De Nooijer verder als assistent Everse Zwalkend Real Madrid ontsnapt tegen wervelend Schalke 04 'TCSB& 66 Samen met onze jonge technische staf is dit een perfecte combinatie 34 SPORT SNOWBOARDEN Erik Bastiaansen verovert in China bij jeugd-WK de wereldtitel op het onderdeel slopestyle. FC Porto bluft Basel af met wereldtreffers De nummer laatst heeft gisteren Jan Everse aangetrokken als opvol ger van de onlangs vertrokken Er nie Brandts. De 6i-jarige oud-trai ner van Sparta, PEC Zwolle en SC Heerenveen staat vandaag voor het eerst voor de groep. „Met Jan Everse halen we een er varen trainer binnen. Samen met onze jonge technische staf is dit een perfecte combinatie", liet technisch directeur Marco Boo- gers weten. Toen Brandts in februari opstap te, kreeg zijn assistent-trainer De Nooijer van de KNVB dispensatie voor vier weken. De Walchenaar beschikt niet over de vereiste pa pieren. Uiteindelijk stond hij bij drie wedstrijden, tegen PSV, Go Ahead Eagles en FC Groningen, aan het roer. In die duels pakte de club drie punten. Zondag speelt FC Dordrecht in ei gen huis tegen Feyenoord, één van de clubs waarvoor De Nooijer zelf voetbalde. Hij is dan weer as sistent-trainer. De Zuid-Hollandse club bungelt nog altijd onderaan in de eredivi sie met vijftien punten uit 26 duels, vier minder dan nummer voorlaatst NAC Breda. YABULI/VLISSINGEN - Een finale- plek was zijn doel, maar het werd veel meer. Erik Bastiaansen vero verde gisteren bij het wereldkam pioenschap snowboarden voor ju nioren de mondiale titel op het onderdeel slopestyle. „Ongeloof lijk en nog altijd een beetje on werkelijk", liet de zeventienjarige Terneuzenaar vanuit China we ten. Het verhaal van Bastiaansen is het verhaal van het kinderfeestje. Toen hij twaalf jaar was, mocht hij met een vriendje dat jarig was mee naar de skihal. Hij bleek ta lent te hebben voor snowboar den, vertoefde vanaf dat moment veel in de sneeuw, maakte snel progressie en trad toe tot de natio nale juniorenselectie. Gisteren, in Yabuli, het grootse SLOPESTYLE skiresort van China, beleefde hij zijn finest moment in zijn nog pril le loopbaan. De freestyle snow boarder toonde zich een koele kik ker en veroverde de wereldtitel. „Bij elke wedstrijd dit seizoen stond ik op het podium, met de vorm zat het wel goed. Maar dat ik uiteindelijk zou winnen, had ik niet verwacht." De aanloop was spannend en inspannend. Er waren 28 deelne mers, verdeeld over twee heats. De eerste drie van elke serie plaatsten zich maandag recht streeks voor de finale. Bastiaan sen viel net buiten de boot, werd vierde en was daarom gisteren aangewezen op de halve finale. Daarin werd hij eerste en dus stroomde hij alsnog door naar de finale (twaalf deelnemers). Er wachtten hem twee runs, waarbij de hoogste score zou tellen. Als zesde starter kwam hij in de eer ste run tot een puntentotaal van 81,75, hetgeen hem voorlopig een derde plaats opleverde. „Het was geen topscore. Er zaten wat fout jes in en die moesten eruit." Bastiaansen bleef op het bochtige parkoers vervolgens inzetten op dezelfde sprongen en trucs. „Ik voelde geen extra druk en heb me ook niet te veel beziggehouden met mijn concurrenten. Dat heeft ook geen zin, daar heb je toch geen invloed op." Ook de omstandigheden nam hij voor lief. Het was koud (-16 gra den) en het waaide hard, maar het sneeuwde niet en dus was het zicht goed. Het resultaat loog er niet om. De Terneuzenaar haalde in de tweede omloop liefst 88,25 punten. „Toen was het wachtten. Na mij moesten er nog vijf en steeds vielen er mensen af. Op een gegeven moment wist ik al dat ik derde was, maar ook de an dere twee kwamen niet aan mijn score." De Nieuw-Zeelander Carlos Gar cia Knight greep zilver (88,00), de Fin Mikko Rehnberg was goed voor brons (82,25). „Ik heb veel trainingsuren ge maakt", stelde Bastiaansen. „Ik ben de laatste tijd veel in Oosten rijk geweest. Ik ben vooral veel Het was bij vlagen niet om aan te zien wat Real Madrid aan 'voet bal' produceerde. Verdedigend rammelde het aan alle kanten, vanaf het middenveld kwam nau welijks enige aanvoer en voorin zat er voortdurend ruis op de BBC-lijn (Bale, Benzema, Cristia- no Ronaldo). Schalke had heel snel door dat er in het morrende Bernabeu een stunt mogelijk was. Met veel bra voure en het nodige opportunis me zocht de Duitse nummer vijf na het povere openingsoffensief van de thuisploeg al de aanval. Met dank aan de mistastende doel man Iker Casillas, die zijn 146e wedstrijd in de Champions Lea gue afwerkte, opende Christian Fuchs na een tactisch foefje van Klaas-Jan Huntelaar de score (0-1). Ronaldo wist de boze aanhang van Real enigszins te sussen met zijn eerste rake kopbal: 1-1. Maar ook na de gelijkmaker bleef de stuurloze thuisclub knoeien. In de slotfase van de eerste helft was Real Madrid zelfs even volledig de kluts kwijt. Huntelaar was twee keer dicht bij een treffer (rol letje voorlangs en schot op de kruising) voordat hij tegen zijn vroegere club in de rebound als nog tot scoren kwam. Opnieuw klonk er een striemend fluitcon cert en weer was het Ronaldo die de gefrustreerde supporters tot be daren bracht met een fraaie kop bal. In de tweede helft toonde Real Madrid amper verbetering. Met een koelbloedige en doeltreffende actie zorgde Karim Benzema in de 52e minuut voor de eerste Spaanse voorsprong (3-2). Daar mee was het Duitse verzet echter nog niet gebroken. Sané, een jon ge revelatie, schoot Schalke 04 op prachtige wijze weer langszij: 3-3. In het resterende halfuur liep het zwalkende Real Madrid ook nog tegen de tweede treffer van Huntelaar op: 3-4. Met dank aan doelman Casillas bleef het daar- bi,. PORTO - FC Porto heeft gistera vond ten koste van FC Basel de kwartfinales bereikt van de Champions League. De Portugese topclub won voor eigen publiek in Estadio Do Dragao met 4-0. Dat was na het gelijkspel in Zwit serland (1-1) meer dan genoeg voor een vervolg in de belangrijk ste Europese competitie. De Algerijnse uitblinker Yacine Brahimi, de Mexicaan Héctor Her- rera, de Braziliaan Casemiro en Vincent Aboubakar uit Kameroen scoorden op fraaie wijze. Het eer ste en derde doelpunt waren het resultaat van een perfecte vrije trap. Bij Porto begon Bruno Martins In- di op de bank. De oud-Feyenoor- der viel halverwege de eerste helft in. Aanvoerder Danilo kon niet verder na een ongelukkige botsing met zijn eigen doelman Fabiano. Het besef begint een De Terneuzense Erik Bastiaansen is gisteren in China wereldkampioen bij de junioren geworden. Inzet: zijn huldiging na de tweede finalerun. foto's NSkiV/Snowboard.nl en F. van der Putten DORDRECHT - Na drie wedstrijden als hoofdtrainer van eredivisionist FC Dordrecht moet Gérard de Nooijer, afkomstig uit Oost-Sou burg, weer een stapje opzij doen. Marco Boogers door Jan Dagevos Bij slopestyle, het onderdeel waar freestyle snowboarder Erik Basti aansen wereldkampioen op werd, wordt een parkoers met allerlei hindernissen afgewerkt. Het is zaak voor de deelnemers om die obstakels te gebruiken om trucs uit te halen en sprongen uit te voeren. Bij slopestyle worden de snow- boarders door juryleden beoor deeld. Zij letten niet alleen op de uitvoering van de sprongen en de trucs, maar ook op de moeilijk heidsgraad hiervan. Per run kunnen de snowboarders maximaal 100 punten verdienen. Klaas-Jan Huntelaar (midden) scoorde tweemaal tegen Real. door Norbert Kleinherenbrink MADRID - Real Madrid is gistera vond ontsnapt aan een dramati sche uitschakeling in de Cham pions League. De onherkenbare ti telhouder leed op eigen veld een zeldzame nederlaag tegen Schalke 04: 3-4. Dankzij een zege van 2-0 drie weken geleden in Duitsland plaatste de uitgefloten Spaanse ploeg zich met het schaamrood op de kaken voor de kwartfinales. Voor het verrassend sterke Schalke kwam Klaas-Jan Huntelaar tegen zijn vroegere club twee keer tot scoren. 'uo ue

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55