Haar 'Weg met die zakjes chips' almanak ZEEUWS-VLAANDEREN oer je ee gesprek over je huishcmdbul Windmolenpark 27 h 34 en 35 Overheden, Zeeland Seaports en haven Gent moeten nog tot 2018 geld bijpassen voor trainingscentrum in Terneuzen. Veel geld in Hulst in beslag genomen WOENSDAG 11 maart 2015 25 terneuzen - Het Bio Base Europe Training Center in Terneuzen, in het gifgroene gebouw bij de ski hal, blijft overheidsgeld kosten, in elk geval tot 2018. Hoeveel is nog niet exact bekend. Er wordt nog aan een business plan gewerkt voor de komende ja ren. Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen, had het onlangs in de Terneuzense gemeenteraad over 80.000 euro op jaarbasis. Dat valt dan nog mee. Het tekort over 2012 en 2013 bedroeg 530.000 eu ro. Het leeuwendeel hiervan (260.000 euro) is betaald door de provincie Zeeland. Havenbedrijf Zeeland Seaports, het Havenbe drijf Gent, de provincie Oost- Vlaanderen en de gemeente Ter neuzen legden elk 67.500 euro bij over die twee jaar. Het in 2011 geopende centrum in Terneuzen maakt deel uit van één van de duurste interregionale pro jecten in de Europese Unie. Een proeffabriek in Gent, voor produc ten gemaakt van natuurlijke grondstoffen, valt er ook onder. Bijna 22 miljoen euro is erin gesto ken, waarvan 7,8 miljoen euro voor het gebouw in Terneuzen. Brussel betaalde zes miljoen euro subsidie, andere (semi-)overheids- instanties de rest. De verwachtingen waren hoogge spannen. Wat betreft het trai ningscentrum is daar weinig van terecht gekomen. Lonink gaf in de gemeenteraad twee oorzaken aan. De vraag naar biogebaseerde producten is amper van de grond gekomen onder meer door de vlucht die schaliegas in de Vere nigde Staten heeft genomen. Ook Gestimuleerd door subsidie uit Brussel zijn (semi-)over- heidsinstanties veel te opti mistisch in project gestapt. bleken de eisen die worden ge steld aan bio base-operators nau welijks anders dan die voor gewo ne chemie-operators. In het centrum zijn wel bedrijfs- trainingen, maar bedrijven zou den volgens Lonink wel wat meer mogen doen. Hij citeerde een con troleur van Europa: „Zij hebben de lusten, wij de lasten." Het te kort zit hem overigens vooral in de bio base-expositie. Tot het ein de van de subsidieperiode, in 2018, moet die expositie blijven en moet er geld bij voor het cen trum. Anders moet de Europese subsidie terug en dat loopt hele maal in de papieren. HULST - Bij een huiszoeking in een woning in de Dullaert-wijk in Hulst heeft de politie dinsdag ochtend een grote som geld in be slag genomen. De bewoner (29) is aangehouden op verdenking van het witwassen van geld. De speciale regionale ondersteu ningsgroep van de politie viel het huis binnen op zoek naar een vuurwapen. Dat is niet gevonden. Bij het doorzoeken van de wo ning is wel 'de grote som geld' ontdekt. Hoeveel meldt de politie niet. De herkomst van het geld, waarschijnlijk uit een crimineel circuit, is in onderzoek. Het groepje pubermeiden had de grootste lol. Slap van het lachen hin gen ze aan tafel. Chips en cola bij de hand. Het was moppen- en raad- seltijd. De 'blondjes' kwamen veelvuldig voorbij, net als 'sukkels' en Belgen. Maar een kattenraadsel deed ze in een nieuwe giechelbui belanden. 'Wetenschappers', zo zei een van hen 'hebben bewezen dat katten aan de ene kant meer haar hebben dan aan de andere kant. Tegen de kou als ze op de vloer liggen. Maar welke kant heeft meer haar?' Daarop bleven de anderen het ant woord schuldig. Het antwoord was even melig als waar: 'De buitenkant natuurlijk'. Op de Linkeroever van de Schelde verrijst het grootste Belgische windpark op land. Opnieuw tekort op Bio Base door Harmen van der Werf BRESKENS - Als Team TenStAr gaat Karen Ingeborg Wol- fert met haar zoontjes Tenno (8), Stan (6) en Arthur (6) voor de tweede keer een grote fietstocht maken door drie provincies. Het doel? Scholieren laten kiezen voor ge zonde voeding en traktaties. „Als je als enige ouder fruit meegeeft naar school en er altijd zakjes chips worden ge trakteerd, moet je sterk in je schoenen staan. Als ieder een er samen voor gaat, wordt het makkelijker én leu ker", volgens Wolfert. Vorig jaar leverde hun fietstocht een deelnemende school op in Dordrecht. „Mensen vroe gen naderhand of ik niet teleurgesteld was. Maar het zijn wel 375 leerlingen en je gaat uit van nul als je begint." Omdat het voor veel scholen moeilijk is om alle klassen mee te laten doen en ouders er ook achter moeten staan, is het project aangepast. „Scholen kunnen nu ook als mee- groeischool meedoen. Groep 1 begint dan met het pro ject en zij groeien erin mee." Zondag vertrekken ze om 13.30 uur vanaf sponsor Jumbo in Breskens. Ze fietsen naar Qi Biotaria op het Veerplein, waar van 14 tot 16 uur eerst nog een kinderfeest is. foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26