Affaires leveren WD geen schade op IN HET NIEUWS 5 Curagao €65T Nüv.a. €/i99 Rio de Janeiro St. Maarten €&QT Nü v.a. €Zi99 Bangkok Bekijk alle vakantiebestemmingen op klm.nl Opstelten is een leugenaar. Hij heeft topambtenaar Joris Demmink altijd de hand boven het hoofd gehouden. Onterecht, in mijn ogen. De nieuwe minister wacht een grote beerput. Ik heb er totaal geen moeite mee dat Opstelten weg is. Hij verhoogde de verkeersboetes, maar verminderde de handhaving. Daar bereik je niets mee. computersysteem dat allang niet meer ge bruikt werd. ICT-specialisten worden inge vlogen om het oude financiële informatie overzicht aan de praat te krijgen. „Een megaoperatie", zegt een ingewijde. „Die computer was eigenlijk dood." Zondag avond werd een 'screenshot' gevonden van de overboeking aan drugscrimineel H. En inderdaad: er was 4,7 miljoen gulden ge stort. De bron: „Dat is ingewikkeld. Vorig jaar was er ook al een keer heel goed ge zocht." Toen werd er niks gevonden. Ieder een weet: na eerdere beweringen van Op stelten over het lagere bedrag en het ge brek aan bewijs, wordt het een heel lastig verhaal. De hele dag wordt gezocht naar een uit weg. De VVD laat zijn nestor niet zomaar vallen. Ambtenaren werken aan de ant woorden op de bijna honderd Kamervra gen en intussen komen VVD-fractiespecia listen Klaas Dijkhoff en Ard van der Steur langs om mee te kijken en te overleggen. Ook fractieleider Halbe Zijlstra sluit aan. Op het departement meent men dat de mi nister best het debat in kan; ondanks be roerde optredens in de debatten over jiha- disme. MAANDAGAVOND Een dag koortsachtig overleg levert weinig op. De positie van Opstelten is onhoud baar geworden, 's Avonds bezoekt Opstel ten premier Mark Rutte in het Torentje. De partijmakkers hebben weinig tijd nodig om te concluderen dat het zo niet verder kan. Opstelten vertrekt. Teeven - als offi cier van justitie schikte hij met Cees H. - komt daarna. Hij mag blijven, maar stapt ook op. Hij verklaart zich solidair met zijn minister. De frustratie druipt er vanaf als Teeven later die avond de pers toespreekt. „Fred was geïrriteerd. Hij heeft z'n werk goed gedaan en toch werd de zaak weer op nieuw ingestoken door een crimineel", zegt de bron. Suggesties dat Teeven zijn mi nister heeft gepiepeld, worden tegengespro ken, evenals speculaties dat de bewindslie den pootje gelicht zijn door de ambtena ren. Na hun bezoek aan het Torentje wer ken beide bewindslieden aan hun persver klaringen. Als Opstelten de boze Teeven ziet, grapt hij: „Kom maar even op schoot, Fred." Er kan nog gelachen worden. De day after likt de WD zijn wonden. Rut- te moet zich in een urenlang debat verdedi gen voor het feit dat het liberale duo sneu velde ondanks Ruttes sussende woorden vooraf. De oppositie wil een nieuw onaf hankelijk onderzoek naar de deal. Geruch ten over opvolgers gaan intussen driftig rond. Op het ministerie klinkt de klacht dat de bewindslieden hadden kunnen blij ven als het geen campagnetij d was geweest en de WD niet korte metten had moeten maken met de kwestie. De fatale uitglijder maakte Opstelten echter al vorig jaar in het debat. De ingewijde: „Er waren toen maar heel weinig documenten, het dossier was onvolledig. Opstelten had voorzichtiger moeten zijn." DEN HAAG - De WD slaagt er een week voor de verkiezingen in vooral negatief in het nieuws te komen. Toch keren liberale kie zers de partij nog niet de rug toe. In veel peilingen van de afgelopen weken weet de WD zich prima te handhaven. Zondag merkte opiniepeiler Mau rice de Hond zelfs een flinke stij ging voor de liberalen op. Hij schreef die opleving toe aan de 'doodswens' voor jihadisten die premier Mark Rutte vorige week uitsprak. Veel kiezers zouden die opvatting steunen. Gisteren bleek uit een poll van EenVandaag dat WD-stemmers hun keuze niet la ten beïnvloeden door de omstre den Teevendeal die inmiddels twee WD-bewindslieden de kop heeft gekost. De partij staat sta biel op 11 zetels in de Eerste Ka mer en moet alleen de PW voor laten (12). De uitkomsten zijn verrassend, omdat WD'ers ook benadrukken dat de negatieve publiciteit niet goed is voor een partij in campag- netijd. „De timing is al helemaal niet om over naar huis te schrij ven", aldus WD-fractieleider Hal be Zijlstra gisteren. De interne problemen zijn overi gens nog niet voorbij. NRC Han delsblad meldde gisteren dat het Openbaar Ministerie nog meer partijleden op de korrel heeft in de gemeente Stichtse Vecht. Twee WD'ers zouden worden verdacht van corruptie bij een burgemees tersbenoeming. y maa' WOENSDAG 11 MAART 2015 Adèle van der Plas, strafrechtadvocaat Koos Spee, oud-verkeersofficier van justitie Fractievoorzitters van de oppositie drommen samen achter de interruptiemicrofoon, foto Martijn Beekman/ANP MAANDAGMIDDAG DINSDAG door Laurens Kok *-jm Nu v.a. 549 €7TS Nu v.a. €575 Vanaf-prijzen voor retourreizen, excl. €10 boekingskosten. Boeken kan t/m 10 maart 2015. Kijk voor de reisdata en voorwaarden op klm.nl/vakantie Een reis vol inspiratie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5