'Markt is helaas nog gapend gat' Veere is motoren beu 66 Het is er niet heel gezellig en veel dagen van de week is het er leeg en kaal Zitfontein WALCHEREN 31 HERINRICHTING Lex de Looff, voorzitter Vereniging Ondernemers Middelburg: „De Markt zou het centrale punt in de binnenstad moeten zijn. Geografisch is-ie dat ook, maar in veel gevallen functioneert-ie niet zo. Het is er niet heel gezellig en veel dagen van de week is het er leeg en kaal. Er zou altijd iets te doen moeten zijn. Concerten, sportevenementen. De ene keer de voetbalclub, de andere keer de hockeyclub. Zo krijg je steeds an dere mensen in de binnenstad en zo hou je die levend. Niet voor niets gaan we in onze visie op de binnenstad ook in op de rol van de Markt. Ten dele is het oproep aan onszelf, maar de gemeente moet ook regie voeren. Dat kan, nu er een actieplan aan komt." Johan de Koning, architect bij Lab^arch in Middelburg, destijds be trokken bij de herinrichting: „Er is weinig veranderd ten op zichte van de periode voor de ver nieuwing: het is nog steeds een leeg en kaal plein. De maatvoe ring klopt ook niet. Gezien de lengte en de breedte van het plein is de bebouwing te laag. Daar kun je met een paar kleine ingrepen best wat aan doen. De fontein is een soort kunstwerk en trekt wel toeristen aan, maar bete kent niks voor de Markt. Die kun je ook in het midden op een ver hoging zetten, met daaromheen ruimte om te zitten. De kiosken staan aan de rand en met hun rug naar het plein. ]e kunt ook centra ler één nieuwe grotere kiosk bou wen waar de drie ondernemers in terechtkunnen. Dat maakt het plein aantrekkelijker. Zulke ingre pen belemmeren inderdaad een vrij gebruik van het plein, maar die afweging moet je maken. Nu staat het nut van de Markt boven aan en dat is jammer. Ten opzich te van vijftien jaar geleden is het natuurlijk wel veel beter. Toen was het een parkeerplaats en dat is echt de allerslechtste functie die je kunt bedenken. Maar het kan nóg beter. Nu er toch een ac tieplan binnenstad in de maak is, moet je ook nadenken over de rol van de Markt. Die vormt het hart van het winkelcentrum en is een verbindende schakel. Helaas is het nu een groot gapend gaat." Sjaak van den Berg, Stichting Evene menten Middelburg: „Voor ons is het een makkelijk plein, er is van alles op te doen. Maar er moet wel meer gebeuren. Het zijn altijd dezelfde evenemen ten. Antiekmarkt, Koningsdag, Ci ty of Dance, Sinterklaas, boeken markt. Er is meer verscheiden heid nodig. Natuurlijk willen wij daar een rol in spelen. Maar wij krijgen 40.000 euro subsidie per jaar. Andere verenigingen moeten ook wat gaan doen. Het actieplan binnenstad zouden we kunnen aangrijpen om met de VOM, de SEM, de gemeente en anderen de koppen bij elkaar te steken. Dan kunnen we ook wat doen aan de aankleding, want het is op zich wel een vrij kaal plein. Dat de lei lindes destijds zijn weggehaald, vind ik nog steeds jammer. Die zouden best terug kunnen ko men. Op de Markt liggen grijze stenen die het evenemententer rein markeren. Die bomen ston den ongeveer op die lijn, dus de ruimte is er wel voor." Het was even wennen aan de fon tein die de Middelburgse Markt moest opluisteren. Hij moest niet te groot zijn en niet spetteren, vanwege de weekmarkt, en ver plaatsbaar zijn, vanwege de jaar lijkse kermis. Het Russische kun stenaarsechtpaar Ilya en Emilia Kabakov won de inschrijving met een bronzen beeld van de stad tussen twee stoelen. Wie erop gaat zitten kan een blik werpen in het rioolstelsel, terwijl van on der de stoel een straal water op de grond klettert. De aanvankelijk met minachting ontvangen fon tein blijkt een hit onder toeristen. Tijdens de vergadering van de Stadsraad Veere, maandagavond in de Korenmaat, gaven de bewo ners van het stadje luid en duide lijk uiting aan hun ongenoegen over motoren die hun stadje 'over donderen'. „Ze zetten die moto ren overal neer. Het liefst pal voor het terras waar de berijders zit ten. Dan kunnen ze hun machi nes zien," aldus een van geïrriteer de Veerenaren. Hij vond sterk bij val van de in groten getale opgeko men medestadsgenoten. Zij de den hun beklag over lawaai, stank en parkeeroverlast, veroorzaakt door de zware motoren. 'Kunnen die zomaar overal staan? Moeten ze niet gewoon in een parkeer vak?', vroeg een Kaaibewoonster zich af. 'Veere moet niet alleen au- toluw, maar zeker ook motorluw' menen de bewoners. Ook de 'overal neergekwakte fiet sen' roepen ergernis op. Tachtig fietsplaatsen op het Oranjeplein na de herinrichting is 'bizar en veel te weinig', aldus voorzitter Jan Paul Loeff. „Er is niet naar ons geluisterd." Men vroeg zich te vens af wanneer het parkeerver- wijssysteem werkt en of het nieu we gratis parkeerterrein aan de Veerseweg voor het toeristensei zoen begint, beschikbaar is. Modelruilbeurs De Zeeuwse Trein Model Ruil beurs is zaterdag van 10.00 tot 15.30 uur in De Stenge in Hein- kenszand. Te zien zijn treinen in de schalen Ho en N, nostal gische blikken treinen en au to's en Lego. Toegang 1,50 euro, kinderen 0,50 euro. Kleding en speelgoed In het ROC-gebouw aan de Ra- vesteijnweg ia in Middelburg wordt een kleding- en speel goedbeurs gehouden voor Kle- dingbank Zeeland en Speel- goedbank Zeeland. Open vrij dag van 9.30 tot 17.30 uur en za terdag van 9.30 tot 15.30 uur. Talkshow Boekenweek In het Leescafé van de Zeeuwse Bibliotheek is donderdag ter ere van de Boekenweek tussen 19 en 20 uur de talkshow BoekCaféLive! Ron Lubbersen en Nellie Oost hoek interviewen auteur Ranne Hovius, die aansluitend vanaf 20 uur een lezing geeft. Lezing manuscripten Op uitnodiging van het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen geeft kunsthisto rica A.M. As-Vijvers drie lezingen over middeleeuwse manuscrip ten. Dat gebeurt op de vrijdagen 13,20 en 27 maart van 16.45 tot 18.45 in de Zeeuwse Bibliotheek. Kruidenwandeling Kitty Hegie-Dominicus leidt vrijdag van 9.30-11.30 uur op het Speelhof aan Seispark 2A in Middelburg een zoektocht naar geneeskrachtige kruiden. Kos ten: 10,-incl. consumpties Aanmelding: kittydominicus @gmail.com WOENSDAG 11 MAART 2015 door Maurits Sep middelburg - De Markt van Mid delburg is vijftien jaar na de grote herinrichting toe aan een herstel beurt waarbij een paar technische mankementen worden verholpen. Of is het tijd voor meer? „Nu we toch een actieplan voor de binnen stad maken, moeten we ook naar de toekomst van de Markt kijken." Lex de Looff, VOM door Annemarie Zevenbergen VEERE - Motoren in het stadshart van Veere vormen een steeds gro tere bron van ergernis voor de in woners. Zij willen maatregelen. HEINKENSZAND MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MARKT BERICHT Aardappelen droog uit de schuur 40 mm opw.) Frites geschikt: 3,00 - 5,50; Export: 3,00 - 4,00. Zaaiuien (droog uit schuur, grof) 30%: 7,00 - 8,50; 60%: 9,00 - 10,00. Granen Maaltarwe: 163,00; Voertarwe: 160,00; Voergerst: geen handel; Blauwmaanzaad: 1.650,00; Karwijzaad: 1.800,00. Hooi, stro per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Veldbeemdhooi: 85,00 - 110,00; Engels raaigras: 100,00 - 120,00; Rietzwenkhooi: 90,00 - 110,00; Tarwestro gr. pakken uit schuur: 80,00 - 100,00. MIDDELBURG Het vervangen van de lijngoot op de Markt is één van de herstelwerkzaamheden, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32