24 Maanden 50% korting en de Samsung Galaxy S4 Status quo in zaalvoetbal 50 36 SPORT van £457- voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Damster Nina Hoekman won zeven nationale titels in Zoutelande. Nu is ze er niet meer bij. Vodafone Voordeel Web ZOUTELANDE - Het NK dammen voor vrouwen, dat vandaag begint, moet een toernooi met een feeste lijk tintje worden. Het is immers de tiende keer dat het onder regie van de Stichting Damevenemen- ten Zeeland in het Beach Hotel in Zoutelande wordt gehouden. Al leen feest zal het echter niet zijn. Er ontbreekt iemand die er alle voorgaande keren wel bij was. En dat doet pijn. Het gaat om Nina Hoekman, de damster die na zeven van de ne gen Zoutelandse NK's de titel mee naar Zutphen nam. Hoekman over leed op 26 juni 2014 op 49-jarige leeftijd aan een slopende ziekte. Ze werd in Oekraïne geboren als Nina Jankovskaja en trouwde in 1995 met Henk Hoekman, waar door ze Nederlandse werd. Vele ja ren was ze het boegbeeld van het Nederlands vrouwendammen. Ze rook verschillende keren aan de wereldtitel, maar greep daar steeds net naast. Nederlands kam pioene werd ze wel, liefst elf keer. Hoekman was niet alleen het boeg beeld van het Nederlandse vrou wendammen, maar ook van het NK in de Walcherse badplaats. Ze was altijd prominent aanwezig. Niet alleen omdat ze een van de besten was, maar ook omdat ze als een moeder over de deelneem sters waakte. Van veel tegenstand sters was ze ook trainster. „Nina kon heel goed overweg met haar pupillen", herinnert Aart Walraven zich. Hij is de voorzitter van de organiserende stichting. „Ze wist dat hoe beter ze de speel sters opleidde, hoe zwaarder haar concurrentie werd. Maar dat deer de haar niet. Ze ging voor het ho gere doel. Ze heeft veel Nederland se meisjes enthousiast gemaakt en opgeleid, waardoor het Nederland se vrouwendammen wereldwijd weer is gaan meetellen. Daar ge noot ze van." In 2005 werd bij Hoekman borst kanker geconstateerd. Ze werd geo pereerd, kreeg chemo en greep toen mede daardoor in Zoutelan de naast de nationale titel. Ze vier de kort daarna echter een veel gro tere zege: ze overwon haar ziekte. In 2010 keerde die terug. Ze liep tij dens het NK in Zoutelande moei lijk, had pijn in haar arm, maar werd in Zoutelande wel weer kam pioen. Bij terugkomst in Zutphen bleek dat ze weer ziek was, in haar botten. Ze leek haar tweede overwinning op haar ziekte te boeken, werd op nieuw kankervrij verklaard, maar niet lang daarna werd een gezwel in haar hersenen gevonden. In 2011 begon ze aan het NK, twee da gen nadat ze haar tiende chemo- kuur had gehad. Ook dat toernooi won ze, net als de afleveringen van 2012 en 2013, toen ze in steeds heviger gevecht met haar kanker was verwikkeld. Vorig jaar leek het einde verhaal. De ziekte had haar verslagen. NK DAMMEN Twee weken voor het NK speelde ze met haar club een beslissings wedstrijd tegen PWG 's Graven polder. Hoekman maakte remise, maar speelde ver onder haar ni veau. Het NK was ver weg en toch probeerde ze het. In Zoutelande weigerde haar lichaam dienst, haar geest echter niet. In een rolstoel zat ze achter het bord en omdat ze niet meer in staat was de schijven te verplaat sen, deed onder anderen Aart Walraven dat voor haar. Een won der geschiedde. Hoekman speelde fantastisch en werd Nederlands kampioen. „Ik heb, m'n doel be reikt", sprak ze na afloop geëmoti oneerd met zachte stem. „Ik ben voor de elfde keer Nederlands kampioen en heb het record van Karen van Lith geëvenaard." Haar volgende doel maakte ze ook bekend. Ze wilde in augustus haar vijftigste verjaardag vieren. Dat haalde ze niet. Op 26 juni overleed ze, op de verjaardag van haar man. Walraven: „Dat laatste toernooi zal ik m'n leven lang niet verge ten. De hulpeloosheid van een mens in zo'n situatie is aangrij pend. Ik zat vlak naast haar, je zag dat ze met haar hand naar een steen toewilde, maar dat ze niet verder kwam dan de tafelrand. Ver schrikkelijk." „Reken dit maar tot de mysterieu ze krachten in de sport", refereert Walraven aan een uitspraak van Jo ris van den Berg uit langvervlogen tijden. „Dit was een bovenmense lijke prestatie. Na elke partij was ze helemaal kapot en moest ze in bed gelegd worden. Nina heeft het zo lang volgehouden dankzij haar enorme wilskracht." Walraven herinnert haar als een warme persoonlijkheid met men selijke trekjes. „De spaarzame ke ren dat ze verloor, kon ze met de deuren smijten. Dan was ze intens ontevreden over zichzelf. Maar ver der was Nina een modeldamster. Ik kan me geen wedstrijd herinne ren waarin ze niet het volle pond gaf Ze ging altijd voor de winst, ook als ze tegen haar beste vrien din speelde." Het komende NK zal heel anders worden. Het boegbeeld is er niet meer. „Maar haar geest zal zeker rondwaren door het Beach Hotel", zegt Walraven lachend. „Haar een beetje kennend, zal ze van boven af zeggen dat we ons met dam men bezig moeten houden en niet te veel aan haar moeten denken. Dat we verder moeten gaan omdat het leven verder gaat. Alles bij el kaar zullen we toch een warme vrouw missen, een topdamster, een regisseur, een moeder." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant 240 p/mnd 180SMS 400MB Wentzler Pauwels-OCf Value 2-4: In de tweede helft werd de gasten sterker. Dat werd beloond met een 3-1-voorsprong. Wentz ler Pauwels bracht met de aanslui tingstreffer de spanning terug. Bij een uitval gooiden de Axelaars de wedstrijd in het slot. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Dennis van Passel, Sebastiaan Van- hijfte beiden 1. OQ Value: Jarno Wae- beke 3, Gerben Schram 1. De Boemel-Tencezaman 3-8: In de beginfase nam Tencezaman meteen een 4-0-voorsprong. De wedstrijd was daarmee al ge speeld. De Boemel was daarna wel meer gelijkwaardig aan de Hulstenaren, maar kwam niet meer dichterbij. Doelpuntenmakers. De Boemel: Rob- bin Cornelissen, Randy Lauret, Corné Langendoen allen 1Tencezaman: Niek Luime 3, Joost Bouman, Jonas Roels beiden 2, Roy Esseling 1. T-Tel-Baderie Dam 9-4: De kop loper was te sterk voor het laag ge klasseerde Baderie Dam. Miroslav Peric debuteerde bij T-Tel met twee treffers. De Molenhoek-D'Ouwe Brug/ Outokompu 8-4: De Molenhoek bevestigde de goede vorm van na de winterstop met een overwin ning, die vooral na rust gestalte kreeg. Van Kouteren/Driewegen-Lime Workx/'t Keldertje 4-7: Lime- Workx leek op een gemakkelijke zege af te stevenen, maar zag Van Kouteren terugkomen tot 4-5. Daarna moest de hekkensluiter zich gewonnen geven. Doelpuntenmakers. Van Kouteren: Marijn Verhelst, Jeffrey Haver, Frank en Kees Duitemeijer allen 1. Lime- Workx: Mike Stenzei, Wilco van Waes beiden 2, Jordi Huitema, Roald de Jongh, Stefan Janse allen 1. NK verder zonder boegbeeld Aart Walraven stond Nina Hoekman bij tijdens het NK van 2014. „Dat laat ste toernooi zal ik m'n leven lang niet vergeten." foto Lex de Meester door Koen de Vries Het NK dammen, dat vandaag om 13.30 uur begint en tot dinsdag 17 maart duurt, is opgedeeld in een halve finale en een finale. Laura Timmermans, Marielle Meij- er-Kromhout, lepie Poepjes-Koop- man en Ineke Flikweert spelen in poule A van de halve finale. De beste twee na drie rondes gaan door naar de finale. Hetzelfde geldt voor poule B, met Denise van Dam, Barbara Graas, Anne- mielk Stunnenberg en Nicole Schouten. De finale gaat over zeven rondes. Vitalia Doumesh, Leonie de Graag (uit Goes), Heike Verheul en Ester van Muijen hebben zich daar recht streeks voor geplaatst. ^ENMALI.GfL BIJBETALING MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 120MIN 80SMS 200MB £35.- ei7.50 £35.- 180MIN 120SMS 300MB C40.- £20.- £15.- 240MIN 180SMS 400MB £437- £22.50 Incl. Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 te 0,45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 27-03-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. door Aector Dooms TERNEUZEN - De posities van de top vier in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen zijn twee wedstrijden voor het competitieslot onveranderd geble ven. Koploper T-Tel won met 9-4 van Baderie Dam. Doelpuntenmakers. T-Tel: Can Kiran 4, Miroslav Peric, Yassine Benali bei den 2, Mo Kilic 1. Baderie Dam: Mar co de Putter 2, Erik Loof, Peter Hame link beiden 1. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Mare de Haas 3, Maikel Krans, Jopie van 't Hof beiden 2, Thijs de Blaeij 1. D'Ouwe Brug/Outokompu: Dario Sandrini, Stijn Eggermont, Kenneth van Zeele, Ricky Winne allen 1. Du Commerce Bodyline-Smit Sportprijzen 4-4: Een terechte uitslag. Het spel golfde op en neer met doelpunten over en weer. Doelpuntenmakers. Du Commerce Stamp; Bodyline: Michel Romeijnsen 2, Boas Wolfert, Mark Romeijnsen bei den 1Smit Sportprijzen: Derek de Booij 2, Chris Wisse, Remy de Die bei den 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37