Rechtszaak dreigt rond volgelingen rabbi Zeeuws Museum in race voor Museumprijs Heilige Antonius, beste vrind 26 ZEELAND CAMPAGNEFILMPJES Kenniswerfen Dok41 gaan op in één stichting CDA doet selfie Lachen, die PvdA D66 praat te lang Nu is het echt menens, volgens parkmanager Robert-Jan Pro voost. Hij heeft de zaak in han den van zijn advocaat gegeven. Die is bezig met een ultieme po ging om de groep te bewegen vrijwillig het park te verlaten. Lukt dat niet, dan volgt een kort geding, aldus Provoost. Het con flict tussen het vakantiepark en de groep, die als collectief veertig vakantiewoningen heeft ge huurd, sleept al dagen voort. De groep volgelingen van de om streden rabbi Eliezer Berland ver blijft sinds zaterdag 28 februari in Heinkenszand. Het zijn men sen die in hun vakantie naar Ne derland komen om hun 'holy man' te kunnen ontmoeten. Ze komen uit alle windstreken. De eerste dagen waren er weinig problemen, maar tijdens de vie ring van het Poerimfeest vorige week liep de zaak uit de hand. Sindsdien is er volgens de park manager sprake van geluidsover last in de avond en nacht. Vrijdag sprak Provoost met con tactpersoon David af dat de groep uiterlijk maandagochtend tien uur zou vertrekken. Maar omdat David geen ander onderko men had gevonden, zei hij maan dag dat de groep niet anders kan dan blijven. Hij beroept zich op het huurcontract voor de veertig vakantiewoningen dat tot eind deze maand loopt. Ook hij heeft gezegd naar de rechter te gaan om naleving van het contract af te dwingen. Het Zeeuws Museum zal de strijd aan moeten gaan met het Fries Museum en het Amsterdam Mu seum. De vakjury nomineerde het Zeeuws Museum, omdat 'het verhaal van Zeeland op een opval lend originele en vindingrijke ma nier wordt verteld'. En verder: 'Het museum brengt de cultuur van de Zeeuwse eilanden in kaart door filmmateriaal van bewoners en bezoekers te verzamelen. Het combineert de lokale geschiede nis op een verrassende manier met de actualiteit en vermengt oude kunst prachtig met nieuwe kunstuitingen. Hierdoor is het museum zowel inhoudelijk als vi sueel aantrekkelijk en spannend voor een breed publiek'. Met de leus Stem Zeeland, Stem Zeeuws Museum, wordt campagne ge voerd. Vanaf 10 maart tot en met 12 april kan iedereen van 18 jaar en ouder stemmen op www.mu- seumprijs.nl/zeeuwsmuseum. 16 april wordt bekendgemaakt welk museum de meeste stemmen heeft vergaard. VLISSINGEN - De Kenniswerf Vlis- singen en broedplek voor onder nemers in spe DOK41 gaan per 1 juli samen verder in één stich ting. De nieuwe naam moet nog worden bekendgemaakt. De organisaties zitten al onder één dak en hun werk overlapt el kaar. Volgens programmamanager Martin de Klerk van de Kennis- werf kan de nieuwe stichting slag vaardiger werken. De provincie stelt voor dit jaar 140.000 euro be schikbaar voor beide, fuserende organisaties. Ook het bedrijfsle ven, kennisinstellingen en de ge meente Vlissingen ondersteunen de Kenniswerf/Dok4i financieel. woensdag Ik weet niet of u dat ook hebt, maar voor mijn ge voel gaat er geen week voorbij of er dondert weer een WD'er uit de politieke boom. Nu ook weer, en op nieuw vanwege een bonnetje. Het lijkt niet de meest gelukki ge combinatie; WD'ers en bon netjes. Logisch ook wel, want iets zo verachtelijk bureaucra tisch als bonnetjes past ook he lemaal niet in het liberale ge dachtegoed. Vrijheid, onderne merschap en weg met de pa pierwinkel. 'Bonnetjes?! Where we' re going, we don't need bonnetjes!' Ik zag Ivo Opstelten al met zijn diepe stem, bars mokkend alle mapjes en kastjes van zijn mi nisterie doorzoeken. In zichzelf mopperend waar hij in vredes naam nu een stom bonnetje uit het guldentijdperk moest terug vinden. Mijn moeder riep, als iets kwijt was, de heilige Antonius van Pa dua aan. Werkte altijd. De pa troon van verloren voorwer pen. Heilige Antonius, beste vrind, zorg dat ik mijn bonnetje van Cees H. weer vind. Maar wat mij in de hele geschie denis het meest verbaasde was dat de hele zaak Cees H. stond of viel vanwege één stukje pa pier. We hebben het hier over het ministerie van Justitie. Ik ben vaak genoeg in de rechtbank ge weest om te weten dat die we reld niet denkt in losse papier tjes. In de wereld van toga's wordt in strekkende meters ordner gerekend. Bij relatief on nozele Zeeuwse zaken zag ik stapels op barsten staande ord ners op de tafels van de officier en de advocaten. En Cees H. was bepaald geen kleine jon gen. Hij smokkelde honderddui zenden kilo's hasj. In eerste in stantie probeerde de Staat bij hem in het kader van de Pluk Ze-regeling een half miljard te vorderen. Geld dat hij verdiend zou hebben met drugshandel. Honderduizenden kilo's, een half miljard en één klein af schriftje is alles wat er nog rest van een deal met een grote drugscrimineel? Vraag is of we ooit nog eens ant woord op alle vragen krijgen. Misschien toch nog maar eens Antonius om hulp vragen. „Een keurig filmpje van het CDA, goed gemonteerd, mooie beelden, niet knullig, maar vreselijk voor spelbaar. De eerste twee - nou ja, zeg vier seconden: dat zijn de ma gie moments waarin je het pu bliek moet pakken. Dat gebeurt hier niet. Drie mensen waarvan één in CDA-groen maken een selfie. Geposeerd en gedateerd. Dan denken de mensen al: gaap. Zal wel. Het duurt veel te lang en weet niet te boeien. Een voi ce-over vertelt het verhaal, maar aan het eind denk je: wat is er nou eigenlijk gezegd?" „Een geweldig idee, grappig uitge werkt en bovendien: er is één dui delijk verwoorde boodschap: wij strijden voor banen. Komt die over? Ja. Wat mooi is aan deze film, is dat hij naadloos aansluit bij de identiteit van de PvdA. Zit goed in elkaar, de video is kort, goed te begrijpen en loeigrappig. Die scène waarin een jogger Ben de Reu inhaalt die in zijn campag nekarretje voorbijsukkelt. Dat is zelfspot. En daarna die condooms die doorgeprikt worden: zoiets prikkelt, iedereen heeft het er over, je deelt het op social media. Komt zeer professioneel over." „Goed begin, dat wel. De belang rijkste missie voor Zeeland is:... en dan komt direct de slogan. Dus stel, je hebt geen zin meer om ver der te kijken, dan heb je het be langrijkste al gehoord. Mooie beel den ook, die de echte Zeeuw in het hart raken. Het probleem komt daarna. Te veel informatie, te lang uitgesponnen; de kans dat mensen dat uitkijken is nihil. Goed dat ze dit spotje ook in ge deeltes op het web zetten, per the ma, maar dan blijft het verhaal: ze willen alle standpunten kwijt, al les uitleggen. Niet doen." in door Theo Ciele HEINKENSZAND - Voor de derde maal deze week loopt een ultima tum af voor de groep van tweehon derd orthodoxe-joden op vakantie park Hof van Zeeland in Heinkens- zand. Vanochtend om tien uur moe ten ze zijn vertrokken. Orthodox-joodse vakantiegangers houden het ochtendgebed op Hof van Zeeland, foto Theo Giele MIDDELBURG - Het Zeeuws Mu seum is genomineerd voor de Bank- Giro Loterij Museumprijs. Aan de prijs is een bedrag van 100.000 eu ro verbonden. Het museum vindt de nominatie een enorme eer. de Guido van der Heijden Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Filmpjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27