Bijpassen bij Bio Base 20% matras Interior auping De bekroning van Nederlands vakmanschap Vossenburch helpt vogeltjes 30 WALCHEREN Handen af van het groene paradijsje bij de Torenwal in Veere roept het stadje. Het Lutjesstrand mag zeker niet verdwijnen Woontrend Zeeland VEERE - Het Lutjesstrand is heilig voor de Veerenaren. Die bood schap was duidelijk tijdens de drukbezochte vergadering van de Stadsraad Veere maandagavond. Vrijwel unaniem werd het idee verontwaardigd van tafel geveegd om het groene 'strand' bij de To renwal te vervangen door stenen. Die suggestie maakt deel uit van de herinrichting van het Oranje plein en directe omgeving. Archi tectenbureau Bosch Slabbers pre senteerde ideeën daarvoor vorige week aan de inwoners. Het strand je zou moeten wijken voor verbre ding en verhoging van de Toren- wal. Het Lutjesstrand is een halszaak voor de stadsraad, verklaarde voor zitter Jan Paul Loeff: „Wij zijn mordicus tegen die verstening. Het stadje hoort absoluut niet met de voeten in het water. De stadsraad gaat er voor liggen als dit door zou gaan. Dat vinden wij het maar dan waard." „We kunnen ons vinden in de ver breding van de Torenwal. Het wandelpad erop is nu te smal. Ver breden naar vier meter is prima. Maar al het groen weghalen is geen optie. Het Lutjesstrand biedt bewoners en toeristen veel genoe gen; picknicken, wandelen, lekker op het gras liggen, spelende kinde ren; het is er goed toeven. En iets goeds moet je niet weghalen." Het Oranjeplein moet omge vormd worden van parkeerterrei- not belevingsplein. De huidige 135 parkeerplaatsen worden terug gedrongen tot 70. Er zou ruimte komen voor de stalling van 80 fiet sen. Het plan omvat bebouwing aan de flanken; woningen, horeca en winkeltjes. In het midden een overdekte markthal a la de Graan- beurs op de Dam in Middelburg. De Torenwal, de kop van de Kaai, de Rijkendijk en de kop van de Oudestraat worden maken ook deel uit van het plan. De Mont- foortse toren zou herbouwd wor den. Een klankbordgroep buigt zich over de herinrichting. De klankbordgroep kan zich over het algemeen vinden in de plan nen. Loef: „Let wel, het is geen ontwerp. Het schetst slechts de mogelijkheden van wat er wel kan en wat er niet kan. Er zijn knelpunten voor ons. De bebou wing, vier of vijf woningen, ach ter de woonhuizen aan de Kraan straat; twee verdiepingen met puntdak. Wij betwijfelen of die daar zo hoog moeten. Beperk het daar tot één verdieping met dak en de woningen elders op het plein, een stuk of tien geloof ik, wel twee verdiepingen met punt dak. Als je kijkt naar de huizen aan de Kaai en de Markt, zie je ook een beweeglijkheid in hoog te. Hou dat op het Oranjeplein ook aan." Bosch Slabbers legt nu de laatste hand aan het beeld-kwaliteits plan en invulling van de openba re ruimte van het plein en de di recte omgeving. De klankbord groep hoopt eind maart haar defi nitieve advies uit te brengen. TERNEUZEN - Het Bio Base Europe Training Center in Terneuzen, in het gifgroene gebouw bij de ski hal, blijft nog zeker tot 2018 over heidsgeld kosten. Jan Lonink, bur gemeester van Terneuzen, schatte het onlangs op 80.000 euro op jaarbasis. Brussel betaalde zes mil joen euro subsidie voor het ge bouw in Terneuzen, dat 7,8 mil joen euro kostte. De rest kwam van andere (semi-)overheidsin- stanties. Het tekort zit hem vooral in de bio base-expositie. Juist die moet tot het einde van de subsi dieperiode blijven, anders moet de Europese subsidie terug en dat loopt helemaal in de papieren. LEEFBAARHEID JAN 2015 Lutjesstrand is heilig voor Veere MIDDELBURG - Leerlingen van basisschool De Vossenburch in Middelburg heb ben gisteren samen met het wijkteam Dauwendaele en Stichting Welzijn Mid delburg enkele vogelhuisjes opgehangen langs de Blauw-groene wandelroute door de wijk. De kinderen uit groep drie hebben de vogelhuisjes zelf versierd tijdens een verlengde schooldag. Het onderhouden en verbeteren van de wan delroute in de wijk is één van de onderdelen van de wijkvisie Dauwendaele. De komende jaren werken bewoners en verschillende organisaties samen aan het verbeteren van de leefbaarheid en saamhorigheid in de wijk. Zo worden schoonmaakacties gehouden, worden het openbaar groen en de bestrating aangepakt en komt er een nieuw winkelcentrum, foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen Showroom Woontrend Zeeland Duinstraat 18a 4371 AZ Koudekerke Tel. (01181- 55 55 60 Internet info@woontrend.nl www.woontrend.nl s» ©woontrend KI @woontrendzeeland Nederlands vakmanschap, dat is waar Auping al meer dan 125 jaar voor staat. Dé garantie voor goede kwaliteit. En dat pakt goed uit: de Consumentenbond heeft dit jaar de Auping Vivo matras voor de 3C keer bekroond met het predicaat "Beste uit de test". Om dit te vieren ontvang je nu 20% voordeel op ajje Auping (top)matrassen. Kijk voor meer informatie op auping.nl/matrasvoordeel •Geldt in de actieperiode van 7 maart t/m 19 april 2015 Auping nights, Better days

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31