Op deze manier kan het toch niet? 66 Mijn hulp kwam met een lijst die we gezamenlijk in moesten vullen om te kijken hoeveel hulp ik nodig had ZEELAND 33 „Mijn hulp kwam met een lijst die we gezamenlijk in moesten vullen om te kijken hoeveel hulp ik nodig had. Maar er werd gelijk bij verteld dat ik één uur in de week moet inleveren, ongeacht de nog in te vullen lijst. Ik heb ge weigerd om met mijn hulp - die erg vriendelijk is - de lijst in te vullen. Ik heb een gesprek aange vraagd met de zorginstantie. Dat moet, omdat ik pas daarna bij de gemeente een klacht kan indie nen. Ik vind dit een vreemde en vervelende gang van zaken. Waar blijft het keukentafelgesprek? Ik dacht dat dit door de regering als eis was gesteld. Hoe kunnen alp hahulpen zulke belangrijke taken krijgen? Hebben zij daar de capaci teiten voor? Ik heb een hele aardige thuishulp. Wat heeft zo'n gesprek voor in vloed op de onderlinge verstand houding? Ik vrees het ergste. Ik snap dat er dingen moeten veran deren. Maar op de manier zoals het nu gaat, ben ik bang dat het nog meer gaat kosten. Veel men sen kunnen niet terugvallen op hulp van kinderen, buren of vrien den. En veel mensen hebben de middelen niet om bij mindering van de zorg, meer uren in te ko pen, zoals wordt gesuggereerd door thuishulporganisaties. Een goede indicatie is noodzake lijk, maar dan wel gesteld door een deskundig iemand en niet door iedere willekeurige thuis hulp. En dat moet landelijk gere geld worden. Nu verschilt het per gemeente. Heeft de gemeente haar zaakjes niet op orde of be steed ze het geld liever aan lan taarnpalen, dan zijn de zorgvra gers de dupe. Het is een ordinaire bezuiniging van deze regering. De zwakkeren in deze harde samenle ving zijn de dupe. Met de manier waarop het nu geregeld is, kan men wachten op de eerste onge lukken. Vervuiling, vereenza ming, meer ongelukken in huis. Omdat mensen toch gaan probe ren om dingen zelf te doen, met alle gevolgen van dien. Bij de redactie is naam en achtergrond van de situatie bekend. WOENSDAG 11 MAART 2015 In sommige gemeenten voeren alphahulpen zelf de gesprekken over het verminderen van de huis houdelijke hulp. foto Ger Loeffen Niet de gemeente, maar haar eigen alphahulp kwam met een vragenlijst om te bepalen hoeveel huishoudelijke hulp ze voortaan nog krijgt. Bang voor represailles vertelt deze mevrouw ano niem haar verhaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34