12 VERDIEPING DE POLITIEKE LEIDERS „Het gaat ontegen zeggelijk veel beter dan de afge lopen jaren en het gaat ook beter dan in de rest van Europa. Maar als ik kijk naar mijn idealen dan zal ik niet beweren dat het spectaculair goed gaat. Zolang er zo veel mensen werkloos zijn is er nog veel werk te doen en moeten we doorgaan met verder herstel." In het zicht van de verkiezingen volgende week woensdag een serie gesprekken met partijleiders. Zij mochten ook zelf een vraag stellen aan een rivaal. Alexander Pechtold (D66) en Sybrand Biuna (CDA): Volgens de premier gaat het spectaculair goed Hoe rijmt u dat met 650.000 werklozen? Gloort er hoop aan het einde van de tunnel? Wie Die- derik Samsom deze maandagmiddag ziet zitten in zijn werkkamer zou den ken van wel. Ontspannen, vriendelijk; de getergde blik, het chagrijn dat deze winter van zijn gezicht straalde van wege de zorgcrisis, revolterende frac tiegenoten en interne strubbelingen, is afwezig. Samsom heeft reden voor voorzichtig optimisme. Cijfers van het Centraal Planbureau laten economisch herstel zien en voor het eerst in maanden was er afgelopen weekeinde een licht plusje in de peilingen voor zijn PvdA. Het zijn maar peilingen natuurlijk, zegt hij, maar toch. „Dat helpt altijd een beetje. Politici die zich niets aantrekken van peilin gen ken ik niet. Ze bepalen wel mijn humeur." Waar hij vrolijk van wordt, zijn gesprekken met kiezers, zoals on langs in Amsterdam. „Mensen zeg gen: het was ongelooflijk zwaar, ik heb lopen schelden, ook op jouw par tij, maar als ik het zo bekijk, wordt Samsom door Sandra Donker en Laurens Kok foto's Evert-Jan Daniels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12