in 1985 kan Ajax niet naar Dnjepropetrovsk Net als PSV 66 Er zou ook wel in Dnjepropetrovsk gespeeld kunnen worden, het is er vrij rustig SPORT 35 stabieler bij het uitvoeren van de trucs geworden." Zijn status is nu definitief geves tigd. Bastiaansen hoopt volgend seizoen zijn debuut in het World Cupcircuit te kunnen maken. „Daar is men over bezig, maar dat is nog niet zeker", aldus Bastiaan sen. Ook is de Zeeuws-Vlaming nog niet zeker van deelname aan de Jeugd Olympische Spelen van 2016 in Lillehammer. „Ik heb door mijn wereldtitel wel een plek voor Nederland verdiend. Later zal er door de bond iemand aange wezen worden. Ik hoop natuurlijk dat ik dat ben, maar het is nog ver weg en er kan onderweg nog veel gebeuren." Zijn wereldtitel werd gisteren in kleine kring, met de nationale ploeg, gevierd. Verder genoot hij van de ceremonie en de vele inter views voor de Chinese televisie. Vele uren later kwam hij tot rust. „Het besef begint nu een beetje te komen. Ik ben nu aan het relaxen op mijn kamer. In het dorp hier is niet veel te beleven. Er zijn geen barretjes of zo. Wat mij betreft is het zo donderdag. Dan gaan we naar huis en kan ik het in Terneu- zen met mijn familie vieren." Greipel wint tweede etappe Parijs-Nice André Greipel heeft gisteren de tweede etappe van Parijs-Ni ce op zijn erelijst bijgeschre ven. De Duitse wielrenner, die rijdt voor Lotto Soudal, was na een rit over 172 kilometer van Zoo Pare de Beauval naar St-Amand-Montrond de sterk ste in de massasprint. De Duit se kampioen versloeg de Frans man Arnaud Démare en zijn landgenoot John Degenkolb. Moreno Hofland was opnieuw de beste Nederlander, op de ze vende plaats. De Pool Michal Kwiatkowski behield de gele leiderstrui. Coureur Bianchi al vijf maanden in coma Terwijl de Formule 1 zich op maakt voor een nieuw seizoen, ligt het grootste slachtoffer van vorig jaar nog altijd in zorgwek kende toestand in het zieken huis. De Fransman Jules Bian chi, die op 5 oktober 2014 zijn Marussia-bolide in een kraan wagen boorde tijdens de Grote Prijs van Japan, is zelfs nog in coma. „We hebben geduld no dig, veel geduld. Jules gaat in heel kleine stapjes vooruit", zei zijn vader Philippe gisteren in de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport. Europese honkballers buigen voor Japan Het Europese honkbalteam on der leiding van Steve Janssen heeft gisteren de eerste ont moeting met Japan verloren. Europa stond in de Tokyo Do- me lang met 3-1 voor, maar in de achtste inning ging het mis. Japan draaide de achterstand daarin om in een overwinning: 4-3- Voor het eerst speelde een geza menlijk Europees honkbal team, met daarin dertien Ne derlanders, tegen Japan, de nummer één van de wereld ranglijst. Vandaag nemen ze het opnieuw tegen elkaar op. Schade bij Boonen ernstiger dan gedacht Tom Boonen (34) wordt van daag geopereerd aan de linker schouder die hij door een val in de eerste etappe van Pa- rijs-Nice blesseerde. De schade aan de arm is toch ernstiger dan gedacht. Nieuw onderzoek in Herentals wees uit dat de Belgische wielrenner ook een breuk in de elleboog heeft op gelopen. Dat heeft teamarts Yvan van Mol van zijn ploeg Etixx Quick Step bekendge maakt. Boonen had al te horen gekre gen dat hij de voorjaarsklassie kers kon vergeten. Federer: nog één zege op Wimbledon Roger Federer is trots op zijn recordaantal Grand Slamtitels, maar toch heeft de Zwitserse toptennisser één wens. De 33-jarige Federer wil dolgraag nog één keer Wimbledon win nen, het Engelse grastoernooi dat hij al zeven keer op zijn naam schreef. „Ik denk ook dat het mogelijk is", zegt Federer. „Mijn seizoen is er volledig op gericht te pieken op Wimble don." Een achtste titel zou de Zwit ser alleen recordhouder maken in Londen. Mesu verlengt contract bij A-ware Marathonschaatser Niels Mesu heeft zijn contract bij A-ware/ Fonterra verlengd. De uit Mid delburg afkomstige sporter heeft voor een jaar bijgetekend bij de succesvolle ploeg van Jil- lert Anema. In zijn eerste seizoen onder de hoede van de eigenzinnige Fries eindigde de 22-jarige Mesu als veertiende in het al gemeen klassement van de KPN Marathoncup. Diens ploeggenoten Bob de Vries en Ingmar Berga werden daarin respectievelijk eerste en twee de. Rob McDonald weet het nog pre cies. „We speelden in Krivoj Rog, omdat de Russen bang waren dat we hun nucleaire basis in Dnjepro petrovsk wilden zien." PSV had, voor het eerst, een kok bij zich. En er was meer om je over te verbazen. Een souvenir voor zijn moeder kon McDonald niet vinden. „Ik kocht in elk land waar ik kwam wel iets van potte- rie. Maar daar zag je echt niks. Toen ik in een supermarkt om de hoek wat eten wilde kopen, reken den ze daar nog op een telraam", aldus de ex-PSV'er, die zich 'voort durend aangestaard' wist. „Alsof we van Mars kwamen." Zelfs in het stadion keek iedereen vooral. McDonald herinnert zich nog maar al te goed dat het sta dion goeddeels was gevuld met militairen. „Het zat vol met man nen in bruine pakken." Verplicht klapvee, dat zich echter zeer ge deisd hield. „Het gaf die wedstrijd een extra raar sfeertje. Voetbal is emotie, en zeker Europees voetbal is vaak heel hectisch. Maar daar had het met passie niks te ma ken." Hoewel hij voor- en nadien nog veel plekken kwam, noemt McDo nald de ervaringen dertig jaar later „nog steeds de gekste uit mijn voetballoopbaan", „Dat is allemaal wel enorm veran derd hoor", lacht Evgeniy Levchen- ko. De voormalig voetbalprof zag de sport in zijn geboorteland de laatste jaren almaar populairder worden. „De clubs hebben alle maal een hele grote aanhang, al is het maar de vraag hoeveel mensen van Dnjepropetrovsk naar Kiev rei zen. Ajax is weliswaar altijd heel populair in Oekraïne geweest, ze beseffen daar ook wel dat het team niet meer te vergelijken is met de ploeg uit glorietijden." Ajax is gewaarschuwd. AZ is de enige Nederlandse ploeg die bij Dnjepr won, in 2005 werd het 1-2. PSV ging er tweemaal onderuit, zowel in 2012 als 1985. McDonald: „We hebben volgens mij nooit een tegenstander met een betere conditie getroffen. Die gasten wa ren fit, ongelooflijk." PSV werd in 1985 door een 1-0-nederlaag, na de 2-2 in eigen stadion, uitgeschakeld. „Maar het is onze winst dat wij weer gewoon naar huis kunnen", noteerde een Nederlandse verslag gever die avond uit de mond van een lid van de PSV-delegatie. Toch zegt McDonald, die namens het CBV probeert Nederlandse voetbaltrainers in het buitenland aan de man te brengen, zonder be zwaard gemoed een trainer in Oek raïne aan te bevelen. „Als er een aanbod uit Noord-Korea of Afgha nistan komt, zou ik het niemand aanraden, maar Oekraïne wel hoor. Ook al is er veel veranderd na de crisis op de Krim, ik heb er geen slecht gevoel bij." Speelde PSV destijds op 150 kilo meter van Dnjepropetrovsk, Kiev ligt op bijna 400 kilometer af stand. De Uefa acht dat veilig ge noeg. Levchenko: „Er zou ook wel in Dnjepropetrovsk gespeeld kun nen worden, het is er - weet ik van vrienden - vrij rustig. Maar de voetbalautoriteiten willen elk risi co vermijden." Het NSC Olimpiyskiy-stadion in Kiev ligt op loopafstand van Mai- dan, het Onafhankelijks- heidsplein. Hier begonnen de pro testen tegen de pro-Russische pre sident Viktor Janoekovich in no vember 2013. De volksoproer leid de weliswaar vorig jaar februari diens aftocht in, maar was ook de inleiding voor de Russische an nexatie van de Krim en de bloede rige strijd in Donetsk, Charkov en Loehansk. Ook Levchenko raadt een bezoek aan Oekraïne niet af. Maar, erkent hij, dat wil niet zeggen dat de rust is wedergekeerd. Dat de laatst ge kozen politici hun beloftes niet na komen, zorgt voor nieuwe wrevel. „Er zijn zoveel mensen met tegen strijdige belangen." WOENSDAG 11 MAART 2015 beetj e te komen ST-AMAND-MONTROND MELBOURNE/NICE TOKIO HERENTALS NEW YORK VLISSINGEN door Edward Swier AMSTERDAM - In 1985 was Dnjepro petrovsk, als nucleair centrum van de Sovjet-Unie, verboden gebied voor buitenlanders. PSV speelde de uitwedstrijd tegen Dnjepr destijds dan ook 150 kilometer verderop. En nu zal ook Ajax zijn Europa Lea gue-ontmoeting niet in het ooste lijk deel van het door conflicten verscheurde Oekraïne afwerken. Op last van de Uefa wordt donder dag voor Dnjepr-Ajax uitgeweken naar Kiev. Evgeniy Levchenko

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56