India blijft krampachtig doen over verkrachtingen 70 20 Bruisend Istanbul corendon.nl corendon Gevonden servetje misschien van MH370 BUITENLAND 11 Na de protesten van 2012, die op laaiden na een groepsverkrach ting, beloofde de regering hardere straffen voor misdadigers en meer veiligheid voor vrouwen. In de week van Internationale Vrou wendag lijkt India verder weg dan ooit van die beloften. Elke twintig minuten wordt in In dia een vrouw verkracht. Het is een statistiek die vaak aangehaald wordt als er over vrouwenrechten in het land wordt gesproken. De ze week voegde de Vrouwencom missie, opgezet door de overheid, een nieuw cijfer toe aan het de bat. 70 procent van de verdachten van misdaden tegen vrouwen wordt niet berecht, staat in een rapport van de commissie. Met een bevolkingsaantal van 1,2 miljard zijn de aantallen al snel schrikbarend groot in India. Bui- ten wat cijfers zeggen over proble men rond de bejegening van vrou wen in India, maakt ook wat niet gezegd mag worden de omvang er van duidelijk. Een recente docu mentaire waarin mannen aan het woord komen die in een bus in New Delhi een vrouw hadden ver kracht, is niet in India te zien. Op verzoek van de regering heeft You- Tube de BBC4 documentaire ver wijderd. Documentairemaakster Leslee Udwin wordt ervan be schuldigd India in een slecht dag licht te willen stellen door een platform te gegeven aan de ver krachters. Gisteravond werd de documentaire in Nederland uitge zonden. „India pleegt internationaal zelf moord met het verbannen van mijn film", laat Udwin in de En gelse media weten. Het is niet haar documentaire die India een imagoprobleem bezorgt, het is de wetenschap dat de denkbeelden van de mannen in de documentai re geen uitzondering zijn. Het is gemakkelijker om een verkrachter te zien als een beest, in plaats van als het product van een patriarcha le samenleving. In twee op zichzelf staande inci denten werden mannen die wer den verdacht van het verkrachten van een vrouw, afgelopen week door een menigte in Noord- oost-India gelyncht. In Dimapur werd verdachte Sharif Uddin Khan door een woedende menig te uit de gevangenis gehaald. Ter wijl hij werd mishandeld en door de straten werd gesleept, overleed Khan. De minister van Assam heeft inmiddels bekend gemaakt dat geen sporen van seksueel ge weld zijn gevonden op de vrouw die door hem verkracht zou zijn. Er is veel gedaan voor vrouwen rechten sinds december 2012 toen een jonge studente overleed aan de gevolgen van een groepsver krachting. Als India echter een sa menleving wordt waarin mannen beslissen over hoe er over vrou wenrechten wordt gesproken en groepen mannen zelf het recht in handen kunnen nemen om de 'eer van een vrouw' te verdedi gen, dan is India terug bij af. Een servetje dat is aangespoeld op een strand aan de westkust van Australië, wordt onderwor pen aan een onderzoek, omdat het mogelijk aan boord van de vermiste vlucht MH370 is ge weest. Het doekje zat nog in een Malaysia Airlines-verpak- king, meldden Australische me dia gisteren. Een echtpaar vond het doekje op het strand ten noorden van Perth, afgelopen juli. Het stel vond het vreemd dat het nog verpakt was en nam het servet je mee. Nu wordt het onder zocht in de Australische hoofd stad Canberra. Volgens experts is het goed mogelijk dat het lichte pakje in zee een grote af- Presentator van Top Gear' geschorst De BBC heeft Top Gear-presen tator Jeremy Clarkson ge schorst nadat die ruzie had ge kregen met een producent. Zijn puberale gedrag en gevatte opmerkingen vormen zijn voornaamste handelsmer ken in het populaire tv-pro- gramma over auto's, maar brachten hem ook meermalen in problemen. De BBC zei eer der zelfs dat Clarkson zou wor den ontslagen als hij 'nog één aanstootgevende opmerking zou maken'. stand heeft afgelegd. Dat voedt de theorie dat het doekje aan boord van de vermiste vlucht MH370 was. Dat toestel vloog vorig jaar maart van Maleisië naar China, maar verdween van de radar. Vermoedelijk maakte het rechtsomkeert en stortte het ver uit de Australi sche westkust in de Indische Oceaan. Mocht het servetje aan boord zijn geweest, dan is dit het eerste voorwerp dat is ge vonden. De Chinese autoritei ten verwachten echter niet dat met zekerheid gezegd kan wor den dat het servetje aan boord was van het ramptoestel. Er staan geen unieke codes op de verpakking. Zestien jaar cel voor Dino Bouterse Dino Bouterse, de zoon van de Surinaamse president Desi Bou terse, heeft in New York zes tien jaar en drie maanden cel straf gekregen voor drugs- en wapenhandel en het verschaf fen van valse paspoorten. De rechter had Bouterse (42) ook levenslang kunnen geven, maar achtte de aanklacht van justitie dat Bouterse met Hez bollah samenzweerde tegen Amerika, niet bewezen. Bouter se werd in 2013 op verzoek van de VS opgepakt in Panama. De stedentrip van het jaar VOORJAARS AANBIEDING INCLUSIEF 023-7510606 Excursiereis Istanbul Sunlight Hotel Grand Yavuz De Luxe Titanic Citg WOENSDAG 11 MAART 2015 PERTH BESCHOUWING GEWELD TEGEN VROUWEN door onze correspondent Devi Boerema NEW DELHI - Een documentaire over een groepsverkrachting mag in India niet vertoond worden. Door het debat te censureren en verkrachters niet te berechten laat de Indiase regering zien dat ze vrouwenrechten niet echt serieus neemt. Volgens Vrouwencom missie wordt 70 pro cent van verdachten van misdaden tegen vrouwen niet berecht. Ondanks belofte India veiliger te maken voor vrouwen, wordt er el ke twintig minuten een vrouw verkracht. LONDEN NEW YORK 4 DAGEN NU VANAF romantiek lekker eten shoppen heel veel cultuur het authentieke oosten het moderne westen LIJNDIENST VLUCHT TRANSFER NAAR UW HOTEL www.welkominturkije.nl #HomeOf Sultanahmet Logies Ontbijt Sultanahmet Logies Ontbijt Vertrek 1t/m 15 april 25 mei t/m 30 juni 27 aug. t/m 4 sept. Vertrek 1 t/m 15 april 25 mei t/m 30 juni De perfecte manier om Istanbul te ontdekken Boek het unieke excursiepakket en bezoek onder andere: Het Hippodroom plein Topkapi paleis Grand Bazaar Hagia Sophia museum Het bekende Taksim plein Gelegen in de wijk Sultanahmet Winnaar Hotel of the gear award '14 - Categorie 'Special Award' Terras met prachtig uitzicht Wifi gratis beschikbaar Sultanahmet Logies Ontbijt Taksim Logies Ontbijt Ar***/" Vertrek 7 t/m 15 april 25 mei t/m 30 juni Vertrek 1 t/m 15 april 25 mei t/m 30 juni Ontspannen in de sauna of het Turks bad Gratis wifi op de kamer beschikbaar Authentiek ondergronds waterreservoir, uit de Byzantijnse periode, tegenwoordig in gebruik als wijnbar Op korte afstand van Taksim Square Dakterras met prachtig uitzicht over de stad Gratis wifi beschikbaar Winnaar Hotel of the gear award '14 - Categorie 'Service' Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting bij 4 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. *De reissom is exclusief een excursiepakket van 4 dagen a 99, - p.p. (optioneel en te voldoen bij aankomst). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11