t Kraojedurpse kinders II Kiek noe! De bekroning van Nederlands vakmanschap 20% auping Interior voordee\ 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Overheden, Zeeland Seaports en haven voor trainingscentrum in Terneuzen. Woontrend Zeeland Openbare lagere school Oosterland, 1947. foto collectie Janny van Riel-Mol Gent moeten nO§ tOt 2018 §0ld bljpaSSen Klassenfoto's van Sckouwen-Duiveland www.pzc. nl/kiekrtoe „Als ik me het goed herinner is het één klas. Het is op de openba re lagere school in Oosterland", al dus Van Riel-Mol. Ze weet niet al le namen meer, maar wel een he leboel. Bovenste rij: Juf Ochtman, Adrie van Dijke, /Kees Bouwman/ /Jan Boogert, Kees Verhoek/ Goudzwaard/ Middelste rij: Adrie Geertje Stouten, Marine Verhoek, Hanna Dorst, Truus Roks, Marie- tje Bakker, Janna Mol, Coba de Rij ke. Onderste rij; Dick Vers luis, de Bruine, Kees Zwager, Rinus Roks, Kees van der Have, Leen Meerman, 'kleine' Kees van der Have, Luuk Verschure, twee ling van der Maas, Dingeman van der Have. In Kieknoe van vorige week stond een storende fout. De openbare mulo zat toen niet zoals abusieve lijk vermeld in De Driehoek, maar aan de overkant, op de plek waar nu het kantoor van Zeeuw- land staat. TERNEUZEN - Het Bio Base Europe Training Center in Terneuzen, in het gifgroene gebouw bij de ski hal, blijft overheidsgeld kosten, in elk geval tot 2018. Hoeveel is nog niet exact bekend. Er wordt nog aan een business plan gewerkt voor de komende ja ren. Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen, had het onlangs in de Terneuzense gemeenteraad over 80.000 euro op jaarbasis. Dat valt dan nog mee. Het tekort over 2012 en 2013 bedroeg 530.000 eu ro. Het leeuwendeel hiervan (260.000 euro) is betaald door de provincie Zeeland. Havenbedrijf Zeeland Seaports, het Havenbe drijf Gent, de provincie Oost- Vlaanderen en de gemeente Ter neuzen legden elk 67.500 euro bij over die twee jaar. Het in 2011 geopende centrum in Terneuzen maakt deel uit van één van de duurste interregionale pro jecten in de Europese Unie. Een proeffabriek in Gent, voor produc ten gemaakt van natuurlijke grondstoffen, valt er ook onder. Bijna 22 miljoen euro is erin gesto ken, waarvan 7,8 miljoen euro voor het gebouw in Terneuzen. Brussel betaalde zes miljoen euro subsidie, andere (semi-)overheids- instanties de rest. De verwachtingen waren hoogge spannen. Wat betreft het trai ningscentrum is daar weinig van terecht gekomen. Lonink gaf in Het in 2011 geopende cen trum in Terneuzen maakt deel uit van één van de duurste interregionale pro jecten in de Europese Unie de gemeenteraad twee oorzaken aan. De vraag naar biogebaseerde producten is amper van de grond gekomen onder meer door de vlucht die schaliegas in de Vere nigde Staten heeft genomen. Ook bleken de eisen die worden ge steld aan bio base-operators nau welijks anders dan die voor gewo ne chemie-operators. In het centrum zijn wel bedrijfs- trainingen, maar bedrijven zou den volgens Lonink wel wat meer mogen doen. Hij citeerde een con troleur van Europa: „Zij hebben de lusten, wij de lasten." Het te kort zit hem overigens vooral in de bio base-expositie. Tot het ein de van de subsidieperiode, in 2018, moet die expositie blijven en moet er geld bij voor het cen trum. Anders moet de Europese subsidie terug en dat loopt hele maal in de papieren. Bijna 22 miljoen euro is er in gestoken, waarvan 7,8 miljoen voor het gebouw in Terneuzen. Brussel betaalde 6 miljoen euro subsidie Weer tekort Bio Base Terneuzen door Harmen van der Werf door Piet Kleemans OOSTERLAND - Ze kwamen al eer der voorbij in deze rubriek, school foto's uit Oosterland. „Het zou leuk zijn als deze geplaatst wordt", schrijft Kieknoe-lezers Janny van Riel-Mol uit Oosterland bij boven staande foto uit 1947. Meer schoolfoto's, zie www.pzc.nl/kieknoe Nederlands vakmanschap, dat is waar Auping al meer dan 125 jaar voor staat. Dé garantie voor goede kwaliteit. En dat pakt goed uit: de Consumentenbond heeft dit jaar de Auping Vivo matras voor de 3C keer bekroond met het predicaat "Beste uit de test". Om dit te vieren ontvang je nu 20% voordeel op aJJe Auping (top)matrassen. Kijk voor meer informatie op auping.nl/matrasvoordeel "Geldt in de actieperiode van 7 maart t/m 19 april 2015 Auping nights, Better days Showroom Woontrend Zeeland Duinstraat 18a 4371 AZ Koudekerke Tel. (0118) - 55 55 60 Internet info@woontrend.nl www.woontrend.nl s» ©woontrend II @woontrendzeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53