen (cultuur)historie ontdekt de (dag)toerist de 'mooiste vestingstad van Nederland'. HULST - De titel 'mooiste vesting stad van Nederland' - uitgereikt door de ANWB - moet Hulst meer uitbuiten. De gemeente moet dan ook niet langer kramp achtig vasthouden aan het binnen halen van kooptoeristen, maar in zetten op het werven van cultuur historisch geïnteresseerde dagtoe risten, stelt de Ondernemersvere niging Hulst Vestingstad. De ondernemersclub presenteer de gistermiddag haar 'masterplan' voor de toekomst van Hulst. Het plan is geschreven door Okra Landscape Architects, een bureau dat ook toeristisch-economische ontwikkelingen in Cadzand-Bad begeleidt. De ingrediënten voor het plan zijn door Hulster onder nemers, bewoners van de binnen stad, de gemeente en diverse cul turele belangenverenigingen aan gedragen, meldde voorzitter Ed Peerbolte van Hulst Vestingstad. De Hulster ondernemers willen de kooptoeristen zeker niet wegja gen. Maar het 'nieuwe winkelen' vereist meer funshopmogelijkhe- den. 'Beleving' is hier - net als bij veel andere landschappelijke ont wikkelingen - het toverwoord. Dagtoeristen komen niet langer al leen naar Hulst om te winkelen. Ook al omdat voordelen als zon dagopenstelling en lagere prijzen er (bijna) niet meer zijn. Voor winkels waar mensen ambachtelij ke (streekproducten kunnen ko pen, die ze ook ter plaatse kun nen consumeren op een gezellig terrasje in een culturele setting, komen mensen uit de omgeving én van over de grens nog wel in de benen, betoogde Peerbolte. Om een groot en breed publiek - jong en oud, stellen, groepen en gezinnen - te lokken, moet Hulst het verblijfsgebied in de binnen stad aantrekkelijker maken. Inrich ting en aankleding van drie 'hot spots' kan daar voor zorgen. De Grote Markt, Houtmarkt en de ba siliek moeten nog meer tot klop pend hart uitgroeien door een uni forme inrichting, vestiging van een bioscoop en eventueel disco theek én multifucntioneel ge- bruik van de basiliek. „De markt blijft gedeeltelijk parkeerterrein, maar een deel moet ook spontaan kunnen worden gebruikt voor op tredens van artiesten of bandjes", verduidelijkte Peerbolte. Een (dag)camping en ontwikke ling van watersportactiviteiten aan en op de Buitenvest biedt, vooral, jonge gezinnen de kans op een actief dagje uit. En het inrich ten van het ravelijn in Hulst-West, met een loopbrug naar de Keldermanspoort, legt ook de Bierkaai open voor bezoe kers, zodat die niet allemaal in het begin van de Steenstraat blij ven steken. Burgemeester Jan-Frans Mulder en wethouder Jean-Paul Hage- man, die beiden een masterplan ontvingen, zijn blij met het initia tief van de ondernemers. De leerlingen van de vier middel bare scholen in Zeeuws-Vlaande- ren konden luisteren naar verte genwoordigers uit 52 beroepsgroe pen. Naast voorbereiding op hun studiekeuze, wilde Rotary Terneu zen laten zien dat er genoeg moge lijkheden in de regio zijn voor af gestudeerden aan het hbo of de universiteit. Met haar vriendin nen Jessie (16), Carlijn (16) en Eva (16) ging Naomi luisteren naar vertegenwoordigers van de beroe pen psychologie, small business en accountancy. „Het was puur toeval hoor, dat we allemaal de zelfde beroepen interessant vin den", riepen de scholieres van het Reynaertcollege in koor. De accountant mocht rekenen op veruit de meeste geïnteresseer den, namelijk zestig. Ook Hidde (17) uit 5 vwo van De Rede luister de naar de uitleg van Peter Donze van Schipper Accountants. „Ik weet al zeker dat ik economie ga studeren in Utrecht. Er zat niet di rect iets tussen in de economie, maar accountancy komt aardig in de buurt." De 52 Zeeuws-Vlaam- se beroepsgroepen maakten op Hidde minder grote indruk dan op de meiden: „Ik kom na mijn studie echt niet terug, het is hier gewoon te rustig voor mij. De aanvragen moesten overge daan worden, omdat het UWV de eerste verzoeken niet aan de eisen vond voldoen. ZorgSaam moest het huiswerk overdoen. De crite ria op basis waarvan boventallige verpleegkundigen zijn geselec teerd, zijn aangescherpt, aldus een woordvoerster van ZorgSaam. Zo is er nadrukkelijker gekeken naar extra opleidingen die zijn ge volgd. Het UWV moet binnen vier a zes weken beslissen over de nieuwe ontslagaanvragen. Het aantal aanvragen is kleiner dan het UWV eerder afkeurde, 24 in plaats van 29. Het verschil zit hem erin dat een aantal verpleeg kundigen is herplaatst of wegge gaan. ZorgSaam diende half de cember voor 261 medewerkers een ontslagaanvraag in. Het me rendeel daarvan is door het UWV wel aanvaard. Onderzoek is nog gaande naar afslanking van de on dersteunende diensten. Het evenement is 'Over de Meel streep' gedoopt, naar de manier waarop destijds, op 13 maart 1945, bij gebrek aan verf de grens werd aangeduid. Eede was toen door oorlogshandelingen bijna hele maal verwoest. 'Over de Meelstreep' begint om 14.00 uur met een wandeling van af het Koningin Wilhelminaplein naar de grens. De 'For Freedom Pipes and Drums Band' begeleidt de stoet. Vervolgens wordt de grensoverschrijding van destijds nagespeeld. Er worden onder meer oldtimers voor gebruikt. Om 15.00 uur is er een herden- king, ook op het Koningin Wilhel minaplein, met toespraken van onder anderen de burgemeesters van Maldegem en Sluis en kranslegging bij het oorlogsmonu ment. Schoolkinderen lezen ge dichten voor en laten ballonnen op. De zestiende editie van de Wilhel- minatocht is zondag vanaf 8.00 uur te fietsen of wandelen. Deel nemers kunnen kiezen uit 6, 12 en 25 kilometer kuieren. Inschrij ven kan tot 13.00 uur in dorpshuis Het Hof van Eede. Meedoen kost drie euro, inclusief consumptie bon. Deelnemers moeten uiterlijk om 17.00 uur binnen zijn. Op vrijdag 1 en zaterdag 2 mei, spelen er tien bands uit Neder land en België in de loods van de familie Baart aan de Klapstraat in Koewacht. „Matt Jacobs Band en The Blue Clay zijn de grote pu bliekstrekkers op vrijdag", vertelt Chantal Polfliet van de organisa tie. „We denken dat het roots- en bluesthema wel aan gaat slaan." Op zaterdag staat de alternatieve muziek en rockmuziek meer cen traal. „We zijn erg trots dat we de Belgische band Flatcat hebben ge contracteerd, ik weet zeker dat de pannen van het dak gaan." Flatcat speelde op festivals als Pukkel pop, Groezrock en Suikerrock. Kaarten voor Meirock zijn vanaf heden te koop voor 7,50 euro in de voorverkoop. Verkooppunten zijn de Plusmarkt en Home Hair Chantal in Koewacht, Marijke's Hobbyshop in Axel, Café Boozz in Hulst en Dagbladhandel An en Wim in Stekene. Kaarten kosten 10 euro aan de kassa. 'Buit status vestingstad Hulst uit' door René Hoonhorst 3 'hot spots' vestigen aandacht op de (cultuur-)historische aantrekkelijkhe den. Grote Markt en omgeving, Bui tenvest en ingang Keldermanspoort brengen leven in Hulster binnenstad. Accountant Peter Donze maakte zestig leerlingen warm voor zijn vak. „Je werkt vooral met mensen, en de cijfer tjes vormen de basis." foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - „Ik zou na mijn studie best terug naar Zeeuws-Vlaande- ren willen", zegt Naomi (17) uit 5 vwo van het Reynaertcollege. Nao mi was een van de vierhonderd leerlingen die gisteren de beroe- penavond van Rotary Terneuzen be zocht op het Zeldenrust-Steelant- college. TERNEUZEN - ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen dient deze week 24 ontslagaanvragen voor ziekenhuis verpleegkundigen opnieuw in bij uitkeringsinstantie UWV. door Martijn de Koning EEDE - De dorpsraad in Eede viert zaterdag het feit dat koningin Wil helmina zeventig jaar geleden, na vijfjaar ballingschap, via Eede weer haar vaderland binnenstapte. Er is een schouwspel en een plechtig heid. Zondag is de Wilhelmina- tocht te fietsen en te wandelen. De dorpsraad Eede draagt zorg voor een schouwspel, een plechtigheid en een fiets- en wandeltocht door Sophie Stockman KOEWACHT - Meirock krijgt er een dag bij. Elk jaar wordt het drukker op het Koewachtse muziekfestival en daar speelt de organisatie op in met een extra thema-avond vol roots- en bluesmuziek. door Sophie Stockman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68